Barva lina k bílým zdím. Poradíte?

11. dub 2024

Ahoj! Prosim o radu a zkusenosti. Budu pokladat novou podlahu - resp. linoleum. A nemuzu se rozhodnout, jaky dekor a barvu. Aby to bylo hezke ale zaroven prakticke. Lino bude ve vstupni chodbe, ktera vsak zasahuje do frekventovane casti baraku. Bohuzel ta cast, kde jsou boty na ven, uplne bez nejakeho vetsiho zasahu nejde oddelit od zbytku, kde se chodi bosky/v papucich. Ja bych si totiz predstavovala, ze to lino bude svetle, aby na nem byla videt spina, ktera se tam snadno a rychle zanese, a trklo nas to k tomu to hned vytrit. Jde o to, ze stavajici podlaha je v dekoru dreva, stejne jako vsechny ostatni podlahy v dome, a spina na tom jde videt, az kdyz je to treba odlupujici se bahno. A my to vesele roznasime po baraku, coz me teda dost stve 😅
Zdi mame (budou) snehove bile. Prosim tedy o vase napady, jak byste si s tim poradily vy a plus jakou zvolit barvu podlahove listy. V tom teda taky dost tapu. Dekuji!

makmak28
11. dub 2024

Takhle těžko říct, jak vypadá zbytek chodby? Nějaký nábytek, věšáky... Jsou v chodbě okna? Jak vypadají vstupní dveře? Tohle všechno bych brala v úvahu. Dekor dřeva se dělá v různých odstínech, od světle šedé po tmavě hnědou se všemi možnými barvami mezi tím, takže teoreticky je možné dekor nějakým způsobem zachovat stejně jako ve zbytku domu... 🤔 Podle mě moc nezáleží na barvě, u dveří se prostě bude muset pravidelně uklízet 😁 Ale chápu, taky občas potřebuju k úklidu vizuální podnět 😅

fyii
11. dub 2024

nejaky dekor dreva vypada moc hezky okraje dodelat normalne listama na podlahy a ani neni poznat, ze je to lino.. jinak zalezi jak mate zarizeny byt samozrejme

autor
11. dub 2024

Vstupni cast chodby je svetla - prosklenne vstupni dvere, velke okno. Ale pak pokracuje do utrob domu, kde jsou patery dvere do vsech mistnosti vc. WC a koupelny. Takze to misto je takovy dulezity "dopravni uzel". Kdyz se vsechny dvere zavrou, tak je tam fakt tma. Coz vetsinou zavrene jsou... ono celkove ta chodba vypada hnusne, ted jsme teprve v pocatecni fazi rekonstrukce, ale uz nad tim premyslim, abych pripadne mohla v predeslych krocich udelat neco jinak... nebo nevim... 😀 Dekor dreva je krasnej a hodil by se tam, ale jak rikam, my potrebujeme opravdu tu spinu videt, abychom konali 😅

autor
11. dub 2024

A zaroven ale nechci, aby to vypadalo divne.

makmak28
11. dub 2024

Tak bych doporučila asi dekor dřeva v hodně světlé barvě, jako třeba dub sonoma nebo možná světlejší. Pokud zůstanou zdi bílé, můžete jít do teplejšího odstínu, víc "do žluta" než do šedé nebo krémové. Protože se bavíme převážně o prachu a hlíně z bot, na teplém odstínu to bude lépe vidět než na studeném. Samozřejmě pak přichází v úvahu i dekor jakoby v kachličkách, nebo v "mramoru" - obě varianty jsem kdysi měla v pokoji, jednu ve studenějším odstínu, druhou v teplejším (barvy "kachliček" byly v dřevěných tónech, ale byly takové strakaté, to binec spíš maskovalo 🤔😅) Taky je rozdíl, jestli je lino matné nebo lesklé. Na lesklém je znečištění patrné okamžitě, ale budou tam vidět i obyčejné ťapky bez špíny, např. když budete chodit boso. S bílými stěnami je možné vzít lišty kontrastní (tmavé) i bílé - u dveří budou bílé potřebovat více péče, aby zůstaly pěkné, ale také mohou být indikátorem k úklidu.

reeeza
11. dub 2024

Záleží o jaký odstín dřeva se jedná, jestli studený nebo teplý..
A co barvy nebo vzory, ty by se ti tam hodily?

Nejlepší by bylo sem hodit fotku 🙂

Jinak já bych ke dřevěným obkladům nedávala lino s motivem dřeva. Myslím že by se to moc tlouklo..

autor
11. dub 2024

@reeeza joo, fotka by byla fajn, ale nechci davat nas dum verejne na internet 😆
Budu se snazit to co nejlepe popsat..
No, vzory by byly hezke - jenze. Ony jsou blby v tom, ze maskuji tu spinu 😅 A ja prave chci, aby ta spina byla odhalena na prvni dobrou.
Ted tam mame neco v tomhle stylu - viz foto. Ale uz ne tak hezkou. Je to vobouchany, seslapany, stary,... jeste po puvodnich majitelich. Ale v tomhle stylu. No a na tom neni vubec ta spina videt. Jednou jsme dali do chodby psa, protoze byla bourka a on se bal. A rano, uplnou nahodou - ze jsem do toho slapla - jsem zjistila, ze tam, kde spal, byla obrovska hromada prachu a zaschleho bahna, co z nej opadalo. Vubec to neslo videt! No a ona tam vlastne nejde bezne videt ta spina... protoze to tam dost komunikuje prave stou vstupni chodbou. Potrebuji neco svetleho. Zaroven, aby se to, jak rikas, netlouklo s tou puvodni podlahou, ktera je v ostatnich mistnostech. Jakoze obcas mame otevrene dvere, tak at to neni jak pest na oko 😀

makmak28
11. dub 2024

tak možná něco takového... protože čím tmavší bude struktura (ty "rýhy" co simulují dřevo) tím hůř na tom bude něco vidět... 🤷‍♀️ ale těžko říct, musíte na to přijít spolu vy kdo tam bydlíte a víte jak to všechno vypadá... dejte hlavy dohromady a určitě to dobře dopadne 😉

autor
11. dub 2024

Jeste jsem premyslela tady nad timto dekorem. Dost se mi to libi, ale nejsem si jista, zda a) by se to tam hodilo a b) jestli by na tom byla videt ta spina ☝🏼☝🏼😂😂

pe_tu_ss_ka
11. dub 2024

Máme podobnou chodbu, když se zavřou dveře do všech pokojů, je tam tma. Zdi bílé, nábytek bílý a lino takové žíhané šedé

konidana
11. dub 2024

Kostky neee. Bud velmi nevyrazny a svetly dekor dreva, nebo neco jednobarevneho... bezova, jemna zluta, sv.seda....

reeeza
12. dub 2024

Nebo něco takového?

reeeza
12. dub 2024

Nebo do art deca?