Kvalitní pánvička. Jaká?

zuzkasim
1. čer 2020

Opět nám po pár letech odešla teflonová pánev a stojíme před výběrem nové. Muž touží po litinové, já ji doma nechci. Měla ji babička, byla šíleně těžká. Jestli se na ní jídlo připalovalo nebo jak se čistila si nepamatuju, jen jak jsem ji nerada donášela ze spíže, že byla těžká. Máme větší kluky, kteří rádi něco ukuchtí, i kvůli nim mám strach o indukční desku, že pánvičkou třísknou do kraje a bude po desce, o úklidu do šuplíku (a možném otřískání nábytku) ani nemluvím. Máte někdo zkušenosti (negativní i pozitivní)? Jakou jinou pávničku byste doporučili? Teflonová Tefal moc nevydržela (rozhodně to nebyla žádná levná řada). Cenový strop bych viděla tak do 2tis maximálně.

johan7
1. čer 2020

@zuzkasim Máme Eaziglide Neverstick a jsme moc spokojení.

zuzkasim
autor
1. čer 2020

@johan7 Děkuju za tip, to neznám a teda vypadají opravdu dobře!

jana_zofie
1. čer 2020

No... to záleží co od ní očekáváte a jak má být velká. Jinak já si před rokem jen tak přihodila v Ikei pánev do košíku a jsem s ní překvapivě dost spokojená... https://www.ikea.com/cz/cs/p/smaksaetta-panev-v...

zuzkasim
autor
1. čer 2020

@jana_zofie Kdepak, očekávám od ní, že opravdu vydrží, je nás doma 5 žroutů, vaří se dost a často... Ikeu máme jednu malou pánvičku, taky jen tak přihozená k nákupu, a už teď po víc jak roce není úplně rovná, byla levná, ale touto cestou jít nechceme, kupovat každé 2 roky novou. Proto se ptám na kvalitní.

jana_zofie
1. čer 2020

@zuzkasim Chápu. Víc jak rok se za ni zaručit nemůžu, i když zatím rovná je. Třeba to byl dobrý kus. A jo, ten Neverstick vypadá dobře. Zkusím si ho zapamatovat až budu někdy potřebovat.

johan7
1. čer 2020

@zuzkasim Jsou super, máme menší i větší pánev a takový nižší kastrol s uchy a poklicí a opravdu jsme spokojeni, nechytá se na ně nic, jsou i lehké, pánve i ten kastrol jde celý včetně poklice dát do trouby.

kometkak
1. čer 2020

Rozhodně litinová nejlepší. Připaliuje se tak první měsíc.. či pár použití. Pak už ne. Teflon je velmi zdraví škodlivý, rychle zničený.. jakákoli značka.. tefal, Ikea a spol je max na rok. Já vždy jednu mám, ale používám pouze na míchaná vajíčka. Jinak ne. Litinová vás přežije. Dělám na tom normálně řízky, palačinky a vše.. Opatrnost v manipulaci je nutná, ale pokud je pánev žhavá.. tak je to nutnost u každé pánve. Já mám toto a paráda.. https://www.litinove-nadobi.cz/panve/
Litinová pánev a papiňák nejdůležitější věci v mé kuchyni..

martiniquest
1. čer 2020

Tefal s titanem. Meli jsme wok, pouzivali jsme jej denne a vydrzel 5 let. Nedavno jsme koupili novy

nikoulinka
1. čer 2020

My diky akci "na body", co byla před nějakým časem v Tesku, nakoupili pánve Tefal. A nelituji. Nejraději mám tuto wok pánev. Všechny po dvou letech užívání (a to jako fakt jedem 😂) stále jak nové. Nelepí se, jdou krásně umýt, drží tvar.

malytlustyhroch
1. čer 2020

Zkusenosti s litinovymi panvemi? Miluju je, doma jsme meli sadu, pracovala jsem s nima urcite nejpozdeji od dvanacti, ale meli jsme i malinke, na kucharske pokusy idealni (plynovy sporak). Ted jsem nejake prastare dostala a parada 😀 (mam sklokeramiku bez indukce). Co se tyka neprilnavosti prijdou mi srovnatelne s nerezovymi (temi s tlustym dnem). Teflon to neni, ale ten jsem opustila presne proto, ze i drahe panve vydrzely par let, pak zacly uvolnovat kousky, clovek premyslel, jestli mu to teda znici zdravi nebo ne... Nechala jsem jen jednu na domaci modelinu.

jana_zofie
1. čer 2020

Pravda je, že taky nemám teflon. Přesně z těchto důvodů. I ta Ikea je nějaký jiný nepřilnavý povrch. Teflonové hrnce pomalu vyhazuju, jen co se začnou loupat (dostala jsem darem sadu, tvoří se na nich bublinky, prasknou a pak se šoupou jedna radost). Z litiny mám jenom pekáček, co lze použít jako hrnec, nicméně je moc fajn.

amazonkajanik
1. čer 2020

@zuzkasim kdo je výrobce už nevím,ale koupila jsem za necelé 2stovky v tescu a nemůžu si vynachválit. Tuku fakt minimum,palacinky se dělají parádně,o vajickach nemluvě 😉

zuzkasim
autor
1. čer 2020

@kometkak
@malytlustyhroch Díky holky i za vaše komentáře. Možná k litině dospěju časem🙂

zuzkasim
autor
1. čer 2020

@johan7 Ještě se tě zeptám, jakou máš řadu? Vidím Neverstick 1, 2 a 3, popisují všechny jako "skvělé".

johan7
1. čer 2020

@zuzkasim My máme tu řadu 2.

zelenaesmolda
1. čer 2020

@zuzkasim circulon dela kvalitni nadobi

bvl
2. čer 2020

@zuzkasim my doma máme 3 pánve od Tescomy - řada Prezident a také naprostá spokojenost 🙂
Jsou perfektně nepřilnavé, vydrží i kovové obracečky a dobře se myjí. Jen jsou teda trošku těžší...
https://eshop.tescoma.cz/panev-president-28-cm?...