Matracový chránič pro dospělé. Máte tip?

wechytka
14. led 2022

Holky doporučíte matracový chránič, ale ne pro děti ale dospělé? Potřebujeme opravdu nějaký pevný pro tetu. U to nějak nezvládá a ranní nehody hot jsou... Už jsme něco vyzkoušeli a funguje snad jen igelit ☹ Dík za radu

hojda
14. led 2022
hojda
14. led 2022

pro děti jsem měla ještě toto prostěradlo do postýlky https://www.littleangel.cz/prosteradlo-angel-bila/

wechytka
autor
14. led 2022

Hmm, ten neznám. Mám teď vmerku https://www.i-matrace.cz/2646---anna/ je teda dražší, ale je to česká výroba

wechytka
autor
14. led 2022

No a to je druhá věc. Co je lepší, jestli nepropustné prostěradlo nebo chránič ?

mamikry
14. led 2022

@wechytka Meli jsme pro prcka chranic matrace od Scarlett a nepropustil. Pak mame pogumovana prosteradla a ta taky ne, ale zase pocitove na lezeni je lepsi ten chranic, protoze neni tak tuhy jako to prosteradlo.

jannym
14. led 2022

My jsme pro babicku pouzivaly frote prosteradla s tim pogumovanym zaterem, protoze ji to bylo prijemnejsi a citila se dustojneji, pro deti pouzivam jak jak prosteradla tak chranice, oboji je funkcni kupuji bud v brotexu nebo rodinnebaleni.cz

slunea
14. led 2022

My máme na všech postelích tento: https://www.nezlobaspi.cz/kaarsgaren-chranic-ma...
Je tenký, dává se na matraci a na něj prostěradlo. Pocitově nepoznám, že tam je. Moč zadrží, ale do něčeho se vsáknout musí, takže je po počůrání mokrá půlka prostěradla. Mají i savou variantu, kdy většinu vlhkosti by měl pojmout chránič (nemám vyzkoušené) a myslím že i nepromokavá prostěradla. U nás jsou nehody jen zřídka, takže mi vyhovuje varianta chrániče, který běžně zůstává na posteli a peru prostěradlo, jen při nehodě oboje.

dobevacka
14. led 2022

Já kupovala nějaký obyčejný v jysku. Jak na malou postýlku, tak i teď na velkou - ten stál cca 600Kč. Z vrchu byla látka a zespodu byl pogumovaný. Nic nepropustil, ale dceři jsou 2 a nemá takové množství moči jako dospělý člověk.
Ale spí se na něm dobře, ani o tom neví. Drží na gumickach, takže nejezdí a nešustí.

zrzeckas
14. led 2022

Za me nepropustne prosteradlo je lepsi... Dela se i na velke postele.... A jeste je pak pratelna podlozka, ale nevim jak dobre drzi na miste, pry dobre, ale nezkoušela jsem nakonec, mela jsem to jako nouzovku
Tak me napada.. Muzes dat nepropustne prosteradlo a na to tu podlozku a nebude treba muset tak casto menit vse

jannym
14. led 2022

@zrzeckas je tu mam taky, saje dobre, jen jsem se ji nikdy nenaucila pridelat aby se neshrnovala a babicce nevyhovovala protoze bylo videt o co jde a na co, to prosteradlo bylo pro ni dustojnejsi…(ted ji pouzivam kdyz davam detem nebo sobe zabaly pri horeckach abych nemela mokre postele

zelenaesmolda
14. led 2022

My mame z dormea,je fajn a nesusti.

zrzeckas
15. led 2022

@jannym je pravda, ze toto je takove, ze ti to i pripomina problem a prosteradlo je dustojnejsi... Ale je to i o lidech a ne jen co maji podsebou, ale celkove...... Treba moje babicka by to z hrdosti to tajila.... Coz by nam stejne bylo podezrele, kdyz bydli v jedne domacnosti s nasima 😃.....
A tak me napada... Teta s tím byla i na operaci, sla s tim teta nekam? Treba by ji pomohli a mela by klid....
@wechytka

sahrazad1
15. led 2022

Nebyly by jednodušší pleny ?

zelenaesmolda
15. led 2022

@sahrazad1
ktery dospely bude dobrovolne nosit na noc pleny?

sahrazad1
15. led 2022

Důchodce

zelenaesmolda
16. led 2022

@sahrazad1
tak to bych chtela videt,ze si dobrovolne oblece na noc plenu (pokud je samozrejme pri smyslech a hlava mu slouzi)

wechytka
autor
17. led 2022

@slunea to zní zajímavě, kouknu na to 🙂

wechytka
autor
17. led 2022

@sahrazad1 jéé, to je tabu. Ani vyslovit.... holt stáří 🙂

wechytka
autor
17. led 2022

Děkuji za rady. je fakt, že to prostěradlo bude nejmenší zlo. Zkusím tento https://www.i-matrace.cz/2691-prosteradlo-tencel/ To třeba ani nepozná, že má něco spešl 😀

sahrazad1
17. led 2022

@wechytka tabu …ale vždyť by to bylo nejjednodušší . Takhle budete x krát týdne měnit , prát , s plenami by je jen vyhodila . Anebo ať zkusí aspoň urologa. Jsou i operace při inkontinenci . Dává se nějaká sitka nebo páska .

wechytka
autor
18. led 2022

@sahrazad1 to je těžko, představte si dítě v těle staré dámy. Navíc paličaté. Ale současně k ní mám velkou úctu. Vždycky s ní byla legrace a na prázdniny u ní se nezapomíná 😀 K urologovi samozřejmě chodí a bere léky. Holt stáří... Taky nás to čeká 😉