Nová kuchyně - poraďte s rozložením

malymax
28. črc 2021

Zdravím maminky.
Konečně, jsem ukecala manžela na novou kuchyni 🙂 nynější kuchyně má, krásný rozměr 4x4m ale v místnosti jsou 3x dveře ( vchod do kuchyně, vchod do ložnice a vchod na balkón) a na 4 stěně samozřejmě okno a topení, takže jsme se dohodli, že zrušíme balkón...
Zbourá se zeď a balkón má 4m délku a na šířku 1,2m + na balkóně je malá místnost, kde je teď “sklad nepotřebných věci “ z té by šel udělat špajz, takže by byla kuchyňská linka s ostrůvkem a ze zbytku stávající kuchyně, by byl asi obývak propojilo by se to.
Kdyby, jste měli tuhle možnost, dali by jste si okna, byť úzké menší za linku, nebo vystavili zeď a dali jen linku ?

nikjean
28. črc 2021

Mě se vždy okna líbili za linku. Ale to je na každém a jeho preferencích. Nicméně, dotaz směřuj spíše na modrou střechu, kde ti rádi poradí, případně jsou velmi ochotni ti udělat i návrh kuchyně.

zelenaesmolda
28. črc 2021

@malymax
Ja bych urcite nerusila balkon,to mi prijde jako kravina.
A tak jak je ta kuchyn tady na obrazku je ten jidelni stul kravina,Vzdyt tam ani neotevres troubu kdyz tam bude nekdo sedet.
Lednicka na druhem konci od sporaku je taky blbost,zbytecne se nabehas pri vareni.

malymax
autor
28. črc 2021

@zelenaesmolda to je jen navrh, jak by to mohlo vypadat a balkon nepoužíváme 🙂 nejsme v bytě

candat
28. črc 2021

@malymax zkus na modré střeše napsat verunky, ona dělá návrhy kuchyní a je moc šikovná a ochotná.

zrzeckas
28. črc 2021

S tim balkonem a spajzem si to poradne romysli at jednou nelitujes 🙂, sklad nepotrebnych veci - pokud jsou nepotrebne vyhodila bys je, pokud je vytahnes jednou za rok, popremyslej, zda to bude kam dat 😃 my jsme v dome a balkon by se mi libil, i kdyz by byl pouzivany minimlane 🙈
Jinak ja bych tam okno dala... Mam rada prosvetlene mistnosti, taky zalezi jake a kolik potrebujes skrinek/ulozneho prostoru. Teta treba ma okno (aby mela v kuchyni svetlo a okno ma do chodby) a zavesene skrinky zadne (nechtela je) . Vse ma dole (od hrncu az po nevim co) + vysoke srinky (potravinka, vestavena lednice, trouba a mikrovlnka). Pokud mas dost svetla tak klidne okno vynechej. Skrinek si das kolik jakych chces... A pokud bude hodne mista.. Dala bych okno i zavesene skrinky.... Je dobre to pomerit a dojit kdekoli si to nechat namodelovat at to jde trochu videt.... Hodne delaji i blbe malickosti kolikrat 🙈

zelenaesmolda
28. črc 2021

@zrzeckas
a taky balkon zvysuje cenu nemovitosti

ela90
28. črc 2021

Pokud tě baví umývat okno po každém umývání nádobí, tak to vřele doporučuji. Výhled z okna u dřezu se super. Ale to okno pak stojí za to…

zuzekk
28. črc 2021

Zrušení balkonu v domě v pohodě, je takový na nic, dobry nápad. Okno záleží na ostatním světle. Teď ho je tam díky balkonu asi dost, ale jak bude kuchyň osvětlena a větrana bez něj? Kuchyňská linka je takto spíš menší až malá, varianta bez okna by dost přidala na možnosti skříněk = uložného prostoru, který tu bude potřeba.

zuzekk
28. črc 2021

@zelenaesmolda za mě je zase kravina to co píšeš ty. Potřebují tam dnes a denně žít a ne řešit prodejní cenu. Té případně naopak slušná kuchyň pomůže. Něco jiného je v bytě, ale v domě je balkón zbytečnost. Nějaká funkce (veseni prádla, kytky, sklad,..) se najít dá, ale funkční kuchyň je přesnější.
Dál linka je malá, krátká, tam není nic daleko, ani od sporáku k lednici. Ani moc jiné řešení nevidím. Akorát mě napadá, jestli bude reálné do nové zdi po balkónu sekat odpady a vodu...
Pravdu máš s tím místem kolem stolu, takhle na obrázku to vypadá, že je to vše příliš natesno. Obávám se, že s obyvakem se to v reálu nevejde.

zuzekk
28. črc 2021

A co topení?

malymax
autor
29. črc 2021

@zuzekk okno a topení je na protější straně balkónu a odpady jsou v pohodě to je vyřešené ( fotka je pouze návrh) ne výsledná realizace už z toho důvodu, že sporák nemůže být na té stěně jako je na foto 🙂

zelenaesmolda
29. črc 2021

@zuzekk
no,ja byt tebou necham si udelat jiny navrh protoze krome vseho co jsem psala je tam taky strasne malo pracovni plochy,ten drez bych mozna dala do rohu protoze ten kousek volneho mista mezi drezem a sporakem je tam celkem k nicemu...
Jinak s tebou nesouhlasim v tom,ze na dome je balkon zbytecnost z hlediska ceny nemovitosti protoze takova zimni zahrada naopak cenu zvedne.
Kuchyn si stejne kazdy kupujici udela vesmes podle sebe protoze malokdo dela kuchyn a prodava nez kuchyn zestarne.
Ostruvek bych tam nedavala,ten se hodi do velkych prostor coz ten vas asi neni kdyz se tam nevejde i ten obyvak.

veronikakn
Odpověď byla odstraněná
Zobraz