Parní trouba. Využíváte ji?

janedv
28. bře 2020

Prosim o zkusenosti s parni troubou. Musim domu koupit novou, mame horkovzdusni, ale uz dosluhuje. Narazila jsem na horkovzdusni s funkci steam - parni vareni/peceni. Mate to nekdo? A vyuzivate? Jestli ano, tak na co a jak jste spokojene?
Moc dekuji za zkusenosti a rady.

dandaa
28. bře 2020

Mám od AEG a občas parní program využívám.

janedv
autor
28. bře 2020

@dandaa dekuji. a na peceni ceho? Zelenina, ryby? Ja nejvic pecu maso ve skle (jenska misa). Tak nevim, jestli zrovna tahle funkce ma byt pro mne kriterium.

marcicek84
28. bře 2020

@janedv varim vicemene v pare jakoukoli zeleninu vc. brambor,jinak uz ji ani nedelam

janedv
autor
28. bře 2020

@marcicek84 dekuji. Maso taky? Nebo to na to neni?

marcicek84
28. bře 2020

@janedv i by bylo,ale nejak vzdy upravim jinym zpusobem...moc ho v tom nedelam

janedv
autor
28. bře 2020

@marcicek84 ja totiz koupim flak masa, zavru do jenske misy s trochou vody, dam do trouby, pod to na velky pekac nakrajim brambory a zeleninu (mrkev, pastynak, cervenou repu), podliju trochou oleje a vody a frknu to tam. A dela se to najednou. Zelenina je driv, maso delam pomalu na nizke teplote treba 2-3 hod, az se uplne rozpadava a vsichni se muzou utlouct. Je to minimalni prace a zdrave jidlo na svete. Ruzna masa, jen tak na vode nebo s 1-2 bylinkami a je to pokazde jine jidlo, takze takhle pecu treba 3-5x tydne. Nemam cas vyvarovat se s necim jinym. Tak nevim, jestli by ta para na tu jenskou misu vubec byla? Nic jsem o tom nehledala, necetla, ptam se rovnou tady, mi ty osobni zkusenosti prijdou lepsi. Takze moc dekuji za tvuj cas a zkusenosti

marcicek84
28. bře 2020

@janedv v te pare to budes delat uplne stejne,jenom tsm zapnes parni program