Praní v šamponu na vlasy. Co myslíte?

30. kvě 2023

Ahoj holky,
prosím neodsuzujte mě, snažím se jen vyřešit horší životní situaci a nezbláznit se. Teď nemůžu koupit prací prášek a přemýšlela jsem v čem prát, mám tady navíc 2 kopřivové šampony, myslíte že se by se dali použít jako prací gel?

Děkuji

drep
30. kvě 2023

Nevím, jestli bude pračka šťastná, ale když peru v ruce, tak taky v šamponu, tak oblečení to neublíží a vypere

rebe
30. kvě 2023

Kup si mýdlo na praní, hádrové mýdlo nebo žlučové mýdlo, stojí kolem dvaceti až třiceti kourun. Nastrouhej a přidej trochu sody na praní, případně per jenom v tom. Stačí lžíce rovnou do bubnu. Šampon ti může nepěkně vypěnit.

autor
30. kvě 2023

@drep děkuji, když to udělám jen teď na chvíli tak to snad přežije i pračka 🙂

autor
30. kvě 2023

@rebe dobře děkuji za tip

rebe
30. kvě 2023

Když je úplně nejhůř, tak i samotná voda má poměrně dobrou prací schopnost, neodstraní skvrny, ale prádlo vypere.

marketa1218
30. kvě 2023

Teda, neodsuzuji vůbec, ale neumím si představit být v situaci, že si nemůžu koupit prášek na praní.

petulkadodo
30. kvě 2023

Tak třeba v dm stojí nejlevnější prací gen 69 Kč, prášek na praní stovku. Není třeba kupovat značkové a lepší než cpát do pračky šampon. Může to nepěkně vypěnit.

milujtatumilujmamu
30. kvě 2023

Zkus spis sprchový gel nebo tak proste něco na tělo ne na vlasy,dávej pozor aby jsi neznicila pracku

autor
30. kvě 2023

@marketa1218 já si neuměla ani představit, že budu žádat o nějaké dávky, třeba na děti. Vždy jsem měla slušnou finanční rezervu. Beru to tak, že je to dočasné. Ale z nejhoršího už jsme snad venku a teď už bude doufám jen lépe. Sice je to náročnější, když mladší syn je multialergik a já kojim, tak potraviny bez mléka, lepku, sóji a dalších věcí. Pro něj mám sonett prací prášek. Jsou na tom lidi daleko hůř, my máme střechu nad hlavou a co jíst.

autor
30. kvě 2023

@milujtatumilujmamu zkusím žlučové mýdlo, to tady mám pro mimčo 🙂

autor
30. kvě 2023

@petulkadodo těch nejlevnějších se trochu bojím, protože mladší syn je multialergik pro toho mám sonett, ale starší se mi už po tom úplně obyčejném taky osypal. Z dm tedy nemám zkušenost, to máme 30km daleko, ale brala jsem z tety. Zkusím jak někdo radil to žlučové mýdlo, to mám a vím, že problém nedělá 😉