Renovace parket. Vyplatí se? Nebo raději celá vyměna podlahy?

petisek7
7. led 2022

Potřebovala bych poradit, zda se vyplatí renovace parket nebo raději celá výměna podlahy. Každý mi řekne něco jiného. Budu velice ráda za každý názor. Děkuji

fyii
7. led 2022

@petisek7 renovace parket se vyplati, pokud jsou zachovale a ne extra znicene. Daji se zbrousit a prelakovat 2x a pak jsou zase krasne. Delaji to i ruzne firmy, ale muzete to zvladnout i sami. Pocitej s tim,ze taky neco stoji. Nove parkety jsou, ale taky drahe. Plovouci podlaha zalezi jakou by jsi rada- kvalitni drevena nic moc levnyho neni od 1600/m2 spise vice, laminatovej jsou ruzne cenove kategorie takovy stred co se tyce cena a kvalita kolem 700m2. Zalezi kde ji planujes instalovat, jakou bude mit zatez, jestli po ni bude treba behat pes atd.. ty parkety jsou v tomhle smeru urcite trvanlivejsi, pac jsou z tvrdeho dreva...

zuzkasim
7. led 2022

Pokud jsou ve slušném stavu, tak se podle mě rozhodně vyplatí renovace. Něco to stojí, ale za mě teda není nad dřevěnou podlahu, je to teplé od nohou, krásné. Máme sice panelákový byt, ale ve všech pokojích renovované parkety a je to luxus. Jde půjčit bruska na parkety (je z toho šíleně jemného prachu i přes to, že bruska má odsávání), koupit vhodný lak na parkety a roztírat válečkem. Lišty se pak obvykle kupují nové. Nebo to nechat udělat firmu.

flyhigh
7. led 2022

@petisek7 taky jsme řešili. Nakonec jsme parkety odstranili. Zrenovovat by asi šly,ale byly ,, nalepené,, pomocí takové asfaltové hmoty,takže na tom jsme žít nechtěli (můžou se uvolňovat nějaké škodliviny). Dříve se to tak ale běžné lepilo v domech. V panelácích,jsou zase parkety na škváře,takže taky chuťovka. Zkuste jich pár odstranit,a uvidíte, na čem jsou. My jsme pak vylili podlahu nivelackou,nechali položit vinyl a máme krásné rovnou,nevrzajici podlahu. Můžete si pozvat firmu na konzultaci,nabízí i zdarma někteří, poradí vám.

marcicek84
9. led 2022

@petisek7 my sli do renovace,parkety nam i preskladali ze stromku na klasicke plovoucky a nelitujeme,podlahy jsou krasne,teple,opravdu se to vyplatilo....

klarasamuelka
10. led 2022

Pokud jsou parkety v dobrém stavu, jistě je vhodná renovace. Jednoznačně vyjde levněji, než pokládka nové podlahy. Sama jsem si objednala návštěvu technika, využila jsem firmu
https://renovaceparketpraha.cz/.

ter
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
zuzekk
18. led 2022

Vyplatí

mafulin
18. led 2022

Vyplatí. Manžel je obrousil, natřel lakem a je to nádhera 🙂

eeevee
19. led 2022

Mame prvorepublikový byt, parkety máme ve všech místnostech vyjma kuchyně a koupelny. V chodbě byly v nejhorším stavu, byly skoro až černé, ani hadrem to nešlo pořádně umýt 🤦‍♀️ Rozhodli jsme se renovovat, parketář se toho hodně bál, počítali jsme s tím, že to nemusí vyjít. Výsledek naprosto luxusní ❤️ Chodba do L, dlouhá 8 metrů, platili jsme necelých 20 tisíc, včetně lišt, nových prahů a některé parkety bylo třeba vyměnit.

baragabinova
17. kvě 2023

Určitě zrenovovat! Ve starých parketách je krása a když se obrousí, vypadají jak ty co by Vám firma dala v novém provedení. Nechávali jsme si je renovovat v bytě tuším firmou renovaceparketpraha.cz, do týdne bylo vše i s nalakováním🙂