Výměna podlahy s elektrickým podlahovým topením. Hrozí poškození topení při odstraňování?

Zodpovězené
6. zář 2023

Dobrý den,

potřebovala bych poradit, jak je to s výměnou plovoucí podlahy a dlažby v případě, že máme v celém domě elektrické podlahové topení.

Hrozí (zejména u dlažby) poškození topení při odstraňování podlahové krytiny?

Je dobrý nápad tuto výměnu realizovat svépomocí?

Děkuji a přeji hezký den!

Dobrý den,

nejvíce rizikové na mechanické poškození je právě elektrické podlahové vytápění, které se nachází jen v minimální vzdálenosti od povrchu podlahy. Existují dva druhy elektrického podlahového vytápění, a to topné kabely (musí být zality minimálně 6 mm v potěru) a topné fólie (zde se podlahová krytina instaluje přímo na ně).

V případě plovoucí podlahy lze tuto krytinu demontovat bez poškození i svépomocí. U dlažby v žádném případě nedoporučuji odstranění svépomocí, a to i v případě velmi šikovného kutila. Zde bych demontáž určitě svěřil pouze odborníkům.

S přáním pěkného dne

Jiří Novotný
podlahový specialista
www.breno.cz