Vinylová podlaha cvaká. Čím to je?

Zodpovězené
6. zář 2023

Dobrý den,

bydlíme v novostavbě 3. rokem a bohužel máme od začátku problémy s podlahou a jejím cvakáním. Podlaha je Vinyl Click Rigid 0,5 s integrovanou podložkou a je položená ve všech místnostech bez přerušení (mimo technické místnosti a koupelny).

Myslela jsem, že je to špatnou pokládkou nebo špatnou úpravou podkladu, ale reklamaci nám neuznali s tím, že je povolená odchylka 2 mm a může to být způsobeno tím, což můj problém neřeší a ani po letech si na to člověk nezvykne. Těžký nábytek nemáme a například kuchyňská linka je umístěna na betonu, takže to nemůže být ani zatížením od nábytku, jak nám bylo řečeno.

Měnit celou podlahu zatím neplánujeme vzhledem k tomu, že ji máme po celém domě.

Je nějaké řešení?

Pozoruji, že po vytření cvakání na nějakou dobu zmizí. Jak je to možné?

Mohu na takovou podlahu používat parní čistič? Nezhorší se tím cvakání?

Děkuji

Dobrý den,

bohužel takto na dálku nelze důvod „cvakání“ Vaší podlahy přesně posoudit. Ve většině případů bývá příčinou Vámi popisovaného problému nerovnost podkladu, která má vliv na nestabilitu vinylové podlahy a následné zvukové projevy.

Použití parního čističe určitě nedoporučuji. Jeho aplikací se může materiál podlahy nenávratně poškodit (zdeformovat).

S přáním pěkného dne

Jiří Novotný
podlahový specialista
www.breno.cz