Čím doma uklízíte podlahy?

lobella
15. srp 2019

Ahoj vsem, napadlo me volne tema, cim doma uklizite podlahy typu plovoucka, lino, dlazba? Vytirani mi nevadi, ale s malym deckem neni casu nazbyt. Nyni podlahy nejprve vyluxuju, mame vsude lino nebo dlazbu a pak stiram mopem. Je to zdlouhave, dlouho to schne, neba me to a hlavne bych mohla vytirat obden, ne-li kazdy,bordel tu snad nekdo sype z kapes, kdyz spime. Rada bych si poridila neco multifunkcniho, co vysaje a vytre zaroven. Take nechci zadny kabel, takze s nabijeci stanici a typu tycovy vysavac. Nyni mame klasicky s hadici a kabelem a jednou vysavam, druhou neustale rozmotavama kabel nebo hadici a to me desne vytaci🙂MCim doma uklizite vy?

elesse
15. srp 2019

Koupili jsme si vysavaciho robota a obcas (tak jednou tydne) vytahnu mop

pipi_puncocha
15. srp 2019

Dělám to zatím stejně jako ty a máme stejné podlahy... Ale chtěla bych takový ten robotický vysavač co vytírá i vysává, tak snad pořídíme na Vánoce.😁

g_m
15. srp 2019

Tak ob den vysávám a jednou za týden vytřu klasikou od lifeheitu. Nedovedu si představit stírat ob den, ne-li častěji a vůbec proč? Prcek lozí po zemi a strká věci do pusy, ale nejsem zastáncem sterilního prostředí...

marketa_sob
15. srp 2019

Já jsem začala mnohem častěji vytírat od té doby, kdy jsem si pořídila mop s rozprašovačem, koupila jsem ho v pepcu, ale už ho tam nemají. Ale dá se sehnat v Lidlu, vyrábí ho i ty značky jako Lehfheit, Vileda apod., ale jsou samozřejmě dražší. K tomu náhradní hadřík. Je to rychlovka, žádné tahání kýble, které mě hrozně rozčiluje a je to hned suché... Před vytřením zametám koštětem, vysavač vytáhnu jen jednou za čas... Obývák stíhám takhle uklidit téměř každý večer, když sklidím hračky z celé podlahy :D Kuchyň tak ob den, ložnici méně často...

babanci
15. srp 2019

Vysaju, vytřu mopem, Každý den. Jsem v tom docela rychlá, ačkoliv mám velkou domácnost, mám to za dvanáct minut hotovo. Když jsem to výjimečně neudělala, už druhý den to byla katastrofa. Asi jsme nějak extrémní nepořádníci. A protože máme krásné podlahy, bílou dlažbu a modře lazurované dřevo, nevadí mi to dělat denně, protože je to nádherné jen dokonale čisté.

zelnahlava
15. srp 2019

Jsme na tom stejně. Ježíšek plánuje robota, tak snad se blejská na lepší časy😊

babanci
15. srp 2019

O robotickém vysavači jsem taky uvažovala, jenže jsem asi ujetá. Já totiž šíleně ráda vykonávám domácí práce. Nemám kvůli tomu ani myčku, protože šíleně ráda umývám nádobí. To není legrace, To jako fakt.

bvl
15. srp 2019

Tak my doma robota (Robzone), který umí vysávat a vytírat máme, ale moc ho nepoužíváme. Nevysaje vše, máme opravdu velký barák, 18 místností +obrovská hala a vysavač mi nezajede do rohu, kde zůstává prach a chlupy od kočky, při vytírání mi zůstávaji fleky na mramoru... Raději vysávám centrálním vysavačem a přejedu podlahu mopem nebo jsme si teď pořídili parní čistič od Karcheru-umí vytírat, vysávat, čistit párou, jsou tam násady na mytí oken... parádní věc, používám ho pořád. Když se na to zpětně koukám, tak robot byly vyhozené peníze...

lobella
autor
15. srp 2019

@g_m to delame stejne, vysavam obden, vytiram jednou tydne, ale proste uklidim a uz za pul hodiny, jsou na zemi vlasy, drobky atd, uz tem druhy den, mi spis uklizi mala, jen se ji to chyta na obleceni, neksem zastance sterilniho prostredi, ale ani nechci, aby byla obalena vlasama a drobkama...on je chlap i tal trosku cune a jeste slepe, takze kdyz dela kazdy vecer veceri, tak by se dalsi 2 klidne dojedli z podlahy (prehanim samozrejme) a to se rozmasi po celem byte

krista25
15. srp 2019

Vytiram jednou, maximálně dvakrát týdně. Jen luxuji každý den. Máme psa a ty chlupy mě prostě rozcilujou. Ale příští měsíc to vypadá že se odmenim a koupím si robota. 😊

beatty
15. srp 2019

@marketa_sob jak to praktikujete pri vytirani celeho domova? Jednak se preci ten mop uspini, a potom je i cely mokry, ne?
To je sikovne na setreni nejake lokalni necistoty, ale na vsechny podlahy jsem teda pro vetsi klasiku.

@lobella obden, nekdy kazdy den, vysavame, mame doma zvirata. A potom vetsinou jednou tydne vse vytiram. Vytiram jen horkou vodou s octem, nekdy s par kapkami esencialniho oleje, nebo s prirodnim cisticem z DM.

malinkaelinka
15. srp 2019

Na spodek domu pouštím robotický vysavač - tam máme dlažbu a dřevěnou dubovou podlahu. Plus tak jednou za pět dní, až jednou za týden vezmu klasický vysavač, vysaju a vytřu - pěkně v pokleku s hadrem v ruce - do všech koutů atd... mopem nikdy tak nevytřu, takže ho nepoužívám, jen občas manžel. V horním patře máme koberce, takže tam luxuju tak jednou za 10 dní.

zelenaesmolda
15. srp 2019

@lobella
mame ten nabijeci tycovy vysavac a je to super na kazdodenni rychle vysati

pratensis
15. srp 2019

Nejdřív zametu, pak vytřu mopem. Přípravek většinou Savo na podlahy.
Robotický vysavač máme, ale používám jen do místností s koberci - tam denně nebo max. obden, máme psa. Nějak si neumím představit, že bych z dlažby a ostatních podlah vyklízela vždycky všechno, co vysavači překáží. Máme tam toho dost. Koště to jistí. 🙂

lobella
autor
15. srp 2019

@zelenaesmolda a jaky mate? Prave na ne take koukam, na takoveto rychle poklizeni, tak hledam tipy

zelenaesmolda
15. srp 2019

@lobella
ty jo,ted si nevzpomenu na znacku ale je to ten 2v1 s odnimatelnym rucnim vysavacem a ma slusnou vydrz baterie-uvadi 45min.na to si dej pozor,nektere maji treba 15m

monika76301
15. srp 2019

@lobella ja mam vorwerk a nic lepšího jsem nikdy neměla. Vysavam a vytiram každý den protože je to v jednom kroku za 15 min mam cely dům a to jen proto že na plovoucku se dává méně vody a jiná hadra která lesti. Nikdy mě investované peníze tolik netesily

bassetlady
15. srp 2019

Vorwerk nejlepší svatební dar, máme 2 psy a lezoucího prcka, takže vysávám 2 denně a 1x denně myju. Teď už mají model, který vysává a myje jednou hlavicí. Já funguju ještě se dvěmi, ale i tak mám cca 120m3 za půl hoďky hotovo.

pratensis
15. srp 2019

@monika76301 Můžu se prosím zeptat přesně na typ toho vorwerku?

zelenaesmolda
16. srp 2019

@monika76301
ma to smysl i do 3 pokojoveho bytu?

lobella
autor
16. srp 2019

@monika76301
@bassetlady to by me zajimalo, mame 3+1 nejakych 70m2

monika76301
16. srp 2019

@pratensis mam ten nejnovější i s nejnovější hlavou kobold vk200 je vysavač a sp600 mam hlavu... Mela jsem to přes paní co je předvádí a mela jsem od ní slevu 3000 plus nástavec na pevné podlahy plus spotřebak na rok zdarma

monika76301
16. srp 2019

@lobella vyplatí!!! A hlavně na všechny typy podlah ja mam dlazbu a plovoucky a normálním mopem bych plovoucky za rok mohla měnit

3mama
16. srp 2019

Máme všude lino a dlažbu a musim2x denně zametat a tak obden stírat bohužel.mame kocoura, děti věčně něco drobi na zem. Mohla bych stírat klidně taky 2x denně,co tu je prachu a všeho ☹️ chtěla bych taky ten robotický vysavač ale máme vysoké prahy ,navíc mezi kuchyní a obývakem docela velký schod ,takže to je docela nereálné.

lobella
autor
16. srp 2019

@monika76301 a na kolik te to vyslo? Jen jsem rychle koukla na stranky a nejaky tycak na me vyskocil pres 20tis,to uz ale chci, aby vytiral sam a ja o nem ani nevedela, ta cena je dost mimo od toho, kolik bych investovala

misacekk
16. srp 2019

Parni mop...skvela vec. Rychle to schne, umyje to vsechno a bez jakehokoliv pripravku👏

marketa_sob
16. srp 2019

@beatty tak my máme 2+1, takže to není taková plocha, další věc je ta, že pokud se takto stírá často, tak není podlaha zas tak špinavá. A nejdůležitější věc - do každé místnosti používám čistý hadřík (Peru je v pračce). Ono se to zase tak moc nenamoči tím rozprašovačem... Jako takhle, na ty lokální nečistoty je to vyloženě super (u nás teď např. několikrát denně pocurana podlaha), ale i na klasické "celoplošné" za mě bezva. Až se přestěhuje do domu, hodlam to praktikovat stejně, ale chci si pořídit ještě parní mop, abych to třeba jednou týdně setřela důkladně. Ale tam vím, že mě bude hrozně rozčilovat ten kabel.

bassetlady
16. srp 2019

@lobella já màm 2,5 roku ten starší, kde je mytí a vysávání jiná hlavice ( tenkrát stál cca 25 tis včetně příslušenství). Je to sice dost, ale je to extra třída. Je to jako pračka Miele prostě to za ty prachy stojí. Ze zkušeností v rodině vím, že tyhle spotřebiče vydrží makat 20 let bez problémů.

pratensis
16. srp 2019

@monika76301 Děkuji za odpověď. Já jsem právě nejdřív myslela, že ten vorwerk a parní mop je totéž (nevím, která bije, ani s jedním nemám zkušenost). Jaký je tedy rozdíl nebo výhody oproti parnímu mopu? Ta cena mi taky přijde hodně vysoká. A koukám, že koupit se to dá jen prostřednictvím obchodních zástupců, to je také takové zvláštní - nevíš, proč?

petisek7
7. led 2022

Já mám vinylovou podlahu, již 7 rokem a mám na umývání speciální čistící prostředky. Pravidelně si objednávám na údržbu podlah v celém bytě https://udrzbapodlahpraha.cz/ a mám podlahy pořád jako nové.