Tmavé prádlo hned po vyprání páchne. Co je příčinou a jak tomu zabránit?

17. kvě 2023

Když peru tmavé prádlo, tak hned po vyprání a pověšení na sušák smrdí něčím. Nedokážu to identifikovat, ale zatuchlina to není. Peru na 40 nebo 60, gel Persil sensitive. Koupila jsem i aviváž, kterou normálně nepoužívám a bez výsledku.
Pračku pravidelně čistím octem, který přidávám do praní místo aviváže. Nechávám jí otevřenou, aby vyschla. Gumu u dvířek otírám do sucha po každém použití. Někdy dávám i dezinfekci na prádlo od Sanytolu, ale pokaždé je to hned po vyprání a cítít.
Co je příčinou nebo jak tomu zabránit?

martulka88
17. kvě 2023

Čistíš odpad? Dáváš prát alespoň jednou za měsíc na 95?

autor
17. kvě 2023

@martulka88 Ano, jednou na prázdno s octem a dvakrát měsíčně ručníky a utěrky. Už jsem opravdu bezradná.
Pračku mám 8 let a ta sama o sobě nijak nesmrdí.

zelenaesmolda
17. kvě 2023

Podle me to nebude prackou ale tim oblecenim.Me tohle delaji nektere tricka.Vyperu pracku a treba dve tricka z cehle varky smrdi,ostatni pradlo je v pohode.

nikkigingerbread
17. kvě 2023

Mne tmave pradlo smrdelo prave po tom persilu sensitive. pritom sam o sobe mi celkem vonel, ale na pradle hruza.

luciee79
17. kvě 2023

Nezkoušela jste přejít na šetrnější praní bez plnidel? Dříve mi také prádlo zapáchalo, teď peru v Euroně a prádlo krásně voní.

katherine177
17. kvě 2023

@zelenaesmolda také to tak mám ,dvě trička ,ostatní prádlo voní.

autor
17. kvě 2023

@nikkigingerbread Peru v něm už přes 2 roky a celou dobu v pohodě. Problém mám až poslední 2-3 měsíce. Je pravda, že manžel obměnil šatník a mohlo by to být přímo těmi tričky. To mě vůbec nenapadlo.

majka4a
17. kvě 2023

Je to oblecenim, taky se mi to stavalo, bylo to citit jen jako mokre, pri uschnuti to bylo ok. Pomohlo nedodrzet stupne na etikete a vyprat dane kusy na 90. Nasledne prani pak uz dle etikety. Ale je to s rizikem, ze dane kusy to nevydrzi.

autor
17. kvě 2023

@majka4a Z toho mám trochu strach. Pořídil si hromadu triček s límečkem a jedno kolem 800,- takže kdybych mu je srazila asi mě přerazí.

zelenaesmolda
17. kvě 2023

@katherine177
ja mam podezreni,ze u tech tricek uz je to unava materialu,mam uz je opravdu hodne let

misa_pise
17. kvě 2023

Persil senzitiv mi to dělal taky, změnila jsem prášek a je to dobrý.

autor
17. kvě 2023

@misa_pise Vezmu na zkoušku jiný gel a uvidím. Možná se to nějak nepohodne s materiálem nějakých kousků oblečení.

jane46
17. kvě 2023

Misto gelu kup prasek 😉 Ale manzel mel taky dve takova smradlava tricka a proste letela do kose, nepomohlo nic.

kakba
17. kvě 2023

Me to nekdy dela, kdyz peru vic pradla, narvana pracka a spatne se vsechno poradne vypere.

zelenaesmolda
18. kvě 2023

@jane46
ani susicka?

jane46
18. kvě 2023

@zelenaesmolda To bylo ještě v době, kdy jsme ji neměli... Tak nevím.
Ale zkusila jsem tehdy kdejaký prací prostředek, ocet či jiné babské rady, vysokou teplotu, sušení na radiátoru, venku či nad plamenem a nepomohlo 😀 😀

te_reza
18. kvě 2023

Mě to dělá taky. Zajímavé je, že mi z várky pračky smrdí jen pár kusů, ne všechno. Už jsem to začla vyhazovat 🤣

zelenaesmolda
18. kvě 2023

@te_reza
no prave,ze jenom par kousku,to je to divne.

te_reza
18. kvě 2023

@zelenaesmolda jo tobě to dělá taky😅 no já už to prostě začla vyhazovat, je pravda, že některé ty věci jsou fakt letitý.

zelenaesmolda
18. kvě 2023

@te_reza
no ja ja je prave vyhazovat nechci protoze jsou to treba stare tricka,ktere uz jsou vybledle ale jinak v pohode a na hriste staci.

malytlustyhroch
18. kvě 2023

@zelenaesmolda me to delalo jedno stare oblibene tricko, par let dobry, pak jakoby prestalo jit vyprat, furt bylo citit jako zpocene, posledni, co jsem byla ochotna podniknout, bylo nechat ho viset asi 14 dni ve slunnem lete na balkone a to teda pomohlo, a dalsi tri roky ho nosim.
Ale samozrejme je tam znacna hrozba, ze to vysisuje.

teate
18. kvě 2023

Muži taky smrdí jedno tričko s límečkem. Vždycky pomůže ho vysušit, jinak nepomohlo nikdy nic.

katherine177
18. kvě 2023

To jsem slyšela ,že lepší prášek na praní ,než ty gely

zelenaesmolda
19. kvě 2023

@malytlustyhroch
me to prave nesmrdi jako zpocene ale spis takovou tou zatuchlinou jako kdyz nechas pradlo dlouho v pracce.Vysisovane jsou,to me netrapi 🙂