Zapáchající vyprané prádlo

editkaromana
21. kvě 2019

Dobrý den už si nevím rady, už od včerejška peru asi 4. Pracku, a neustále mi smrdi věci. I když dám avivaz, smrdí to jakoby takovou zatuchlinou. Zkoušela jsem umýt zásobník i filtr, dala jsem prat na vyvářku s octem a taky žádný efekt , sice je pravda že přestal zapáchat buben ale přesto pradlo stále nevoní. Čím to může být? Popřípadě poraďte co koupit aby zabralo. Poslala jsem přítele do drogerky ať koupí něco na vyčištění pračky, tak snad pomůže. Díky za rady.

kacenka.pospi
21. kvě 2019

@editkaromana mne pomohlo prat obcas na vyssi teplotu-cerne a bile peru na 60st, barevne normalne na 40 apak samozrejme vyvarku. Od te doby uz mi pradlo nesmrdi, ale natrapila jsem se s tim úděsně!

mku
21. kvě 2019

Dej to vyprat na vyssi teplotu a misto avivaze prisej desinfekci na pradlo (prodava napr dmko).

editkaromana
autor
21. kvě 2019

Právě čekám až přijde tím pripravkem šel do dmka Tak snad to pomůže... Já právě po té vývařce, dala prat na 60st a stejně to zapáchá.

innocence
21. kvě 2019

Teď řešim úplně to samé a jsem z toho na prášky. Zrovna peru, mám to na 60° a místo aviváže Sanytol na prádlo. Jakmile se napustí do bubnu, stopnu to a nechám to tam aspoň hodinu. Snad se toho zbavím.

innocence
21. kvě 2019

Smrdí mi tak hlavně tepláčky pro malého v té gumě v pase.

pribylovapetra
21. kvě 2019

Aby vyčištění pracky fungovalo, melo by se dat octu 4 litry a pustit na delsi program na 95 stupnu. Nebo místo octu 200g kyseliny citronove a na vyvářku. Pokud zacala smrdet pračka, muze byt nekde plíseň, treba ta těsněním.

alicie_k
21. kvě 2019

Mně se tohle stalo když jsem pár dní neprala a syn mi pračku zavřel a já jsem si toho nevšimla. Trvalo to potom déle než to vysmrádlo, ale dala jsem program 90st. s octem a koupila jsem i čistič pračky a zabralo mi teda až Savo Perex a pračku řádně větrat i nechat otevřený zásobník na prášek 🙂

nesticka
21. kvě 2019

Zkus to vyprat v sanytolu na pradlo

kejt29
21. kvě 2019

Mi to delalo kdyz jsem pouzivala na prani gely, nekdy to delaji i avivaze...

klea81
21. kvě 2019

Kyselina citrónová a na 95 stupňů.

barumat
21. kvě 2019

Ještě k radám výše doporučuju neprat jen v tekutých prostředcích nebo gelech. Švagrové pračka smrděla, ať čistila jak čistila, a pak jí někdo poradil taky pořádně vyčistit a prát na vyšší teploty, a pravidelně prát i v prášku (třeba bílé v prášku, tmavé v gelu. Od té doby má klid.

te_reza
21. kvě 2019

Řeším to samé a už pěkně dlouho, je mi záhadou, že smrdí jenom něco, třeba jen půlka pračky 🤔spoustu věcí sem i vyhazela

editkaromana
autor
21. kvě 2019

Právě že já na praní používám prášek, gel vůbec nepoužívám, takže v tom chyba nebude.

pavelkamat
21. kvě 2019

Mám vrchem plněnou pračku. Na těsnění u bubnu zůstává voda, která pak smrdí a při dalším praní (zřejmě odstřeďování) se dostane do pračky a vyprané prádlo pak smrdí. Takže po každém praní musím tuto gumu vytřít do sucha.

herberta
21. kvě 2019

@editkaromana Já tohle řešila dlouho a nakonec byl problém v sušení.V sušárně jsem netopila,ale uplná zima tam není a vždycky prádlo smrdělo zatuchlinou.Když jsem pustila radiatory,tak prádlo vonělo.Takže ještě popřemýšlejte kde a jak prádlo sušíte.

janapetrvalska
21. kvě 2019

vyssi teplota a dat ocet , a nepouzivat avivaz, vswchny dnesni prasky , gely kapsle maji pridavne slozky a neni treba tomu pridavat. Nekdo ke kazdemu prani pridava ocet, nejde nic citit je to je dezinfekce a stahne povlak tam kde se drhi voda ktera to zpusobuje

editkaromana
autor
21. kvě 2019

V sušení problém nebude ještě včera ráno když jsem prala tak pradlo hezky vonělo i po uschnuti. Pak jsem dala další pračku a už to zapachalo. Ocet jsem zkoušela skoro žádný efekt nebyl. Poté jsem vyjmula filtr vyčistila ho, také zásobník, který jsem umyla v čističi na pračku kupovane v DMku dokonce jsme vrchní díl pračky rozebrali abychom se koukli jak to vypadá vytáhla jsem i hadici pomocí které teče do bubnu prášek a avivaz dostatečně jsem vyčistila i gumu před praním, a nechala na 95st s tím cisticim prostředkem pračka už nesmrdi poté jsme dala prat pradlo po vytažení sice voní ale nevím jestli tak jak by mělo vonět, zdá se že nevoní prostě tolik tak jak jsem zvyklá... takže ještě dotaz, myslíte že pk vyčištění bude trvat nějakou dobu než začne zase pračka normálně fungovat bez zápachu? Třeba 4-5 pracek? Anebo by to mělo vonět hned? Teď sice pradlo voní ale uvidím zítra jestli jak uschne jestli zas nebude smrdět... pokud jo, raději koupím novou, už jsem z toho na nervy. Potřebuju vyprat vybavicku....

sonaxoxo
21. kvě 2019

A mate sifon k pracce?to je pry take problem se zapachem z pracky.

ivuska1986
21. kvě 2019

@editkaromana určitě čistič pračky, zdali necistite pravidelně, tak určitě vyčistit 2x-3x

editkaromana
autor
22. kvě 2019

Sifon nemám, ani nevím že něco takového existuje.

editkaromana
autor
22. kvě 2019

Takže mám koupit ještě 2x cistic? A které? Koupila jsem z dm a nepomohlo.

alena1989
22. kvě 2019

Resila jsem. V odpadni hadici byl bordel. Tak sem ji vycistila. Smrdelo to dal. Takze sem tam davala cistici pripravky. Prd platny. Po dvou vypranich to zase smrdelo. Az sem se docetla, ze tam hodit tam tabletu do mycky. Ta konecne zabrala. A pro jistotu jedlou sodu. A uz dva mesice nic.👍

Mela by se preventivne kazdy mesic na vyssi stupen a bud tu jedlou sodu nebo tabletu do mycky.

alena1989
22. kvě 2019

@editkaromana zkus tu tabletu do mycky. Na vyvarku.
Ja utratila takovejch penez za cistice a prd platny😣

jannym
22. kvě 2019

Pokud vám nějaké prádlo zůstalo zasmradnute a je stalo barevné namočte ho na nějakou dobu do vody s octem, na malý 3 litrový kyblik jsem dávala decku někdy i víc octa a to když nám přes zimu nacichlo prádlo na chatě

hanasedla
22. kvě 2019

@editkaromana bud bych zkusila neco primo na vycisteni pracky a nebo vice cyklu na vyssi teplotu

ariadna12
22. kvě 2019

Nam se zasekla v pracce detska ponozka a smrdelo to teda fest. Pomohlo vyndani a vice cyklu pranych bez pradla na vysokou teplotu.

mimuu
22. kvě 2019

Také bych zkusila ty tablety do myčky já takhle vyvarovala se dvěma tabletami a řekla bych že dobrý.

sonaxoxo
22. kvě 2019

Sifon je zapachova uzaverka..da se bezne koupit..z odpadu pak nejde zapach do pracky apod.kdyztak se na to zeptej,treba ji tam mate.jinak pomaha kys.citronova a jednou mesicne vyvarit pracku..jinak mam stale otevrenou pracku plus zasobnik..cistim filtr a zasobnik...

karolinka252
22. kvě 2019

Taky s tím bojuju. Teď peru na 90 3litry octa, kyselinu citronovou a kypřící prasky,. Jak dopere, dám znova s těma tabletama do myčky. Dneska jsem šla v tričku, co jsem prala před dvěma dny a jak to uschlo, je ten smrad snad ještě horší.

editkaromana
autor
22. kvě 2019

@karolinka252 jak to tedy dopadlo?