Zapáchající vyprané prádlo

editkaromana
21. kvě 2019

Dobrý den už si nevím rady, už od včerejška peru asi 4. Pracku, a neustále mi smrdi věci. I když dám avivaz, smrdí to jakoby takovou zatuchlinou. Zkoušela jsem umýt zásobník i filtr, dala jsem prat na vyvářku s octem a taky žádný efekt , sice je pravda že přestal zapáchat buben ale přesto pradlo stále nevoní. Čím to může být? Popřípadě poraďte co koupit aby zabralo. Poslala jsem přítele do drogerky ať koupí něco na vyčištění pračky, tak snad pomůže. Díky za rady.

zelenaesmolda
22. kvě 2019

@editkaromana
u nas se to stava nekdy u pritelovych tricek,on se dost poti a nestaci je vyprat na 40,ani avivaz nepomuze.vyprat na vyssi teplotu a pokud jsou to starsi veci tak koupit nove,nekdy uz totiz je ta latka tak nacichla,ze to prani proste nepomuze.

zelenaesmolda
22. kvě 2019

@te_reza
uplne to stejne mame taky,smrdi jenom neco

karolinka252
22. kvě 2019

@editkaromana tak musím říct, že pračka voní jako myčka 😀. Dala jsem prat prádlo na noční proud s tím, že než ráno vstanu, tak tam bude opravné ležet cca 2h. Sama jsem zvědavá, pak dám vedet

zelenaesmolda
22. kvě 2019

@karolinka252
to jeste dneska existuje levnejsi nocni proud?

karolinka252
23. kvě 2019

@zelenaesmolda jasné, že existuje, já zapínám pračku a myčku jenom na noční proud. Při vyúčtování jsem měla rozepsané ceny a časy a ke to velká úspora. A pračka už nesmrdí 😀 prádlo tam bylo 3 hodiny po vyprání zavřené a krásné vonelo, žádný ten zatuchlý puch.

alena1989
23. kvě 2019

@zelenaesmolda to vis ze jo. Ja to delam stejne. Sice ne vzdy striktne, ale jo. My mame levny proud za 1,70 Kc a normalni za 3,20 Kc.
Kazdy tri, ctyri mesice mi dojde email s levnymi casy(v kolik hodin zacinaji).

Uz podle toho jedu 2 rok a spotreba v nizsim tarifu se dost zvysila. Jenze zase se neusetrilo, jelikoz zvysovali ceny😁

zelenaesmolda
23. kvě 2019

@karolinka252
a co teda nakonec pomohlo?

@alena1989
diky za info,dobre vedet 🙂
jakeho mate dodavatele?

alena1989
23. kvě 2019

@zelenaesmolda eon. 😉 nechala sem si to loni zafixovat na dva roky.

karolinka252
23. kvě 2019

@zelenaesmolda těžko říct co zabralo. Už potom prvním driaku z octu, sody, kyseliny a kyp.prasku, to bylo znatelně lepší, pak jsem tam dala dvě tablety do myčky a ty to asi dokonaly. Teď mám v plánu to čistit pravidelně jenom tou tabletou

janablizka
23. kvě 2019

Já každý měsíc dám do pračky 3l octa a na 90° vyvařím.Takové problémy vůbec nemám.

zelenaesmolda
23. kvě 2019

@karolinka252
tablety do mycky jako na cisteni mycky nebo normalne na myti nadobi?a jake kdyztak?predpokladam,ze to nebudou ty finish v tom plastovem obalu co se nesundava...

mimuu
23. kvě 2019

@zelenaesmolda já dávala ty co mám do myčky na mytí z Kauflandu, někde jsem na to narazila a řekla bych že to fakt vyčistí líp než ty čističe🤷

zelenaesmolda
23. kvě 2019

@mimuu
super,diky za tip,tohle by me nenapadlo 🙂

karolinka252
23. kvě 2019

@zelenaesmolda já dávala taky na mytí nádobí z Lidlu a fakt super. Už sem vyptala 3. Pračku a doufám, že se smrad nevrátí 😀

editkaromana
autor
23. kvě 2019

Tak holky musela jsem dojít k tomu že jsem pračku prodala a koupila jinou, tu jsem vyčistila a když jsem dala prat tak pradlo smrdělo... (podotýkám prádlem to není, protože jsem dávala prat vybavicku a ta byla komplet nová) tak jsem koupila tablety na vycisteni a dala jsem prat bez avivaze pradlo lehce zas smrdělo. Tak jsem dala u sousedky vyprat si tu zasmradnutou vybavicku dala jsem ji stejnou avivaz a i prášek po vyprani lehce mělo zápach, jak to.zacaalo sáhnout ještě horší tak jak to bylo I u me doma, tak jsem pověsila a když jsem cítila jak to schlo že to smrdí tak jsem ji to dala znovu přeprat ale s jejím práškem a avivazem, a normálně pradlo úplně voní. Tak jsem si od ní vzala prášek i avivaz, dala prat do své pračky co jsem teď kupovala vyprala a pradlo vonělo dala jsem prat jen ručníky na 60 stupňů všechny voněly krom dvou u kterých jsem zas cítila ten smrad. Tak jsem jela znovu do drogerie koupila znova čistič na pračku lanza+sanytol na pradlo dezinfekci. Dala jsem prat pradlo s jinou avivazi a i s tím sanytolem a vypadá to že to nesmrdi. Můžete mi někdo říct co se děje? Mi totiž nejde do hlavy Aby to bylo pračkou když mám jinou... vodu jsme zkoušeli jestli nesmrdi a nesmrdi. Mě už jen napadnul avivaz protože mi to nejde do hlavy ...

editkaromana
autor
23. kvě 2019

Už jsem z toho opravdu zoufalá jsem bez pračky 3 dny dá se říct. A potřebuji prat, jsem z toho nešťastná... a tolik peněz do čističů. Tak snad teď uvidíme do rána jak to uschne jestli to.bude smrdět nebo ne. Říkala jsem si že zajdu do obchodu koupit jiný avivaz. :D

lucyjanek
23. kvě 2019

@editkaromana a hřeje vám pračka?Nám takhle smrdelo prádlo..zkoušela jsem všechno možný a pak jsem dala prát na 90 a dvířka byly úplně studený a prádlo po vyndání taky a doslo mi co je za problem...takže jsme koupili novou a vše zase krásné voní...no ani nechci přemýšlet jak dlouho to nehralo 😆

editkaromana
autor
23. kvě 2019

Dávala jsme na vyvářku a hřálo to jak u té první tak i u této druhé pračky

yenefer1
23. kvě 2019

@editkaromana a nemůže to být teda pracím práškem? Nám takhle nesmrdělo prádlo, ale pračka. Taky jsme ji pořád čistili až jsem nakonec vypozorovvala, že smrdí nejvíc po tom, co peru dětské věci v Lovele. Přitom prádlo vonělo, ale z pračky šel smrad, jakoby se tam někdo pos**l 😀.. tak jesli to nemůže být podobně?

editkaromana
autor
23. kvě 2019

Já a tím práškem prala doteď a to už ho tam přes polovinu nemám. Právě si myslím jestli to fakt není avivazem, protože co jsem dala vždy vyprat s modrým lenorem tak smrdělo. Dala jsem silan a voní.

alena1989
24. kvě 2019

@editkaromana tak co? Pomohly nejake rady?

zelenaesmolda
24. kvě 2019

@editkaromana
muze to byt i praskem,taky co jsem prala priteli v jeho prasku tak to smrdelo ale v ostatnim ne

editkaromana
autor
24. kvě 2019

Tak už jsem přišla na to :D dokonce jsem kvůli tomu kupovala sanytol na pradlo, ale nevadí určitě využiju... není to pračkou ani vodou ale opravdu avivazem :D zkusila jsem jiný dát a voní mi zas pradlo. A když jsem si pricichla pořádně k tomu avivazi( lenor modrý) tak jsem cítila ten smrad, Do konce i v obchodě jsem si k němu schválně pricichla a smrděl stejně... při tom Když jsem ho předtím používala tak po něm pradlo hezky vonělo, a teď takový puch. Jsem šťastná ze jsem na to konečně přišla mám plné 3 susaky vypraného prádla :D

zelenaesmolda
25. kvě 2019

@editkaromana
btw to je zvlastni sklonovani avivazem,to jsem jeste nikoho neslysela rict 🙂

yenefer1
25. kvě 2019

@zelenaesmolda přesně to mě taky napadlo, že jsem to ještě neslyšela 🙂
@editkaromana tak to je fajn, že se to vyřešilo 🙂