Věčné téma - pračka a sušička. S jakými značkami jste spokojené vy?

niheb
19. čer 2021

Vím, že co člověk, to názor, ale nacházím jen samé starší diskuze, tak mě napadlo založit, pro udržení zdravého rozumu, tuhle novou.
Mám pocit, že pořád jen peru a věším na věšák, a teď nám odešla pračka, takže hledám pračku a sušičku (zvlášť). Máme pár spotřebičů Beko a jsme s nimi spokojení. Pračka mě zaujala konkrétně tahle:
https://www.datart.cz/automaticka-pracka-beko-w...
Ale možná by mi stačila i menší na 6 kg...
No a u sušičky zoufale tápu, vím jen, že nechci nějakou šíleně hlučnou.
Nečekám, že mi tady z toho vyjde jeden výherce, ale s jakými značkami jste spokojené vy? A na co si dát při výběru pozor, krom spotřeby energie a hlučnosti?
Děkuju za tipy!

kridav
19. čer 2021

Měla jsem přes 12 let LG a sloužila celou dobu dobře. Loni v létě, ale odešel motor a tak jsem se rozhodla pro novou.
Koupila jsem Beko, a jsem s ní moc spokojená.
Ani u jedny nebyla nikdy velká spotřeba elektřiny, že bysme dopláceli, a to suším pořád, jak v zimě tak v létě.

marimanta
19. čer 2021

Nač si dát pozor nevím, my měli 10 let Siemens. Před rokem a něco jsme koupili Beko. Po roce se pokazil nějaký řídící panel. Přes Alzu (kde jsme ji koupili) jsem vyplnila formulář na Beko servis, za dva dny zavolal pán, doptal se, co potřeboval a že objedná součástku. Jelikož byly Vánoce, korona, tak se to protáhlo, pak ještě o to, že když součástku vyměnil, zjistil, že je potřeba další... Až na tu dobu, doma čtyři děti včetně mimina na látkových plenkách, vlhká zima...byl ten servis fajn.

cikitkapb
19. čer 2021

Starou pračku jsme měli LG, odešlo nám čerpadlo, a při hledání nový jsme se rozhodli zase pro LG. K tomu i LG sušičku, a za mě teda naprostá spokojenost. Mám na to i appku, kde vidím jak dlouho se bude prát/sušit (když nejsem doma a spotřebič běží).
Navíc díky tomu spolu komunikujou i ty spotřebiče, páč když dám prádlo na nějaký program (třeba džíny) prát, tak po doprání, když zapnu sušičku, se mi sama nastaví na správný program sušení. To je k nezaplacení.

niheb
autor
19. čer 2021

@marimanta Uf, čtyři děti? Já zatím vyzkoušela jedno a jsem ráda, že se už odplenkovala 🙂 Klobouk dolů!

niheb
autor
19. čer 2021

@cikitkapb To zní jako super funkce! Jen asi byly z těch dražších, viď? Koukáme tak nějak do dvanácti tisíc za jeden spotřebič... Ale v nejhorším si připlatíme 🙂

orisek56
19. čer 2021

Mám 3 rokem AEG susicku, prackosusicka Indesit se v susici části podelala (ma nárok je ji 6 let a jede 4 x denně) vyměnili nám na prodlouženou záruku vsechny soucastky, nicmene, pracko susicku jsem tak ponizila pouze na pracku. A nemůžu si susicku vynachválit, jsem z ní paf. Suší pěkně, odzmolkuje, vyzehli a hlavne.... Pro mě jako těžkého alergika a teď už i astmatika je v podstatě až tak do poloviny srpna, kdy od kvetou největší alergeny pro mě, sušení venku tabu... Kvůli pylu na oblečení, to jsem pak už měla zaprášino doma a od rána do vecera chcípala. Teď jsme ještě pořídili čističku vzduchu a je mi lépe. AEG jede 4 x denně, vždy vyčistím filtr jsem se nasbírá hodně prachu a zmolku z oblečení.

marti89
19. čer 2021

Pračku už máme starší, ještě poctivou Whirpoolku, teďuž bych brala jinou značku. Sušičku jsem koupila https://www.datart.cz/Susicka-pradla-BEKO-DPY-8... - 3 vypraný pračky hodim do sušičky a krása. Jsem s ní moc spokojená.

nupta
19. čer 2021

@niheb Sušičku jsem asi před 6 lety vybírala právě podle hluku. Oproti pračce nadělá opravdu větší hluk - obzvláště druky na bodýčkách... Tehdy jsem poctivě koukala na parametry a hledala tu s nejnižšími decibely. Ta tvoje, na kterou jsi posílala odkaz má 74 dB, což mi přijde dost. Tehdy jsem vybrala LG, hlučnost měla kolem 62dB. Má plná dvířka, což může také hrát roli než průhledná... Ale třeba to je blbost. Myslela jsem, že ti pošlu odkaz, ale už se asi nevyrábí - nenašla jsem ji.

cherie24
19. čer 2021

@niheb já mám taky Beko, tenkrát mi pán tvrdil, že výhoda beka je, že je to brané jako český spotřebič, takže má české popisky, ale hlavně mají ten Beko servis. Takže když se něco rozbije, nemusí to člověk řešit přes prodejce, ten to zase řeší přes výrobce, řeší se to ve většině případů v zahraničí, a proto to trvá dlouho. Beko by to mělo spravit rychle 🙂

zelenaesmolda
20. čer 2021

@niheb pracku na 6kg bych nekupovala.Je mala,na 8 minimalne.
Jinak ted jsem videla v datartu susicku s mistem na suseni bot,muze se hodit jestli mate deti 🙂

cherie24
20. čer 2021

@zelenaesmolda třeba u beka se dají ty koše na sušení bot dokoupit, já jsem nad tím tenkrát přemýšlela, že ho určitě potřebuji, nakonec jsem do toho nešla a popravdě ani nebyl potřeba nikdy 😀 ale s tou pračkou souhlasím, měnili jsme nedávno z 6 kilo na 8. I tak jede pořád a když je nějakého prádla míň, dá se program zkrátit, aby se šetřilo.

zelenaesmolda
20. čer 2021

@cherie24
presne tak,hlavne vetsi pracku nemusis naplnit ale vetsi kus pradla do mensi pracky nenarves

corry21
20. čer 2021

Máme nově oboje lg a jsem moc spokojená. Jak už někdo psal, ovládání přes aplikace je super. Můžu pohledat konkrétní modely

zelenaesmolda
20. čer 2021

@cherie24
Kam ten kos das?

cherie24
20. čer 2021

@zelenaesmolda jako koš na boty do sušičky? Ono to byla taková konstrukce, která se tam celá vloží a do toho se vkládají ty boty, ale v akci jsem to neviděla. Když mi malá proběhne vodou, tak suším normálně na topení na ručníky. Jsou taky suché hned a ani k tomu nepotřebuji nástavec za x stovek.

cikitkapb
20. čer 2021

@niheb Hele ani ne. Dohromady ten set stál kolem 30 tis. To mi nepříjde jako randál, na to, co to dokáže. 🤔

snahnah
20. čer 2021

Pračka LG a appka na mobilu. Přijde mi upozornění, že doprala, ukáže kolik pracích cyklů bylo za měsíc a tak 🙂 a jednou jsem ze srandy vypla manželovi praní z tramvaje 🤣🤣🤣 se divil 😆
A taky je dobrá funkce přidání prádla během praní, protože pokaždé, když zapnu pračku, najdu ještě něco pod gaučem, na židli atd🤦

zelenaesmolda
20. čer 2021

@snahnah
Ta funkce pridani pradla je nutnost,bez toho je pracka uplne na hovno.Nase momentalni to nema a sere me to pri kazdem prani
Jinaj jeste lepsi je kdyz se daji ovladat ty spotrebice vsechny pres jednu appku a nemusi mit svoji vlastni.Protoze mit chytrou domacnost a na kazdou vec jinou appku je dost na hlavu

snahnah
21. čer 2021

@zelenaesmolda Přesně tak 😁 tv taky LG (můžu ovládat z jiné místnosti) a lednička, jestli teď nepůjde už opravit,bude taky LG.

andelka
21. čer 2021

Máme Beko přes tři roky. Peru a suším snad denně. Běžně peru dvě pračky a pak dám oboje do sušičky. Nebo zvlášť,když je obojího víc. Pračku mám na 6 a sušičku na 8 kg. Doma je nás 5, tři děti, takže to frčí pořád. Balkon nemáme.

fouskovi
21. čer 2021

@niheb tak každopádně aby byla pračka aspoň A++ my máme od Vánoc jak pračku tak i sušičku Beko a hlavně jsem věděla že nechci za žádnou cenu ty teď nové chytré kde vše ovládás na dálku mám radši si to sama nastavit a pohlídat

fouskovi
21. čer 2021

@niheb mám tuhle pračku

fouskovi
21. čer 2021

@niheb a sušičku tuhle

zelenaesmolda
21. čer 2021

@fouskovi
to je docela zvlastni pohled na vec,ze nekdo vylozene nechce chytry spotrebic.
Za me je to fajn uz jenom protoze tenhle trend bude proste neustale vzrustat.
Moje predstava je nasledujici:
Hodim pradlo do pracky vecer nebo rano.V praci na dalku zapnu tak,aby bylo vyprano nez dojdu domu ale aby nebylo v pracce moc dlouho.Pak akorat prendam do susicky a muzu prat dalsi pracku.

marimanta
21. čer 2021

@zelenaesmolda to jde u většiny i funkcí odložený start. Ten využívám denně, že peru i myju v noci na noční proud a ráno mám hotovo 🙂

zelenaesmolda
21. čer 2021

@marimanta
odlozeny start je taky moznost

niheb
autor
21. čer 2021

Moc děkuju za rady! Nakonec asi vyhraje Beko, nemá sice ovládání přes appku, ale pracujeme oba často z domova, já navíc ještě na rodičovské, takže to nás zas tak nepálí... Ale už se nemůžu dočkat, až nebudu pořád jen věšet a sundávat z balkonu 😀

fouskovi
21. čer 2021

@zelenaesmolda možná zvláštní pohled na věc a i z toho důvodu co dokáže pračka udělat za neplechu a když peru tak jsem doma nikdy nepoustim pračku když jsme pryč takže za mě rozhodně úplně zbytečná věc

zelenaesmolda
21. čer 2021

@fouskovi
nektere pracky maji autostop kdyz dojde k uniku vody 🙂
Jinak pokud mas vyvod do zdi tka s tim stejne nic neudelas kdyz nekde praskne hadice nebo trubka protoize ta voda musi vytect tak jako tak.

lida9
21. čer 2021

a mohu se Vas jeste zeptat na prakticnost susicky - resp. na deti vetsinou kupuji Takko, Pepco, Kik, takze zadna supr kvalita - prezije i toto obleceni susicku?