Vůně domova. Co používáte?

aselluska
14. bře 2021

Ahoj ženy, miluji vůně. Ráda přijdu domů a hned se cítím líp, když to po otevření dveří zavoní. Všechny byty mají svoji vůni, všem sousedům to doma voní. Nevím, jak to popsat. Určitě to znáte. K někomu přijdete a cítíte tam jeho specifickou vůni. U nás doma to nijak nevoní. Mám spíš pocit, jakoby to bylo naopak. Nemáme žádné zvíře, často větrám, uklízím. Dle návštěv nám je doma cítit nábytek. Co používáte vy? Zkoušela jsem Airwick do zásuvky. U něj cítím nějaký divný, těžký pocit v nose a krku. Aroma lampa nepomáhá, elektrický difuzér jsem měla půjčený. Koupila jsem do něj různé vůně, ale všechny vydrží jen chvíli. Poradíte? Některé vůně mi bylo řečeno, že by se neměli k malým dětem. Takové ty tyčinky téměř necítím. Budu ráda i za odkazy. Uvažuji, že si koupím nějaký designový difuzér, tak do něj nějaký olejiček. Mám ráda přírodní vůně, ale všechny jednodruhové jsou na mě moc. Díky díky

ema90
14. bře 2021

@aselluska Uz x let pouzivame vonne tycinky a domaci parfemy od Rituals.
Kazda navsteva se pta co nam to doma tak voni, jestli mam zrovna vyprany pradlo nebo co to je 😀

blondynka400
14. bře 2021

@aselluska a co zkusit "přirozenou" vůni a ne nějaké chemické hnusy? .-)

aselluska
autor
14. bře 2021

@blondynka400 třeba?

ema90
15. bře 2021

@blondynka400 Vy asi nepouzivate deodorant nebo parfemovanou vodu, ze?

rebe
15. bře 2021

@ema90 Existují i zcela přírodní deodoranty a vůně 🙂

rebe
15. bře 2021

@aselluska Truhlíkové rostliny i řezané květy, dřevěný nábytek, čerstvé ovoce v míse, domácí pečení, vanilka, skořice, perníkové koření. Časté větrání, aby byl v bytě čerstvá vzduch (a vyvětral chemický zápach z nového nábytku). Přírodní materiály, kde to jen jde. Byt opravdu jde provonět vámi, vaším životem, přírodou a čistotou, nemusíš používat chemii a umělé náhražky vůní.

volnapet
15. bře 2021

Mam difuzer od boles d olor- icarus (zapinam ho podle nálady), davam do nej naplne od boles d olor nebo milefiory, dale mam koncentrovane osvezovace vzduchu od yankee candle (jsou moc fajn), strojecek do el. (Ale ten je nic moc) a pak take jejich svicky 🙂)

malinkaelinka
15. bře 2021

Souhlasim s rebe, provonet byt vašim životem. Já miluju, jak to u nás doma voní pořád jinak, podle toho, co se děje. Někdy vůní upeceneho chleba, někdy vypranym pradlem... bydlime v novostavbe, mame psa a kralika a fakt to u nás nesmrdi. Když vycistime kralikovi klec, voní to u nás senem, když zatopim v kamnech, voni dřevo.... máme téměř všechno vybaveni že dřeva ( i dveře, okna, stropy, podlahy....), několikrát denně intenzivně vetram, máme hodně pokojovych rostlin, nehromadim věci, takže dům je vzdušný, nemá co kde zatuchat apod. Pokud vam byt zasmradil nabytek, neznačí to třeba trochu zavadnost toho nábytku? Pak asi není nejšťastnější řešení prebit to chemickou vůni že zásuvky.

aselluska
autor
15. bře 2021

@rebe to všechno mám a dělám

aselluska
autor
15. bře 2021

@rebe bohužel byt není nafukovací. Mám kytek docela dost, často peču, i nechávám na sporáku jen tak provonět skořici

zelenaesmolda
15. bře 2021

@aselluska
i u vas to ale specificky voni,jenom ty to necitis protoze jsi na to zvykla

elencze
15. bře 2021

přesně jak píše @zelenaesmolda, i tvůj byt má svou vlastní vůni, ale nevnímáš ji, protože v něm žiješ. Tohle zažiješ po každém stěhování, nejdřív ti byt voní, má takové ty pachy nového bytu, ale postupně se to vytratí. Pro mě je třeba nejlepší domácí vůně zeleninový/masový vývar bublající na plotně a navíc silice z kořenové zeleniny čistí vzduch.

elencze
15. bře 2021

a pokud už chci vůni přidat, třeba před Vánoci, tak pak velice kvalitní vonná svíčka, aby neobsahovala ropné látky, vonné látky byly přírodní.

aselluska
autor
15. bře 2021

@elencze to jsem si taky myslela. Když jsem chodila domů s kamarádkami a ptala jsem se jich, odpověď vždy stejná: nic necítím, nebo: tvůj domov je takový bez vůně. I babi to řekla a ta je metrnice, ta by rovnou řekla, že cítí smrad 😁 nejvíc udělá, když vytřu a kápnu do vody aviváž.

aselluska
autor
15. bře 2021

@keksik002 děkuji za tip 😉

konidana
15. bře 2021

@elencze tyvogo, ti pujčím manžela... už nesnáším věčný smrad z vaření vývaru😅 (minimálně 1 - 2x týdně celý den a přes noc)

konidana
15. bře 2021

doma, když jsem byla malá, tak mamka na chodbě měla svazky bylinek ze zahrady na sušení, skoro pořád něco, a to pro mne byla ta vůně domova 🙂

jako_mala_holka
15. bře 2021

Já mám ráda vyvětrany byt a vůni vypraného prádla, když je vytreno (používám Savo bez chloru, to mi hodně voní)... Taky je u nás citit králík (seno jako a tak 😄), případně mi přijde, že cítím i malou v ložnici, takovou tu v její vůni specifickou... U ostatních mi často voní příjemně jídlo, podle toho, co tedy vaří...
Difuzery, tyčinky atd jsem používala, ale po nějaké době ní to vždycky začalo vadit, v těhotenství jsem nesnesla nic, takže jsem všechno vyhazela a po porodu jsem nic moc nechtěla, kvůli malé... Max svíčku přes zimu večer, když spala... Mám ráda vanilku, růží, jinak mě začne vsechno brzy štvát...
Ale jestli chceš něco zkusit, tak na notinu jsem tchyni kupovala difuzer, už nevím značku, ale stal kolem 600 , taková červená "lahvička" a ten mi u ní voní moc prijemne, nic drazdiveho... Zkus mrknout, bylo jich tam víc

rebe
15. bře 2021

@aselluska Tak pak jenom trpělivost. Jestli u vás návštěvy cítí nábytek, nejspíš máte relativně nový. Většina nábytku je plná chemických látek, různých laků, lepidel, zpomalovačů hoření - a ten zápach jsou právě ty chemické látky, co se z něj uvolňují. To je právě daň za "moderní dobu" a laciný nábytek, ten z dřevěného masivu s přírodními vosky krásně voní od samého začátku, lamino, dřevotříska, lepenka a další materiály holt musí nejdřív vyčichnout. Použitím další chemie ve formě vůní to překryješ, ale nevyřešíš. Chce to čas a hodně větrat, aby to vyčichlo. Vše to ostatní, co děláš, pak ale zůstane a vytvoří vůni vašeho domova.

elencze
15. bře 2021

@konidana tak já vařím, masový cca 5 hodin, ty dlouho dlouho tažené mi pak ani nechutnají :D

blondynka400
15. bře 2021

@aselluska už tu bylo napsáno níže, takže bych se jenom opakovala 🙂

blondynka400
15. bře 2021

@ema90 řekla bych, že tvoje otázka je lehce mimo mísu. Ale jinak ne, nepoužívám. Používám antiperspirant a parfém😉😂

ema90
15. bře 2021

@blondynka400 No tak ja jenom, ze se vyjadrujete k bytovym parfemum jako k chemickymu hnusu, tak to stejny placate stejne i na sebe 🤷🏼‍♀️😀

blondynka400
15. bře 2021

@ema90 za prvé jestli jsi to nepochopila, tak moje odpověď byla lehce sarkastická, ale nevadí .-) A za druhé bych nemíchala jablka a hrušky. Ale klidně si dýchej 24 hodin denně různé umělé vůně do zásuvky a pod, hlavní je vůně 😀

zelenaesmolda
15. bře 2021

@ema90
Ale on to je chemicky hnus

rozitta
15. bře 2021

Uložila jsem si toto, vykouklo na mě na FB. Chválili to tam ale sama zkušenost nemám 🙂

ema90
15. bře 2021

@zelenaesmolda A ja jsem nekde psala, ze neni? 😀
Dotaz byl, cim provonet byt, tak jsem odpovedela.
Nikde nepisu, ze vyrobky Rituals co pouzivame doma jsou eko, bio, vegan, raw a ja nevim co vsechno 😀