Pokojíček pro dvě holčičky

stef9328
29. říj 2018

Ahojte maminky,
jsem ve fázi zařizovaní dětského pokojíčku pro dvě holčičky. Sice jedna je ještě v bříšku, ale místo na dvě oddělené postele v pokojíčku není. A když už se bude zařizovat, musím pořídit rovnou dvoje postele, nad sebou (ale klasickou palandu nechci), tak proto se na vás obracím.
Prosím nějaké návrhy, i fotky třeba vašich pokojíčku, jak je mate vyřešené? Přikladam navrh našeho pokojíčku, jaky bych si ho představovala, ale čím víc se na návrh divám, tím vic si nejsem jista, zda bude prakticky.

Předem moc děkuji za vaše příspěvky a fotky.

ewinka64
29. říj 2018

@stef9328 tak asi záleží, jaké máte taky prostorové možnosti. My máme klasickou patrovku,varianta na fotce se mi osobně líbí,mysim te praktické to je

stef9328
autor
29. říj 2018

@ewinka64 pokojíček máme 3,85 x 3,45 , a přesně takhle okno.

radecka1
29. říj 2018

Návrh se mi moc líbí. Možná bych horní postel udělala malinko níž a asi bych nechala udělat zábradlí skoro kolem celé horní postele a nebo aspoň dočasnou zábranu. Případně i zmenšit přesah a mít více skříněk pod horní postelí a u spodní jen úzké záhlaví. (Přijde mi, že ten stůl za postelí je zbytečně široký a skříňka pod stolem se taky bude hůře využívat.)

stef9328
autor
29. říj 2018

@radecka1 dekuji,ano horni postel bude niz ,bude mit zabradli i u nozicek a skrinky budou trosicku jinak umistene nebudou jen suplicky,ale i vetsi skrinka na vesaky. Deti totiz budou mit satni skrin v satne. A skrinka za posteli bude asi kratsi a stul bude siroky 60cm.

leilinka1234
29. říj 2018

Můžu se zeptat, kdo vám dělal návrh a kolik za takovou postel plánujete dát? Mám podobnou představu, taky bych chtěla takovou postel, ale cenově se to šplhá strašně vysoko :/

lucka662006
29. říj 2018

Máme týden novou dvoupostel, kde spodní je vysunovací na kolečkách zpod horní, která je trochu výše. Spát u stropu není podle mě moc zdravé - suchý a teplý vzduch. Zabírají ve dne místo jako jedna postel, ale jsou to dvě postele.

kimh
29. říj 2018

Akorát budeme také dělat pokojíček a měla jsem v plánu to samé, jen o chlup nižší tu postel nahoře , synovi bude 3,5 a dceri rok a kousek až tam půjdou a ptala jsem se na to kamarádek s různě starými dětmi a všechny mi řekly, že do 8 let by do toho nešly, že ty děti se neustále stěhují, mají neklidné spaní.. My máme tedy pokoj 4 na 5 metrů, ale nakonec koupíme vysouvací postel, ne žádnou obyc s malým šuplíkem, ale už pěknou vyšší a až budou chtít jít od sebe, koupíme ještě jednolůžko a ta vysouvací bude sloužit pro návštěvy.

radecka1
29. říj 2018

@stef9328 Máte to fakt pěkné. Něco podobného by se mi taky líbilo do pokojíčku.

stef9328
autor
29. říj 2018

@leilinka1234 navrh jsem si udelala ve smes ja,akorad budou tam upravy,horni postel bude niz,nechtela jsem ji tak vysoko a skrinky budou trosku jinak usporadane. Jeste nevim na kolik mi vyjde, budu to vedet za cca tyden,dela nam ji pan ktery nam dela skoro vse,jako byla kuchyn,skrine apod😊

stef9328
autor
29. říj 2018

@lucka662006 a mohla by jste mo treba hodila odkaz,jak vypada postel? Ale zase nejsem si jista tim aby dite spalo uplne dole. A ja na to bych nemela misto ji rozkladat,kdyz bych chtela rovnou i psaci stul. Ale urcite kdyz je za rena by usetrila hodne mista

stef9328
autor
29. říj 2018

@kimh taky to mate hezky vymyslene, jen ja tou vysouvaci nejsem si jista,ani misto bych nemela,to by mi zabiralo dost mista v pokojicku jakmile by byla rozlozena. Kdyz bych chtela i mit psa i stul u okna a na dalsi steny.by to u nas neslo jelikoz dvere jsou na blbem miste. Stena u dveri ma necele 2m takze postel jak jsem puvodne pocitala,ze tam dam by se mi nevlezla.😕

konidana
30. říj 2018

POstele jsou standartních rozměrů? na obrázku vypadají krátké. V návrhu chybí podle mne velmi důležitá zábrana v čele horní postele. Také šuple pod postelí bych uvážile zda mít jedno takhle veliké, nebo radši dvě, kvůli snazší manipulaci. Jinak super!

konidana
30. říj 2018

pokud bojujete s místem klidně bych zvážila i malinko užší postele. My máme také patrové, s přesahem do rohu, délky cca 2m ale šířka postelí je jen 70cm. Dětem to bohatě stačí. Ale my to museli vecpat do pokojíčku 2,6 x 3,4 m.

stef9328
autor
30. říj 2018

@konidana postele jsou 90x200cm. Ano na vrchni posteli zabrana bude prodlouzena+ bude i u noh. A supliky dole budou 2, to je puvodni navrh,ted jsou tam upravy,takze taky nam poradil stolar dole 2supliky. Postel spodni bybag byla ve vysce 50cm a horni pry 170cm,coz se me zda taky docela vysoko. Mozna zkusim zda mi ji neudela jeste niz.

ewinka64
30. říj 2018

@stef9328 docela mw zajímá, pokud to není tajné na kolik vás to přijde,vypadá to fakt pěkně

konidana
30. říj 2018

@stef9328 170 cm je dost vysoko. Vzhledem k tomu,že pod postelí není nutný volný prostor např na sezení na dolní posteli,tak bych ji dala co nejníže. Jak kvůli prostoru nad postelí, tak kvůli manipulaci s lůžkovinami. Převlíkání horní postele je masakr 😅

stef9328
autor
30. říj 2018

@ewinka64 urcite dam vedet, postel se nam ceni tedkom,pocitam se zacatkem pristiho tydne se dozvim cenu.

stef9328
autor
30. říj 2018

@konidana no toho prevlikani,se taky.desim😕

kimh
30. říj 2018

My jsme původně chtěli tohle, je to nižší a i se stolem..

stef9328
autor
30. říj 2018

@kimh presne tohle ma svagrova,puvodne jsem to taky chtela,ale za me dost nekvalitni nabytek,maji ho 3roky, deti tam nespi skoro vubec (od mala jsou naucene spat s rodici) ale ta sestava je dost znicena,tedkom porizovali jeste 1postel pod te velke ale napric( taky Domestav),protoze dali i 3tyho kluka,ale ta horni postel je az moc nizka,to kdyz si lehnu ja na spodni postel tak na nohy pomalu neni misto,proto bych chtela horni postel o neco vys.

kimh
30. říj 2018

@stef9328 my to měli spíš jen jako předlohu a nechali by jsme udělat na míru od truhláře, udělala bych nějaký střed, tohle je dost nízko, ale to vaše zas pro tak malé děti vysoko. Ale my že máme ten pokoj 20 m2 tak nakonec bereme tu výsuvnou. 🙂 Hodně štěstí při výběru 😉

stef9328
autor
30. říj 2018

@kimh dekuji a mate uz nejaky typ te postele? Abych se taky popripade koukla?

kimh
30. říj 2018

@stef9328 něco na tenhle způsob, děti jsou právě od malička s námi taky v posteli, jsou hodně kontaktni, tak potřebuji aby byli u sebe a když si k jednomu lehnu, budu mít na dosah i druhého. Ráno spodní zasuneme a bude místo na hraní. Psací stůl budeme řešit až půjdou do školy 🙂

kimh
30. říj 2018

@kimh nahoře bude mladší a dole starší a tomu tam koupíme zadelavaci zabranu, než si zvykne.

stef9328
autor
30. říj 2018

@kimh hezky vyřešene. no naše mala spi už od roka a třičtvrtě sama v pokojíku. Je v tom ohledu samostatna, ted bych ji nechala samozřejmě taky spat dole a až druha holčička pujde k ni do pokojíčku, tak starši pujde nahoře. Uvidíme jak to bude.

veronicka89
30. říj 2018

Ty otevrene okynka u skrine bych dala bud uplne dolu nebo uplne vynechala

konidana
31. říj 2018

@stef9328 tak horší než to mám já to být nemůže 😅
http://medvedifotky.cz/dejf.php?K=OI2CP1L&ID=23246

stef9328
autor
31. říj 2018

@konidana ty brdo,to mate hodne zajimave vymyslene. To mate asi 3 deticky. A vy jak se dostavate k te skrince nahore?

konidana
31. říj 2018

@stef9328 naštěstí jen 2,bohatě to stačí 😅. Do skříňky nahoře si věci dává dcera sama, jen jí je podám na postel. Nebo to tam hážu zespoda, a to jí tam vždycky udělám bordel😋,tak si to radši rovná sama. Dětský pokoj je udělaný z panelákové kuchyně a má jen 9m čtverečných. Z obýváku máme obytnou kuchyň se spacím koutem.

ewinka64
31. říj 2018

@konidana máte více fotek řešení bytu? Pořád přemýšlím, jak to tu jednou předělat, klidně do sz.