Spaní miminka mimo dohled. Stěhovat postýlku?

michaelasv14
11. bře 2020

Zdravím, nevím jestli jsem diskuzi zařadila spravne a jestli jsem napsala i vypovídající nadpis. Každopádně věc se má takhle první tři měsíce spal syn s námi v posteli (měl reflux a já byla jistější) potom jsme se ale navzájem kopali spíše syn se točil jako káča takže od te doby spal v postýlce hned vedle nás byl spokojený. Teď mu bude půl roku a já přemýšlím zda nepremístit postýlku na druhou část pokoje (máme velkou ložnici a na druhé straně od nás je ve zdi takový výklenek zatím dělaný jako provizorní pokojíček než poresime bud stěhování nebo rozdělení místnosti). V noci spis vzbudí se max. 1x ráno se vzbudí a bud sam zabere nebo si hraje nebo si ho vezmu do postele když sama nespim. Postylka by byla cca 8 kroků od nasi na dálku by jsme viděli. A teď otázka stehovat postýlku pryč či ne? Jde mi o to aby se mu třeba hůře nespalo atd. případně jak to máte vyřešeno vy?

uzivatelkapetra
11. bře 2020

Tak to nezbývá než zkusit. Malý má rok a půl a postýlku mám stále krok od postele

puhelin
11. bře 2020

Pro psychiku ditete se doporucuje spat s nejblizsim do cca 2 let, kdy je uz schopne pochopit, ze i kdyz ten nejblizsi odesel pryc, zase se vrati zpet. Spousta lidi vam bude rikat, ze miminko odstehovali do vlastni mistnosti uz jako malicke a spalo klidne celou noc. Ale to neni proto, ze bylo v klidu, ale proto, ze se jako kazdy opusteny tvor v hnizde na sebe snazilo nepoutat pozornost, aby ho neobjevili predatori. Tak je to z prirody zazite a nikdy se to v ramci prirody nezmeni.
Takze pokud je to dostatecne blizka vzdalenost, muzete to zkusit. Ale ne na silu, Pokud se to malemu nebude libit, netrapila bych ho tim.
Moje starsi ma necele 3 roky a spi stale s nami, protoze ma 7mesicniho brachu, ktereho mam samozrejme u sebe. Segra sama spat nechce, tak predpokladam, ze pak pujdou do pokojicku spolu. Bude to pro ne dobrodruzstvi. Ale vse jen pokud oni budou chtit.

areh
11. bře 2020

@michaelasv14 syn spal od narození v postýlce na druhé straně ložnice. Bylo to pár kroků. Od 9 měsíců ve vlastním pokojíčku. Po přestěhování spal stejně jako s námi v ložnici. Takže bych to bez obav zkusila. Budete ho mít krásně na dohled a v nejhorším ho můžete vrátit 🙂

hanulkaha
11. bře 2020

Vyzkousej a uvidis 😉
Nas starsi syn spi od roka sam ve svem pokojicku, ktery mame s loznici pres chodbu, a je spokojeny 😊
Mladsimu synovi je 10 mesicu, spi vedle nasi postele v postylce a druhou ma u starsiho v pokojicku. Pres den ho davam spinkat do pokojiku, aby si zvykal na jine prostředí a cca v tom roce ho planuji prestehovat ke starsimu do pokojicku.

veronikav31
11. bře 2020

Starší dcerka spala v postýlce v naší ložnici do 1r a 3m, syn šel k dcerka do pokojíku v 1r a 1m. Máme domácí videochůvičku,takže vím a slyším když se něco děje.Oba dva bezproblémů spí,ani se navzájem nebudí.

konidana
11. bře 2020

mladší šel do pokojíčku se ségrou (2,5 r), když mu bylo půl roku. úplně samo v pokoji ani jedno naše dítě nespalo nikdy (nemáme na to prostor, ale oni by to ani nechtěly). Dcera od 1,5 roku spala v opticky oddělené části místnosti od ložnice

veronikav31
11. bře 2020

@puhelin já nevím kde se píše že do 2 let by dítě mělo spát u rodičů.A upřímně, já myslím, že je dítěti jedno zda jsou predátoři nebo ne.měli jsme doma i kolébku,tu jsme využívali jen ve dne a jak dcerce,tak i synovi bylo šumák zda jsem s ním v místnosti nebo ne,když potřebovali tak si zabrečeli-jídlo, blinkání,hlad, zuby.A oba mi spali celou noc,krom brečení se zuby po přestěhování,do té doby se budili i 4xza noc-hlad to nebyl(byli oba na UM),budili jsme se navzájem

g_m
11. bře 2020

Obě děti spaly od roka sami v pokoji a jsem za to šťastná. Mám prostě ráda prostor pro sebe... Takže pokud to nevadí tobě (někdo potřebuje mít děti u sebe), tak to klíďo zkuste 🙂

michaelllas
11. bře 2020

Malý (21m) má tepve 3 měsíce postýlku vedle ve vedlejší místnosti ve svém pokojíčku. A je pravda, že od té doby spinká skoro celou noc. Akorát nad ránem si ho bereme k sobě. I si říkám, že jsme to mohli zkusit už dřív. Tak vyzkoušej a uvidíte 🙂

dmiska
11. bře 2020

Obě děti mi spí od narození v dětském pokoji a nikdy s tím nebyl problém. Když mě potřebují, přesunu se během noci k nim...

lida9
11. bře 2020

syn spal vzdycky sam, jsou mu uz 3 roky a zadne nasledky nema, je to tulidlo🙂 dej monitor dechu at mas jistotu a vyzkousej, zda vam to bude vyhovovat... prvni noci to bude nejiste, urcite budes chodit nervozne kontrolovat, ale pak to ma za me uz jen vyhody🙂

marunka84
11. bře 2020
Uživatel marunka84 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od marunka84.

Dceru jsem měla v postýlce na druhé straně ložnice od jejího půlroku. A vše v pořádku. 🙂

puhelin
11. bře 2020

@veronikav31 Budily se, protoze se ubezpecovaly, ze jste u nich. To je prirozene a v poradku. Po prestehovani ubezpecovani vzdaly. Nebylo cim se ubezpecit. Rezignovane tise cekaly.

kuttu
11. bře 2020

Přesně to si myslim...záleží na dítěti...

kuttu
11. bře 2020

@puhelin Tvl...ty tvoje názory 🙈🙈🙈
Každé dítě je jiné a psát takový nesmysly...to jsi četla kde???Kdyz spala dcera s nami,byla vzhuru pri kazdem otočení,šustění peřiny a ráno byla totálně nevyspalá...vo spí sama spi mnohem lip

puhelin
11. bře 2020

@kuttu No jasne. Tak vsechny deti odstehujeme z dohledu, zapneme jim monitor, chuvu, kameru a budeme si uzivat, ze mame konecne klid a nemusime se o ne celou noc starat.

puhelin
11. bře 2020

@kuttu A jeste zvonek jim dame dat od mrizi, at tak casto neotravujou.

kuttu
11. bře 2020

@puhelin přesně 👍proto je máme,abychom je odlozily,ne??Kdyby jsi to nechapala,tak je to ironicky myšleno...a nikdo nic takoveho nerekl

puhelin
11. bře 2020

@kuttu Chapu tvoji ironii. Mne je lito kazdeho miminka, ktere musi spat samo.

mariegroth
11. bře 2020

Porad sdilite jednu mistnost 🙂 To je skvele. Vyzkouset a uvidis.

veronikav31
11. bře 2020

@puhelin co to tady plácáš za nesmysly?já klid neměla,chodila jsem je kontrolovat i když meli monitor a videochůvičku a já slyšela zda brečí nebo syn blije,když jsem v obýváku večer zehlila.decka spí ruka,noha sem tam,jako sorry,ale fakt se chci alespoň trochu vyspat aniž by mě někdo vyhazoval z postele nebo kopal do zad-dekuji,nechci.kolikrat díky ms ležím schoulená v klubíčku,nahrivam si záda.nebo ted,když jsem měla zánět průdušek,tak jsem byla tuberak hadr a v tom by děcka měli spát?to by pořád byli vzhůru když jsem prokaslala celou noc

puhelin
11. bře 2020

@veronikav31 Vzdyt nemusi byt u tebe v posteli. U postylky de da sundat bocnice a kazdy ma svuj prostor. Rozhodne lepsi, nez spolehat na vsemoznou elektroniku.
Moje deti spi klidne i kdyz ja nam kasel, smrkam, nebo kdyz jsem v tehotenstvi odbihala na WC. Jsou zvykle, ze okolo nich neni mrtvolne ticho.

veronikav31
11. bře 2020

@puhelin no,to je dobrý,já mám vedle postele asi 20cm prostor.a bočnice nám fakt sundat nešla a upřímně,ani jsem nad tím neuvažovala,že by takto děcka u nás spali.A ano,jsem sobec,ale postel byla a je jedno z míst,kde chci mít chvilku klid.Poblitá jsem byla ve dne i v noci od syna a moje postel bylo jedinné místo na 2 hodiny co bylo čisté.Jo a stejně by mě to bylo houby platné mít postýlku přiraženou k posteli-nekojila jsem,takže jsem při každém dělání UM musela vstát,jít udělat UM, dát jej synovi, ten mě pak zblil,sebe,takže převlíct, uspat v náruči,dát do postýlky, tu zblít i sebe,znovu převlíct i postýlku, takhle defakto skoro každou noc. Takže za mě ano, monitor i chůvu,protože když jsem byla na druhé straně bytu,tak jsem neslyšela a neviděla,že mi syn blije,nechodila jsem s ním spát,protože jsem do noci žehlila vyprané a usušené původně poblité věci.Takže asi tak.doufám,že jste pochopila,že když někdo dává UM a dítě mu blije,jako že fakt blije,tak večer si nejde s dítětem lehnout a nespí,já večer žehlím,dělám to tak i doteď, protože mi nikdo děti nehlídá,nespí mi přes den a jedině večer mám klid a čas to udělat. Jo,dát dítě do postýlky,aby spalo a ono spalo a nebo dát do kočárku babičce,aby vozila a dát si nohy nahoru a mít klid-super představa,ale nereálná

puhelin
11. bře 2020

@veronikav31 To mas odvahu mit dite takhle daleko a spolehnout se na elektroniku, kdyz jsi mela takhle blijici dite. Uuf, kdyby mel jeden z pristroju poruchu. To me desi. :(
Babicka mi dceru vezla jednou v kocarku, udelala kolecko a ja na ne cekala u branky.

veronikav31
11. bře 2020

@puhelin neměl poruchu ani monitor ani chůva,malej jak začal blít,tak brečel,proto jsem věděla že jej díky tomu uslyším i když budu v obýváku,na druhé straně bytu,kdybysme neměli chůvu,tak o něm ani nevím...zásadně žehlím o obýváku a promiň,ale jako kdy jsem se měla jít umýt?chlap hlídal chůvu a díky tomu jsme věděli,že malej blije nebo brečí.a a když nebyl doma,tak jsem měla chůvu napojenou v koupelně,tak jsem věděla o všem.jinak malej nám spal v ložnici do 1r,od 6m se to lepšilo,jak přešel plné na jídlo,tak už neblil.a až teprve v 1r a 1m šel k dcerce do pokojíku,tak nevidím důvod se bát

theuska29
11. bře 2020

Můj maličký spí od konce šestinedělí ve svém pokojíčku. A jsem za to šťastná 🙂 Od té doby, co malý spí sám, tak je spokojenější a tedy i já. Rád se rozplácne, chytne si plyšáčka a je spokojený. Když začne po spaní žvanit, tak je to pro mě známka probuzení a jdu si pro něj. Naopak, když je unavený, tak začne poplakávat, dám ho do postýlky a opět spokojeně zavře oči.
Když s námi spal v posteli, tak jsem téměř nespala já. Jenže jsem po několika dnech usínala už i ve stoje. Občas už přišlo tvrdší spaní a malého jsem bouchla a to mě probudilo. Už jsem se opravdu bála, že malému ublížím. Tak jsem zkusila postýlku (byl v ní do té doby jen na sledování kolotoče) a ono to hned zafungovalo.
Každé miminko je jiné a chce něco jiného. Téměř každá maminka na svém děťátku pozná, co mu vyhovuje a co je pro něho nejlepší 🙂

puhelin
11. bře 2020

@veronikav31 Ja se sprchuju s detma v koupelne. Miminko v lehatku (15 minut denne jsem svolila), nebo na podlozce na zemi. Starsi je ve sprse se mnou, alespon mi nepobiha po byte. Vzdycky to jde udelat s detmi ;)

veronikav31
11. bře 2020

@puhelin no,já nevím,ale u nás děti ve 21.30 už spí 😉 a syn v lehátku byl když jsem dcerku koupala a obě děti mě pobíhají po bytě od začátku co se naučili sami chodit a nevadí mi to,kromě žehlení,žehlím když večer spí,oba by se mi u toho motali a u toho je nepotřebuji

puhelin
11. bře 2020

@veronikav31 Ja se sprchuju rano. A nezehlim. A kdyz se sprchuju, chci je mit oba pod dohledem, protoze pres tekouci vodu nic neslysim.

jipe
11. bře 2020

a má to nějaký důvod, proč chceš postýlku šoupnout dál? Já bych to nedělala, jak se děti začnou plazit, nastoupí obvykle separační úzkost a hlídají si mámu na blízku. Ale zkusit to můžeš, proč ne? Však nejhůř postýlku zase vrátíš. Jinak u nás zn. ideal postýlka bez bočnice přiražená k ojí posteli a cca od roka šli do pokojíku do velké postele. (do ted jsou na chůvičce v noci)