Vyvýšená postel. Zkušenosti?

olga_
13. únor 2021

Holky, dotaz na zkušenosti s vyvýšenou postelí - na foto je Domestav s žebříkem (schůdky nám nevejdou), výška rámu 1,5 metru (dělají ještě nižší variantu). Zvažujeme pro 6letého syna a je naprd, že to teď nikde nemůžeme odzkoušet. Syn spí ve spodním patře domu a nad ránem/v noci přijde často k nám do patra. Zajímá mě:
- Vyhovuje to vašim dětem obecně?
- Vyhovuje to i puberťákům, nebo jste přesedlali (kdy) na nízkou postel?
- Jak to řešíte, když je dítě třeba nemocné?
- Co si myslíte o tom lození z postele v noci?
- Jak využíváte prostor pod postelí? Není to jen semeniště krámů? (Stůl, pracovní prosto má u okna.)

marti89
14. únor 2021

Pro jedno dítě mi přijde patrová postel jako blbost, pro dvě kvůli prostoru v pořádku. Kupovala jsem trď synovi postel a vybrala domeček na hraní Babyboo Pú, jez něj nadšenej, přes den si tam hraje. Jaký přesně účel si od té postýlky slibuješ a proč koukáš po patrovce?

kosi_cek
14. únor 2021

Puberťákům rozhodně nevyhovuje, prostor pod jsme neuměli efektivně využít, takže spíše semeniště, jeden čas využíváno jako dvojlůžko se spodní matrací na roštu na zemi. Máme, tedy měli jsme nižší variantu od konkurence, myslím nějak 106 cm. Jinak lezení v noci bez problémů, převlékání taky v pohodě, marodění taky, ale když jsem za dítětem lezla ještě já, abychom si mohli třeba číst, tak nic moc, no..Používali jsme několik let, ale už jsme definitivně zrušili, znovu už bych do vyvýšené postele nešla, pokud by to šlo řešit jinak 😉

neomenia
14. únor 2021

U nas ji máme kvůli úspoře prostoru, máme menší pokoj pro dvě děti zatím ( v budoucnu plánujeme větší byt, ale zatím zustavame ve stávajícím). Kdyby mělo každé dítě svůj plnohodnotný pokoj, asi bych o ní moc neuvazovala. Nahoře spí sedmileta dcera, pod tou postelí má svůj stoleček a komodu s hračkami syn. Ten zatím spi v ložnici s námi a časem misto stolečku se tam vejde i jeho postel. Dcera v noci pravidelně vyleze a jde i s peřinou za mnou 🙂 a nemá problém. Psací stůl ma u okna.

madamas
14. únor 2021

Za mě nic moc, máme tu nižší. syn si ji ve třech letech moc přál ale do teď (6let) spí s námi. Pod postelí jsme skladovali hračky úhledně v boxech, to záleží na člověku jestli dovolí aby se tam hromadil binec. Chtěli jsme ji teď v rámci přeskládání pokoje zrušit ale syn se jí nechce vzdát, má teď pod ní bunkr kde si rád hraje(dokola je látka s okýnky a průchodem). Za mě jsem ale žádnou výhodu neobjevila, i když tam syn moc neleží tak si myslím že žádné výhody krom případné úspory místa to neskýtá.

olga_
autor
14. únor 2021

@madamas
@neomenia Syn si ji právě moc přeje. Teď říkal, že ji má jedna kamarádka a byl nahoře, takže odzkoušeno má. To využití na bunkr se nám líbí, protože máme ještě 2,5letá dvojčata a pořád si někde něco budujou. Pokoj teda není nijak extra velký, řekla bych akorát, ale zase mu tam ještě zabírá docela dost místa bicí souprava...

konidana
16. únor 2021

@olga_ máme patrovou postel kvůli místu pro 2 děti v jednom malém pokoji. Nejdřív měly klasickou palandu, ale pak manžel postavil vestavěné postele nad sebou do L. prostor pod je využit částečně jako vestavěná skříň, a vedle byl stolek a židlička pro mladšího. Nyní je tam místo toho klec pro králíka. Dceru patrovka kolem 9, 10let štvala, ale teď tam má závěs a je ráda, že se má kde zavřít před bráchou. Za ty léta se stalo asi jen 3x (3 noci) že nešla spát nahoru z důvod nemoci nebo úrazu. Několikrát měla ruku v sádře, a krom jednoho prvního dne tam lezla v pohodě (zlomenou nohu zatím ještě naštěstí neměla). Pokud by neměla sourozence, tak by nahoře už určitě nebyla. Ale jako předškolák byla šplhavec, a že za ní nemohl malinký brácha bylo také velké plus.

Jinak ta postel na obrázku vypadá dost fórově, moje děti by jí asi rozložily, jak by po ní různě lezly ze všech stran a skákaly dolů😅

Jinak od té doby, co je dcera nahoře na palandě (od 3 let), tak v noci přestala courat za námi do ložnice do naší postele, jak když utne 🙂

olga_
autor
16. únor 2021

@konidana Obrázek klame. Je to bytelná postel z masivu, to bych strach neměla 😉. Díky za zkušenost!

janedv
16. únor 2021

Mame dve vyvysene, delane truhlarem z masivu. Stul ani skrin tam nemaji, ale maji tam hernu. Pokoj maji velky, ale nejoblibenejsi misto je pod posteli... Za me je to prostor navic, jednoznacne ano.
ALE - mame vysku 110cm, abych v nemoci na ne dosahla, mohla to v klidu obstarat (povleceni..) atd. A za druhe, to na obrazku vypada nestabilne. Jestli vyvysenou, vazne masivni, stabilni. Nase stala 20tis plus matrace 5tis (na miru, protoze netypicke rozmery) a nelituji ani koruny.

olga_
autor
16. únor 2021

@janedv Domestav je také kvalitní a stabilní. Je to firma, která je na trhu už šílené roky. Postel by byla z bukového masivu. Cena vychází podobně jako u vás.

janedv
16. únor 2021

@olga_ nevim, hen z toho obrazku ty nozky pusobu tence. Ale mozna to zkresluje, jasne.

dodoslava
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
petronelka20
Autor odpověď smazal
Zobraz