Císařský řez, je tu někdo, koho také teď někdy čeká?

kacka1982
28. kvě 2015

Ahoj,příští týden mě čeká císařský řez a začínám být trochu nervózní..i když se ho asi bojím méně než předešlých, přirozených porodů.Je tu někdo koho také teď někdy čeká?

shine2015
28. kvě 2015

@kacka1982 mám za sebou dva,čeká me třetí a také super, já s to nemůžu vynachvalit....fungovala jsem hned druhy den a i doma v pohodě a to máme děti od sebe o něco malo pres rok

dafnee1
28. kvě 2015

@kacka1982
já jdu v pondělí 😕 bojím se,doslova jako prase 🙂

shine2015
28. kvě 2015

@dafnee1 neboj, ono to není tak zlé jak se zdá..... 😉

pomnena
28. kvě 2015

já mám plánovaný 19.6., první dítě - takže moc nevím, co čekat - asi raději všechno 😎 Ale jdu do toho optimisticky, hlavní je, aby byl malý v pořádku a já už se s tím nějak poperu, navíc mi chce pomáhat hodně manžel /kdyby byl volný nadstandard, tak by byl s námi celý den/. Ono je asi jedno jestli přirozený porod nebo císař - bolet bude každý porod, ale rychle to pomine - tím se uklidňuju.

manelle2
28. kvě 2015

@kacka1982 Ahoj,já mám za sebou 3 císařské řezy,poslední byl v prosinci 2014.Nemáš se čeho bát,to bude dobré.Jeden jsem měla pod celkovou narkozou a dva s epidurálem,což bylo ještě lepší,byla jsem rychleji "fit" a hlavně jsem všechno vnímala.Můžu Ti říct,že jsem ráda,že jsem to byly právě sekce.Držím palečky a hlavně buď "v pohodě",všechno přebolí a budeš mít krásné miminko 🙂

shine2015
28. kvě 2015

@pomnena me ten císař bolel první den, ale dali mi na bolest, takže žádná traga a když jsem ráno druhý den vstala, tak jsem si došla pomalu do koupelny, pak už to bylo dobre..jako cítíš to, navíc já se s manželem smála, takže jsem si vždycky musela držet břicho, vstávat přes bok, ale za mě to bylo fakt v pohodě. Já si nemužu stěžovat. nepříjemná je cevka, když ti ji zavedou, ale taky žádná hruza a po operaci jsi ráda, že ji máš.... 😉 druhý den ti ji hned ráno vyndají. Pro mě bylo i je důležite, že deti byly vpořádku, zdravé, krásné, starala jsem se o ně, vše v pohode....na tvorbu mleka doporučuji kojící čaj od leros, je perfektní...kojila jsem v pohode. a rozhodne nemám pocit, že bych svoje deti mela ráda méně nebo že by nás to jakkoliv poznamenalo. Děkuji Bohu za zdrave deti, pro mě byl i pěkný porod, i když sekcí...nechala jsem se teda uspat, nechtela jsem stresovat ani lekaře ale ani sebe, čekat až říznou apod....a po obou porodech jsem byla odpočatá. hodně štěstí a neboj se toho. 😉

shine2015
28. kvě 2015

@manelle2 já teda byla uspaná, ale taky jsem štastná za sekce....za mě baječný, jenža tady na MK to napíšeš, a hned tě všichnu zkritizují, že nejsi normální..... 😀

dafnee1
28. kvě 2015

jdu na sekci dobrovolně,první porod hrůza hrůz,klidně bych při něm brala eutanázii,bohužel ne bez následků,dítě přidušené,lehce postižené(ADHD,dysfázie)velké problémy ve škole,všechny DYS,takže proto,abych neměla takové dvě.ale je to pro mě krok do neznáma..proto strach

ratatooy
28. kvě 2015

za mě obě sekce taky paráda,a nikdy mě nenapadlo ani zalitovat že se kluci nenarodili přirozeně,kdoví co by nás třeba potkalo nebo čekalo při přirozenym porodu,našla jsem si i homeo k cisaři a super,mužu poradit

shine2015
28. kvě 2015

@dafnee1 to ti rozumím...hodne štěstí a neboj, za chvíli budeš doma i s miminkem....ono to stejne i v porodnici rychle uteče....

pomnena
28. kvě 2015

@ratatooy - jé, na to něco existuje? můžu poprosit o tip?

napoloeon
28. kvě 2015

Já jdu zítra v osm - po předchozí sekci kvůli konci panevnim mám citlivou jizvu - může rupnout, nemusí 😖 Porad si říkám, jestli jsem to neměla zkusit 😔

shine2015
28. kvě 2015

@napoloeon nemela...ja taky mela druhou sekci, protože první byla KP....nechtela jsem riskovat, máme krasne zdrave deti, díky Bohu za ně....než riskovat, že vykrvacím já a ohrozím i dítě.....za chvilku budete doma a nejduležitejší je zdrave dítě.

napoloeon
28. kvě 2015

@shine2015 To si říkám taky, jen bych se asi cítila lip, kdyby me ta jizva opravdu bolela...takhle je to vlastně jen prevence, a to mi připadá malo 😒

pomnena
28. kvě 2015

@napoleon - pořád lepší zbytečná prevence, než risk a velké komplikace u matky i dítěte. Neboj, za chvíli ho máš u sebe! a to ti závidím 🙂 tak držím pěsti 😉

shine2015
28. kvě 2015

@pomnena souhlas 😉 radeji opatrná a preventivne, než pak litovat, že jsem zbytečně riskovala

napoloeon
28. kvě 2015

@pomnena Vsak se taky dockas 🙂 Koukam, ze te to čeká prvně, jakou mas indikaci? A kde rodíš? Já už si tady pripadam jak mazak, minulé jsem z toho všeho byla vyjukana a ted jsme si tu s anesteziolozkou povidaly, jak muj manzel při minulém porodu koukal za sklem, cely zelený a do toho mu tam dorazila skupinka mediku, kterým instruktor popisoval celou operaci 🙂 Prej - tak a ted odsunou v břišní dutině vnitřnosti a povedou rez... Manžel jim tam malem zkolaboval 😀

carolyncassady
28. kvě 2015

@kacka1982 Neboj se, za mě to bylo v pohodě a to jsem měla akutního císaře. Hned druhý den jsem mohla chodit, jizva mě přestala bolet už asi po týdnu.... neměla jsem žádné komplikace ani problémy, dokonce ani vstávání z postele a nošení malé mě nebolelo.

shine2015
28. kvě 2015

@napoloeon 🙂)) muj manžel by na sale (je z oboru) , pak se mazlil s detmi.....já se nechala uspat. poprve i podruhe....a byla jsem spokojená. a na sale jsme řešili jména a smáli se, než mě uspali....říkala jsem, at mě přispí radeji víc než mín 🙂)) .všichni byli moc hodní....

ratatooy
28. kvě 2015

@napoloeon ja jsem taky měla prvni porod sekci kvuli KP a nakonec po druhe sekci mi řekli že i tak už to bylo za pět 12 že už by mi jizva rupla i bez porodu

ratatooy
28. kvě 2015

@pomnena jj v lekárně koupíš kolem 80kč
arnica montana
staphysagria
ricinus comunis
jsou to malinky sladky kuličky které se nechají pod jazykem volně zozplynout,před i po se nejí,nepije aspon půl hodiny
jnak ředění ti poradí v lékárně

tarra27
28. kvě 2015

Mám taky dva císaře a jsem spokojena. Zbytečně bych neriskovala ;)

pomnena
28. kvě 2015

@napoleon - malý je KP + má větší hlavičku a já malou pánvičku 🙂 teď i míň vody, tak uvidíme, zda to vůbec do toho termínu doklepeme. Budu v Třebíči.

napoloeon
28. kvě 2015

@ratatooy Já mám prý jizvu docela v pohodě, i podle uzv, akorát v některých místech trochu poboliva. No, ted už s tím nic neudelam a zítra, az mi dají na sále očuchat miminko, člověk na to rad zapomene 🙂

ckei
28. kvě 2015

Já byla na císaři v roce 2012 a super, napsala jsem i článek...je potřeba na tom hledat pozitiva a já na každý okamžik vzpomínám s úsměvem na tváři, i na dobu po císaři.....pro mě to byla fakt pohoda, bez stresu, téměř bez bolesti.....není se čeho bát!!! 😉

tarra27
28. kvě 2015

@ckei přesně to říkám taky, žádný rouhání ....kdo hledá pozitiva, vždy najde a kdo negativa najde taky 😉 máme byt vděční a děkovat ze jsme v pořádku a zdravé.....jak my tak deti

ckei
28. kvě 2015

@tarra27 to určitě, malý byl stejně v neodroditelné poloze, takže to bylo úplně jasný a já jsem si to užila na 200%.......

ratatooy
28. kvě 2015

@napoloeon ja měla taky jizvu le utz v poho ale pak zjistili že ne a do třetího se už kvuli tomu bojim jit

napoloeon
28. kvě 2015

A už to zacinaaaaa, po půlnoci nejist/nepit, léky na srážení krve, antibiotika, leky proti zvracení a v šest budicek - ještě ze od klystyru už upustili 🙂

napoloeon
28. kvě 2015

@ratatooy já třetí nezvazuju vůbec, tohle těhotenství bylo cele takové vypecene..a to jsem původně nebyla proti.