Císařský řez, je tu někdo, koho také teď někdy čeká?

kacka1982
28. kvě 2015

Ahoj,příští týden mě čeká císařský řez a začínám být trochu nervózní..i když se ho asi bojím méně než předešlých, přirozených porodů.Je tu někdo koho také teď někdy čeká?

ratatooy
28. kvě 2015

@napoloeon ty jo atb mi nedavali a leky proti zvraceni taky ne a vubec me s těma všema lekama sra,i😀

shine2015
28. kvě 2015

@napoloeon my čekáme třetí....dřív jsem si neuměla představit dvě a třetí jsem pak chtěla moc ....tak snad bude vše OK taky 😉

napoloeon
28. kvě 2015

@ratatooy JoJo, taky me to pěkně stvalo, zvlášť potom na šestinedělí - byly jsme tam tři a porad někomu dávali nějaké léky, takže nebyla ani vterinka klidu...doufám, ze se tentokrát vetřu na nadstandard 🙂

dafnee1
29. kvě 2015

holky,díky za povzbudivé reakce,v jiných diskuzích jsem četla i o příšerných bolestech,já jsem takový posera..to si neumíte představit,takže když sem někdo napíše,že to není tak hrozné,je to pro mě moc důležité,dodává mi to sílu 🙂

ratatooy
29. kvě 2015

@napoloeon no hlavně u mě ty leky nebyli vubec třeba,to už jsme si je musela vzít jen kvuli tomu že mi je furt nutili,a já jsem totální odpůrce léků a chemie

jennywolker
29. kvě 2015

Ahoj..určitě za mě sekce stopro!!🙂Byla plánovaná a první porod🙂!Popřemýšlej o epidurálu-já se strašně bála,ale nakonec jsem byla šťastná,že jsem to dala a byla celou dobu "s nimi"!🙂 Žádná nevolnost ani "zmlácená " po narkoze!🙂Užila jsem si malé a muže ihned po porodu a uteklo to tak rychle,že ani nevím,že mě šijou!🙂Jediné,co je nepříjemné -vstávání po těch 12 hodinách,ale každý to zvládá jinak 🙂 a ta permanentní cévka🙂..ale to je opravdu to nejmenší!!

ratatooy
29. kvě 2015

záleží jak kdo zvlada narkozu no,ja skvěle davala bych si ji tak jednou tejdně na odpočinek 😀 a hlavně to opium po tom 😀 😀 😀

dafnee1
29. kvě 2015

já už mluvila s anesteziologem a domluvili jsme se,že píchneme záda a celkovou až v nejhorším případě,kdyby se nedařilo.já jsem na to své miminko strašně zvědavá,jak vypadá.. 🙂 musím ho vidět hned!

dafnee1
29. kvě 2015

a taky jsem zvědavá na reakci tatínka..je to moje druhé dítě,ale také druhý tatínek 😉 a ten bude mít premieru

jennywolker
29. kvě 2015

@dafnee1 to s tebou souhlasím..já ji také chtěla vidět hned a nééé až po pár hodinách,až se proberu🙂..

metallico_mondo
29. kvě 2015

Já mám za sebou akutního císaře po 18 hod porodu z roku 2013. Tenkrát jsem to brala jako svoje velké selhání a byla jsem z toho uplně v pr..... ježiš a jak jsem se styděla, ale když se hormony uklidnily já také a v pohodě. Letos v srpnu mě čeká už plplánovaná sekce tak jsem zvědavá. Určitě to už bude lepší když má člověk čas se s tím smířit. Hlavní je že budem všichni v pořádku. Jediný co mě nikdy nepřeetane mrzet že neuvidím nikdy mamžu jak poprvé spatří svého potomka.

akankeo
29. kvě 2015

Ahoj, mam za sebou 2 cisare a treti me ceka, mela jsem jen slabou anestezii, takze me nechali se i chvilinku pomazlit s detma nez me odvezli na JIP. Je dobre se prod tim naucit vstavat pres bok a nebyt hrdinka, nechat si davat leky na tlumeni bolesti dle predpisu. Kojeni neni problem, zvlast pokud vis, ze mimco nepotrebuje mliko hned a ze i zensky po normalnim porodu nekoji hned a detem to nijak nevadi, rvou vetsinou z jinych duvodu. Kdybys mela vetsi ztratu krve, tak za sebe doporucuju opet nebyt hrdinka a nechat si tu transfuzi dat, ja si ji dat nenechala a slaba a bila jak stena sem byla pak dobre 3-4 mesice po porodu, coz s mimcem a batoletem byla docela sranda. A na zaver, jako prevence srustu je dobre se o jizvu starat, nas to ucili v porodnici, ale nevim, jestli je to tak vsude, tak si pripadne dohledej tlakovou masaz, esicka a podobne, usetri te to problemu nejen v dalsim tehu, ale i v normalni existenci, prece jen nepotrebujes, aby te nekde neco tahalo a taky je dobre sehnat si neslane sadlo na mazani, at to nesvedi.

akankeo
29. kvě 2015

Jinak ja sem zastance prirodnich porodu, i kdyz sem nemela ani jeden, ale na druhou stranu je lepsi respektovat rozhodnuti lekaru, moje prvni holka se furt tocila koncem panevnim, kvuli cemuz teda cisar nebyl, to by porodit slo, ale diky tomu mi dellai v 38+0 UZ a prislo se na selhavajici prutoky, mala ve me zhubla a sla relativne akutnim cisarem ven, konec panevni ji zahranil prinejmensim zdravi, nemela totiz snad gram podkozniho tuku a druhe se zase ven nechtelo, vyvolavacku mi nechteli dat, tak sem byla nasr., ale nakonec mela skoro 4 kila a hlavne mela pupecni snuru kolem krku i ramen, takze v jejim pripade by prirozeny porod byl nejsis taky prusvih a cisar byl oproti tomu pohoda; takze zadne selhani maminky, proste to bude tak jak to ma byt a jak je to nejlepsi pro Vas i mimco 🙂 :-*

akankeo
29. kvě 2015

@ratatooy jeee, to jsem si taky rikala, jak ty leku nepotrebuju a tak sem si je nevzala a pak sem sla o pulnoci sestricku prosit, aby mi ten cipek na bolest teda dala - bylo to teda asi 24 hodin po porodu, takze fakt sem byla krava nechtit analgetika, akorat bych prisla o mliko tim svym ublbenym hrdinstvim, ale bolest byla bez nich nastesti silnejsi nez ja 😀

gepe
29. kvě 2015

Ja mela planovanou sekci pouze ve spinalu, s manzelem na sale. Mala plne kojena od prvniho prilozeni, vozili mi ji i na JIP na kojeni. Za selhani jsem to nepovazovala, dite ven nejak musi 🙂 naopak jsem byla rada, ze jsme obe v poradku, to bylo pro me primarni a ne jak budu rodit a nejaky plany. I tak se dalo na vsem domluvit a to jsem rodila v Podoli a nebyla jsem VIP. Hojeni v poradku i rychle, i kdyz jsem jim druhy den po prevozu z JIP nevstala z luzka 😀

merilinka
29. kvě 2015

@kacka1982 Ahojky,mě na začátku července 3 sekce 😵 a vůbec nebojim,je to pohodička aspoň pro mě.Za dva dny už jsem fungovala,vše se hezky hojilo.Kluka jsem měloa akutně po šíleně dlouhém vyvolávaném porodu,kdy už to bylo fakt na hraně,malej měl 3 x pupečník kolem krku,přišli na to až po porodu a proto nesestupoval.Pak mě rychle řízli a byl venku za 2 minuty od napíchnutí spinálu,agpar 8-9-10,malá šla císařem protože placenta nebyla v nejlepší poloze pro normální porod a teď potřetí už mě nikdo normálně rodit nenechá. Je tam rozdíl 6 let,jizva je v pohodě,ale fakt nechci nic riskovat ani dr,takže jasnej sc,aspoń vím přesné datum narození pokud se nic nevysype a mimino se nějak ven dostat musímneboj,vše bude dobré,držím palce!!!!

elib
29. kvě 2015

Jsem ráda, že jsem si to zde mohla pročíst a trochu se uklidnit. Císař mě čeká zhruba za týden, už ležím v porodnici na pozorování a čekám... budu věřit, že vše bude dobré ;)

martinahost
29. kvě 2015

Taky mi hrozí druhá sekce, já by jsem chtela normálni porod, ale asi me tá sekce nemine... Holky jaká je druhá sekce, to delají rez na tom samém míste, kde je stará jizva? A bollí, anebo bolelo vás bricho po druhé sekci mín anebo víc? Já mám docela strach.... ☹

akankeo
29. kvě 2015

@martinahost Marti, u me to delali na stejnem miste coz je super, protoze vybrali vse nehezke zevnitr i zvenku a lip mi to sesili, aby nebyla jizva moc videt. Akorat nevim jak je to v jinych nemocnicich, ale v apolinari pri druhem cisari davaji povine dren, coz byl pro me problem, moje dleoha v sobe nic co tam nepatri nesnese, takze sem kvuli tomu vic krvacela, protze sme z toho mela stahy, ale ostatni maminky co se mnou byly na jipce s nim zadny problem nemely, takze toho je taky netreba se bat a jinak co se bolesti tyce, to spis zalezi na tvem rozpolozeni, ja se treba potrebuju rozchodit hned jak mi prijdou nohy k sobe, coz mi u prvniho dovolily, po 10 hodinach od sekce sem uz litala na sestinedeli, jen port na kapacku mi vyndali az po 24 hodinach, po druhem nemeli misto na sestinedeli, tak sem si tam odbyla tech 24 hodin a to uz je clovek takovej rozlezelej a chce to vic vule se rozhybat, ale nema to co delat s poctem cisaru, ale spis s tim lezenim. Spis boli vic to zavinovani delohy, ale to tak je u dalsiho ditete at uz rodis tak nebo onak, cim vic dei, tim vic to zavinovani citis, ale co si budeme povidat, az ti prinesou tne tvuj uzlicek, tak ti to stejne bude jedno a uz se budes tesit domu 🙂

shine2015
29. kvě 2015

@akankeo přesně!!!!! Mela jsem to podobně a téžve stejném místě, druha jizva je ještě hezčí než první a taky me čeká třetí sekce. Já byla šťastná, ze já i mimco vporadku, to je nejdůležitějsi, najít si lekare,kterému věřím a dat na něho. Já teda ani po jedné sekce neměla pocit selhání,já jsem byla rada,ze máme mimi a pro me skoro bezbolestně 😉 a dren jsem neměla ani jednou.

ratatooy
29. kvě 2015

@akankeo jenže ja jsme po cisaři fakt nezažila co to bolest je,jen když jsem celej den lítala po chodbách tk jsem večer cejtila že mě jizva trochu pobolívá jinak v poho.proto mi to vydilo že když mi fakt nic není proč to do sebe cpát,když to navíc udělá íc škody než užitku.ale jink chápu ja jsem po cisaři vstala osprchovala a přestěhovala na jinej pokoj,kde ležela maminka už 6dní po cisaři a ještě nebyla schopna pomlu vstát,no čučela na mě jak vyvoraná myš 😀

ratatooy
29. kvě 2015

@martinahost pro mě byli obě sekce stejné,druhá asi lepší v tom že jsme věděla do čeho jdu,od prvního syna jsem věděla že nebudu kojit,takže už jsem se s kojením nestresovala a pohoda 5den jsme šli domů a to už jsem normalně fungovala,staršího do školky,ze školky,s malým k doktorovi na prvni prohlidku,na nakup atd

ratatooy
29. kvě 2015

jo a teď jsem si vzpomněla teda s čím jsem měla problém já bylo rovnání střev,to teda bolelo celkem dost,nevim jestli u cisaře nafukuji břicho plynem ale měla jsem to stejně jak po laparce

shine2015
29. kvě 2015

@ratatooy proč jsi nekojila? po sekci ti to nešlo? nejlepší je čaj od leros na podporu kojení...já teda kojila po obou císařích a doufám, že i po třetím budu 😉

shine2015
29. kvě 2015

@ratatooy 😀 nejhorší je, když se maminky litují a rozleží se...pak je to jen horší a horší... 😉 co nejdřív vstat, hybat se a za mě taky super

gepe
29. kvě 2015

Jeste bych dodala, ze sice jsem druhy den nevstala, ale den na to uz jsem chodila. Pustily nas paty den po porodu a jeste ten den jsme s manzelem jeli dokoupit par veci pres celou Prahu do Malvika nejaky drobnosti pro jistotu kdyby naahodou, typu kojici kloboucky apod. Tam na me koukaly jak z jara prodavacky 🙂) Sice jsem nechodila jak camrda, natoz behala, ale fungovala 🙂 a pro zvidave, kde byla mala? Spinkala v mini Robe u manzelovych rodicu ty 2 hodiny, kteri bydli o tri patra pod nami. Dovezli jsme ji tam obstaranou i s postylkou na koleckach vytahem 😲 😀

ratatooy
29. kvě 2015

@shine2015 nekojila jsem protože nebylo co,a kluci oba dva jak viděli prso tak neskutečnej řev a nechtěli ani omylem,tak jsem naznala že budou z nich dolňáci 😀 😀 no nepomohla ani odsávačka ani homeo,cca měsíc po sekci a ustavičnýho odsávání jsem dala max 30ml to mi trvalo skoro hodinu odsát,a pak dr naznal že je to dedičnost

gepe
29. kvě 2015

@ratatooy dedicnost.... kluku tatinek je dolnak? 😕 😅

metallico_mondo
29. kvě 2015

Holčiny a co třetí sekce? Taky ve stejnym místě?

ratatooy
29. kvě 2015

@gepe ne dědičnost jako že mamka nás nekojila protože taky neměla vubec mliko,a prej se to muže takto u dcery projevit taky