Mohou to být neštovice?

butterflymotylek
30. led 2015

Dobrý den maminky, potřebovala bych poradit. Cca před týdnem se male začali dělat takovéto pupínky. Celkem ji to i svědilo tak jsme jeli k dr. Jenže dr.si s tim nevěděl rady a ani přizvana sestřička neštovice nepotvrdila. Dostali jsme fenistil kapky a šli jsme domu. Jenže kapky nepomáhají a naopak ji ještě další pupínky přibyli. Není jich ale moc. Cca dohromady 20-30. Některe jsou větší jine drobné a jen lehce růžové. Nejsou to klasické puchýře ale takové maličké pupínky jak beďárci. Některé jak nalite ale jinak tvrdé. Bohužel se mi začínají dělat také a mam strach. Jako malá jsem neštovice neměla a teď jsem v 31tt. Předem děkuji za jakýkoli názor a zkušenosti.

petule12
30. led 2015

@butterflymotylek těžko říct, neštovice se vysypou poměrně rychle, my měli pupínek a do 3 dnů se osypala celá. Jsou to takové vodnaté puchýřky a pak začnou zasychat a dělat stroupky. Hele jestli máš podezření a hlavně jsi je neměla tak bych se sebrala a jela na infekční oddělení do nemocnice, protože jestli to jsou neštovice, tak se s nima k normálnímu dr nechodí kvůli další nákaze a má se jet rovnou na infekční.
Držím palce ať je vše OK.

iira
30. led 2015

ahojky mi meli nestovice ted,ale musim rict ze to vypadalo na zacatku stejne....dostali jsme stejne kapky je to na svedeni a na mazani je imazol...mylsim ze ty se ted bat nemusis i kdyz jsi je nemela ,nebezpecne je to v 1 trimestru a pak pred porodem,coz nejsi snad 🙂 ...kazdopadne se pozeptej mudry .....
za me bych rekla ýe to nestovice jsou ,ale mohu se plest 🙂--......

petule12
30. led 2015

@butterflymotylek koukám že jsi z prahy tak když tak na infekční na bulovku 😉

hakanka
30. led 2015

připomíná mi to molusky, ale tezko říct

aneta15
30. led 2015

@butterflymotylek těžko říct i když to jako neštovice vypadá, dcera měla lehký průběh asi 20 malých pupínků a jednu velkou po té jí zůstala jizva. Jinak jí vůbec nic nebylo. Já být Tebou tak dojedu k večeru na pohotovost, víc hlav víc ví 🙂 hlavně v Tvém stavu. Každopádně bych to nepodceňovala, i když teď už stejně nic nenaděláš. Moje sestřenice měla neštovice v prvním trimestru a dost agresivní a má zdravou holčičku 😉

hakanka
30. led 2015

A neštovice na konci těhotenství jsou riziko, jela bych na bulovku

petule12
30. led 2015

@aneta15 na pohotovost ne, tam dostane vynadáno co tam dělá a naštvou se pokud to jsou neštovice. Rovnou na infekční 😉

aneta15
30. led 2015

Tak na infekční 🙂 u nás s s neštovicema chodí k obvodačce nebo na pohotovost a nikdo nenadává 🙂 Ale já jsem z malého města, pochybuju, že u nás v nemocnici nějaké infekční je 😉

petule12
30. led 2015

@aneta15 no my jsme právě dostali docela vynadáno co tam děláme 😉 že jsme měli jít rovnou na infekční na bulovku 🙂

blannie
30. led 2015

@butterflymotylek ahoj, prosím, dej pak vědět, jestli to jsou neštovice, malá měla něco podobného, některé pupínky byly i nalité těkutinou, vypadalo to dost podobně. Doktor se vysmál a řekl, že je to kopřivka... 😒 Kopřivka vypadá teda fakt jinak. Zajímalo by mě, jestli to byly ony nebo ne. Ať je brzo lépe, držím palce 😉

zlababa07
30. led 2015

@butterflymotylek naše doktorka zastává názor, že pokud není alespoň jedna neštovice v hlavě, o neštovice se nejedná. Kluci je teď právě měli, měli jich celkově hodně málo, ale v hlavě je měli oba dostatečně znatelné. Podle mě by se po týdnu ty pupínky už změnily na stroupky, pokud by se jednalo o neštovice. Taky bych to spíš viděla na něco jiného 😅

butterflymotylek
autor
3. únor 2015

@blannie tak jsme zjišťovali a zjišťovali co by to mohlo být. Neštovice to nejsou. Zjistilibjsme že stejné pupínky má i náš pejsek. Tak jsme byli s pejskem u veterináře a bylo na sděleno, že to může být dravčík. Dostali jsme pro psa lék a že pokud to odezní samo byl to on. Pokud ne tak to můžou být i čmelíci. Máme doma ještě křečky ale to není zase až tak pravděpodobné. Takže doma vše vyprat, vydesinfikovat a vyšůrovat aby jsme se toho zbavili. Tak uvidíme zda to pomůže.

peetulkka
14. bře 2017

Ahoj,chci se zaptat jak zacinaji nestovice?Asi od hlavy,ze?Ale nejsem si jista...my je jeste nemeli a malej dnes prisel s pupinky na brise ze ho to svedi.Je mu sedm,a mala te je pul roku a ma na obliceji dva male pupinky.Tak nevim zda to jsou nestovice nebo ne...poradi nekdo?