Jsou tohle neštovice? Udělají se i na obličeji?

nonfood
13. srp 2019

Dobrý den, dneska jsem byla u doktorky. Malej má osypané tělíčko.. Myslím ruce a nohy, má tam malé puchyřky, vodnaté, nebo červené flíčky. Budou to neštovice? V kontaktu s neštovicemi byl před měsícem. Doktora první nevěděla, že bývají první na obličeji a ve vlasech. Tam to zatím nemá. Posílám foto a prosím o radu. Začalo to prvníma puchyřkama v neděli.. Včera jich měl o něco víc.. Teď jich má cca 12..... Udělají se i na obličeji?

blondynka400
13. srp 2019

@nonfood mně to přijde spíš jako štípance .... Na neštovice mi to přijde divné. Má to vevnitř jakoby puchýřek vyplněný tekutinou?

nonfood
autor
13. srp 2019

@blondynka400 na nějakých ano má právě že, jestli se to z těch flíčku teprve neudělá... Na nějakých co jdou dýl je ve vnitř vodnatý hrbolek...

kikca88
13. srp 2019

@nonfood jej a to jste byla i v čekárně? Nemá to i v puse? Třeba to je nemoc - ruka, noha, pusa

nonfood
autor
13. srp 2019

@kikca88 šla jsem zadním vchodem, to mi doktora dovolila, pro izolované. V puse zatím nic nemá. Řekla že první štípanec, potom se kukla dal a viděla ty puchyřky s vodou tak usoudila že neštovice. Ale byla nejistá.

kess01
13. srp 2019

@nonfood pokud to není i na trupu, tak bych se přiklonila k ruka-noha-pusa. Moje malá to měla 2tydny zpátky...

petronilkaa
13. srp 2019

Taky bych řekla ruka, noha, pusa.. Dcera měla chycený jen končetiny, pusa právě bez ničeho a doktorka mi kvůli tomu tvrdila, že jsou to neštovice.. Ty ale dostala za 2 měsíce potom.. Neštovice začínají na hlavě a jdou přes trup na končetiny, končetinami nezačínají.

martt
13. srp 2019

@nonfood Neštovice by to být mohli. Sice atypické. Můj syn měl neštovice a nejdriv se mu udelali na ruce a břiše a naposled 2 pupínky v obličeji. A doktorka nám říkala že má atypický průběh ale neštovice to jsou. Mame to potvrzený i z krve.

nonfood
autor
13. srp 2019

@kess01 ruka noha pusa? Tím myslíte co?

tratatundra
13. srp 2019

My teď máme doma ruka noha ústa a vypadá to takhle. Ani jeden nemá afty, jen červené fleky na patře.

tratatundra
13. srp 2019

Ruka noha ústa, tzv. Sedmá nemoc. Vysoko infekční virové onemocnění.

ivis_b
13. srp 2019

No kdyby to byly neštovice, už ji bude pravděpodobně víc, množí se hodně rychle.... Já to na neštovice nevidim. I ty zarudlé fleky kolem pupínku nejsou pro neštovice typické...

lolam10
13. srp 2019

Taky se mi to nezda na nestovice,u nas naskakovali skoro pred ocima.rano me to poprve napadlo,v poledne mi to prislo ze asi jo a vecer byl obsypanej...a jaktoze to vase dr.nepozna?

kikca88
14. srp 2019

Holky moje sestra měla též neštovice ( vi se to z odběrů) a to měla na těle jen 2 flíčky🙂 . Takže prodelala je slabší formou....

mirri7
14. srp 2019

Na nestovice to nevypadá. U nas u vsech tri zacaly opravdu na hlavicce, ve vlaskach, trup a pak zbytek. Ten nestovicovy pupinek-puchyrek je fakt nezaměnitelný...

nonfood
autor
15. srp 2019

Ale má to vodnatou hlavičku, průběh stejný, malej byl v kontaktu....