Červené flíčky. Mohou být z Nurofenu?

Zodpovězené
5. říj 2022

Dobrý den,

prosím o radu. Syn (5 let) má od pondělí zánět kyčelního kloubu. Tekutina 9,8. Dostával Nurofen sirup. Na těle se mu asi od středy udělalo pár červených “pupínků”. Je to mírně vystouplé. Ze začátku jsem myslela, že to budou neštovice, ale nenalívají se, jsou pořád stejné a pár jich přibylo. Nesvědí, nepálí… Kdyby se jednalo o štípance, tak by ho to nejspíš svědilo a nikdo jiný poštípaný doma není.

Že by z Nurofenu?

Naše dětská má zrovna dovolenou.

Děkuji za radu.

Dobrý den,

diagnóza Vašeho dítěte je pravděpodobně parainfekční zánět kloubu, u něhož se nespecifické vyrážky mohou objevovat. Nevím, co znamená tekutina 9,8, jak píšete. Dle fotek to skutečně vypadá na poštípání, není nutné, aby to výrazně svědilo. Vyčkala bych vývoje - i v souvislosti s léčbou.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Pavlína Koucká