Trápily vás opakované záněty močáku při snažení?

carmenxxxx
20. led 2016

Ahojte, manžel a já jsme spolu 11 let, začli jsme se snažit o mimino cca na podzim. Před snažením sex max 4 měsíčně. Jakmile spolu Máme sex třeba 2 dny po sobě nebo ob den tak hned dostanu zánět močáku. Teď naposled mi chytly i ledviny, jelikož jsem se snažila to přepít čajíkama..nakonec mám zase atb. Máte s tím někteří zkušenost? Přece nemůžu jít hned po styku na záchod a vysprchovat se, když chci aby mi tam ty spermie zůstaly. Štve mě to jelikož tento měsíc jsme propásli ovulaci kvůli tomu ☹ Kterou z Vás trápily záněty přízení snažení? Co jste pro to dělaly?

papalinka
21. led 2016

@carmenxxxx se záněty močového měchýře po sexu jsem bojovala asi deset let. Pak jsem zoufalá zajela na soukromou kliniku do Prahy, kde jsem si těžce zaplatila za pár rad, které ale naprosto fungují. Do té doby pořád ATB, brusinky, jogurty, nohy v teple, sprcha po sexu a stejně se to pořád opakovalo. Taky jsme pak chtěli miminko a já nevěděla kudy kam. Teď už jsem zánět více než 4 roky neměla a jsem podruhé těhotná.

Radím ti toto:
1. po sexu jít vždy na malou! To je naprosto nejdůležitější pravidlo a vůbec se neboj, spermijky tam zůstanou v dostatečném množství, navíc já si ověřila, že mi stačí jít na záchod do dvou hodin po sexu a bylo to OK.
2. Vždy vyčůrej vše, co je v měchýři, já zjistila, že kolikrát jsem měla pocit, že už mám hotovo, ale když jsem ještě poseděla a uvolnila se, tak jsem ještě trochu vyčůrala a právě v tomhle zbytku se ty mrchy vesele množí.
3. Po močení se utírej směrem od močové trubice ke konečníku, jinak si tam ty potvůrky zaneseš.
4. Jako podporu jsem užívala kapky Lichořeřišnice, asi tři měsíce a pak kdykoliv, když jsem měla pocit, že se v močáku něco děje.

Držím ti palce, vím, jak je to strašné, ale mě stačilo takhle málo a už nevím co je to zánět.

carmenxxxx
autor
24. led 2016

@papalinka Děkuju, tak snad to teď bylo naposled a nikdy více 🙂 Mě známý ještě doporučoval čaj ze zlatobýlu, tak to nějak dám doromady. Ať se miminku daří 😉

runyia
24. led 2016

Souhlas. Mě teda asi nejvíc pomohla "3mesicni kura" s antibiotiky Nitrofurantoin. A jako prevence vždy před a po sexu na malou, taky mi stačí třeba hodinu po sexu,aby mrsky měly šanci někam doplavat 🙂 ale nejit po sexu na záchod a usnout, tak jsem rano jasná 🙂. A potvrzuji i tu lichorerinici, desetkrát lepší než nějaké brusinky. Držím pěsti, taky jsem se snazeni bála, ale u nás tahle opatření taky fungují 🙂

myjusiatko
24. led 2016

Ahoj, suhlasim, so vsetkym co holky popisuju.

Inak ja som mala podobne problemy uz par rokov, vzdy mocak, kvasinky, mocak, kvasinky a nakoniec moj novy gynekolog zistil, ze som mala v sebe nejakeho streptokoka (zistilo sa to kultivaciou, stary bol blbec a robil mi maximalne MOP). Ku gynekologovi ma vzdy poslal urolog, pretoze z urologickeho hladiska som bola uplne okej.
Po prelieceni streptokoka antibiotikami, najskor zavadzanymi, tie nezabrali, tak potom normalne uzivane, tie pomohli. Odvtedy mam bozsky klud.

dzungala
Autor odpověď smazal
Zobraz
myjusiatko
24. led 2016

@dzungala candidoza je smrtelna choroba, ale nie je to to, čo popisuješ ty a rozni šarlatáni naprieč internetom.

dzungala
Autor odpověď smazal
Zobraz
dzungala
Autor odpověď smazal
Zobraz
dzungala
Autor odpověď smazal
Zobraz
mpbk
24. led 2016

Dodržuji všechny rady zde, a nepomohlo mi nic. Chronický záněty mám přes dva roky, za ty dva roky jsem v sobě měla cca 22balení antibiotika. Poté jsem je přestala brát a zánět vždycky nějak přetrpěla v teple s čajem. Pak jsem otěhotněla, zánět jsem měla na začátku 2x. Teď ťukám, zatím nic. Občas mě to zapálí ale to už ani neřeším. Tak pevně doufám, že po porodu to zůstane i nadále.

lightblue
23. únor 2016

NEvíte někdo prosím, jak dlouho se může ten rowatinex? Píší tam 3-4 denně po jídle, ale ne jak dlouho...díky moc

barumat
23. únor 2016

Já začala na doporučení urologa brát Maxi brusinky od Swissu, jednu denně, preventivně. Od té doby mám klid. Jinak zkus se po sexu dojít hned vyčůrat, vždyť to automaticky neznamená, že z tebe všechno vyteče. Neboj se, ono tam vždycky něco zůstane 😉

lightblue
23. únor 2016

To všechno dělám, dokonce jsem kdysi absolvovala stěry z trubice a vše negativní, ale asi to bude mít souvislost s kvasinkama. Chci jít na stěr na gyndu za týden, tento se nedostanu. Měla jsem teď docela klid a v prosinci se mi to stresem probudilo a od té doby to pořád řeším v návaznosti na pohl. styk, ale i bez něj 🙄

lightblue
23. únor 2016

Mě spíš hlavně netrápí močák jako takový, ale pálí mě ta trubice ☹ v moči obvykle nic nemám.

barumat
23. únor 2016

@lightblue Hm, tak to ti asi neporadím, já vždycky měla zánět jako prase a v moči do pár hodin kromě bílkovin i krev ☹

lightblue
23. únor 2016

já měla takovýhle zánět asi 2x a pak mi to podle mě přešlo do chronického stadia, byla jsem i na urologii, ale vše OK a chci se vyhnout nějakému dlouhodobému užívání ATB. Jsem objednaná k paní, co dělá čínskou medicínu, je to trochu už zoufalý.

barumat
23. únor 2016

@lightblue Ono jakýkoliv chronický onemocnění je hrozně psychicky vyčerpávající. Držím palce.

lightblue
23. únor 2016

díky, snažím se být nad věcí, vysadila jsem i hormonálku, vypadá to, že to mohla dělat hormonální nerovnováha, tak čekám na zázrak 🙂

lenusaak
23. únor 2016

holky🙂 slyším slovo močák a stoupaji mi hruzou vlasy!!! ja mam období každoročni, kdy padne podzim chytnu hned močák a mam to citlive temeř celou zimu! po sexu se snažím jit do hodiny vyčurat- vždy končím na antibiotikách! jelikož ted podstupuji IVF a snad za chvili budu patřit mezi těhule, začínám si zjištovat o nějake spolehlivé prevenci, zatím se mi zamlouvají amercké brusinky, ale ozkoušený to ješte nemám! každopádne to budu muset važně řešit a vyvarovat se tomu aby me to nepotkalo v těhu !
je to tak strašne nepříjemnýýýý☹ bohužel jakmile to človek jendou chytne, je potom časta recidiva ☹

lightblue
24. únor 2016

vidíš, to je dobrá verze s stím podzimem a zimou, ale pamatuju doby, že jsem to měla i vlétě, tak se nechám překvapit. Mě právě nezlobí ani tak močák jako takový, ale prostě se mi zavlečou kvasinky nebo bakterie někde dole a furt mě to nutí...dneska jsem odnesla moč na kontrolu.

lenusaak
24. únor 2016

Ono je to hned jak gynekologicky tak urologicky zanet😞

lightblue
24. únor 2016

no a to mi zpruv nedocházelo, že když v moči nic, tak přeléčit gyn. Protože obvykle sex v pohodě, nikde nic nebolelo, jen ta trubka 😲

dzungala
Autor odpověď smazal
Zobraz
dzungala
Autor odpověď smazal
Zobraz
lightblue
24. únor 2016

@dzungala přiznám se, že pro mě to nejsou kecy, protože když jsem toho už za ty roky vyčetla tolik, tak i s tímto jsem se setkala a wobenzym si včera koupila. Ale chci s ním počkat na pondělí, to půjdu na gyndu a když mi něco napíše doktorka, tak ho začnu zobat k tomu. Prakticky to co píšeš je pravda. Ta kandidoza je hrozná věc.
Mě jen štve, že jsem to nikdy neměla a až s nástupem do práce po mateřské jsem měla jeden akutní zánět a ten mi nedoléčili a od té doby se to se mnou táhne. Nicméně kvasinkou to u mě teď bude, bo jsem koupila jenamazol a pociťuju po dvou dnech zlepšení. Ale etapy se mění. Buď lítám na záchod, pak půl dne klid a takhle se to strídá.

To je přesně ono. Tady konkrétně u mě je vidět, že ATB nic neřeší. Jednou je mám a za 14 dní je to tu zpátky. Navíc jsem teď měla hodně silné ATB na něco jiného než močák a málo probiotik a hned je na problém zaděláno. Teď jedu detox, snažím se bez pečiva, hodně zeleniny, lactobacily a různé čaje, tak uvidíme. Musí se to hodně vydržet, to máš pravdu. Jenže člověk poleví, jakmile se mu udělá dobře... 😖

lightblue
24. únor 2016

@dzungala dokonce jsem na podzim měla hrozně lupy, po vysazení HA bohužel tělo šílelo a ještě šílí a četla jsem, že to je taky od candidy. Navíc jsem hormonálně pořád dokonale rozhozená, ale už je to lepší.

lightblue
24. únor 2016

@dzungala nevíš náhodou, jestli se ta kandida dá z moči zjistit, Já byla kdysi na stěrech a zjistili mi jen pomnoženou e-coli, ale kvasinku taky ne. No je to jedno s druhým. Nějaké osvědčené laktobacily? A jak často? Můj doktor říká, že ne každý den, ale všude říkají něco jiného.

dzungala
Autor odpověď smazal
Zobraz