Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

kacula87
4. dub 2011

@simona80 Júva vy jste byli každý měsín na spermošu to nám pořá říkal minimálně až po třech měsících. Teď bereme 14 dní Profertil ale pochybuju, že to tomu napomůže. Hrozně se bojím potom toho verdiktu jestli něco neašli či ne 😒 😕

simona80
4. dub 2011

@kacula87 my jsme byli kvůli kontrole u doktora. byli jsme 13.1. u Kočího - naordinoval hormony a chtěl vidět výsledky. takže v půlce února podruhé - to už se zlepšil HP, ale spg byl nulový, pak další 24.3. zase po měsíci, ale ani tam nebyly spermijky. Teď jdeme na kontrolu až na konci dubna. tak uvidíme... Všude píšou že obnova spermijek trvá cca 72 dnů. Ale podle něho to mohlo být i dříve. Ale stejně nebylo.
Si říkám, že jestli opravdu trvá vývoj spermijek 72 dnů tak prostě to nemohlo vyjít. Když začnu počítat, že 17.1. si začal píchat ty injekce pregnylu tak 72 dnů vyprší teprve zítra. Takže +- by se mu teoreticky teprve teď mohly ukázat nějaké spermijky - pokud vůbec nějaké budou.
Ale třeba kamarádka co byli u Kočího tak se jim spg zlepšil po 6ti týdnech. Ale oni měli spermijky, pak se jim ztratili a byli navíc špatné...

simona80
4. dub 2011

@kacula87 Kači nevím jak u vás, ale já to prostě beru tak (nebo se o to snažím) že hůř už být nemůže. Horší zprávu než tu co jsme už dostali dostat nemůžeme. Takže když se to zlepší tak to bude super, když ne tak jsme tam kde jsme už rok...
Můj muž dlouho odmítal dárce. Loni v létě řekl rezolutně ne. Teď už se k tomu staví trochu jinak. Chce proto udělat maximum (i když viděl jak se dělá ta operace) aby si nikdy nemohl vyčítat že pro vlastní dítě neudělal maximum.
Pokud chceš kukni na tohle video:
http://www.ceskatelevize.cz/porady/1095946610-d...
možná jsem to sem už dávala - netuším... je to z pražského ISCARE a od Kočího...

kacula87
4. dub 2011

@simona80 No Simi my taky píchali Pregnyl přesně jak říkáš máme úplně to samé. Ale po pregnylu žádná odezva pořád to stejné ☹ . Tak uvidíme operace by měla být asi někdy v červnu a vy se chystáte kdy? Kočí je prej výbornej

kacula87
4. dub 2011

@simona80 Ježiš Simi já se radši nato nebudu dívat abych nebyla vystrašená 😲 a vy jak dlouho tuhle situaci řešíte nebo po jaké době zkoušení jste to začali řešit asi je ti 31 polde ročníku za jménem

simona80
4. dub 2011

@kacula87 je dobrý... My jsme měli totiž zkušenost ze Zlína dost špatnou. Doktor pohle pohledu "poznal" že má manžel HP v pořádku a tady problém být nemůže. Přesto jsem si ho vydupala a po !!! měsíci !!! čekání na výsledky přišli na to že tam opravdu nějaký problém je. Místo aby se zabývali vysokým FSH tak řešili nízký testosteron -který nebyl takovým problémem. Když jsem poslala oba spg a HP Kočímu řekl mi svůj názor a v podstatě odpovídal tomu co jsem se dočetla různě na netu. Jsem už poloviční doktor, protože už doktorům nevěřím a co si neověřím to prostě neberu.
Jeho vyšetření bylo konečně pořádné, ne rychlovyšetření co bylo ve zlíně, kdy byl muž za 10 minut i venku. tady si s náma povídal víc než 45 minut a rozebíral s náma možnosti dalšího postupu. Neřekl nám, že to zabere, ale dal nám šanci. Prý měl muže, co s podobnými výsledky došel na hladinu normospermie, měl ale taky spoustu chlapů kde to stačilo jen na ICSI, ale i ty co jim pomohla jen operace.
Tak uvidíme do které škatulky se dostaneme my. Prostě chceme vyzkoušet všechno. Aby ten dárce byl opravdu poslední možností.

Operaci zatím neřešíme - čekáme do konce dubna na kontrolu u Kočího a tam se zřejmě rozhodne. Pokud budou nějaké spermijky tak zkusíme ještě pokračovat. Pokud nebudou tak se domluvíme kdy by bylo nejlepší jít na operaci. A pak to začnu řešit... Váhala jsem mezi FN Brno a FN Olomouc - do obou to máme zhruba stejně daleko...

simona80
4. dub 2011

Kačko nemusíš se bát, nejsou tam záběry operace (teda aspoň myslím), jen nastínění jak operace probíhá. Navíc je to v podstatě příběh dvou lidí co měli stejný problém. Kukni na to, opravdu to člověku otevře oči, je to i pěkně udělané, přidané spousta dalších informací.

my to zkoušíme už dlouho 2,5 roku. Loni v červnu byl první spg kde jsme přišli na to proč to nejde. do října jsme chodili do Zlínského CARU - a pak jsme se rozhodli pro Kočího a přes nějaké problémky s objednáním (zazdil zřejmě rozhovor se mnou a zapomněl poznamenat datum a čekali jsme o měsíc déle) chodíme od ledna 2011 k němu.
mě je 31 - manželovi 29

kacula87
4. dub 2011

@simona80 Simi no my jsme teda další SPG nezkoušeli a le oni ho automaticky ještě před operací dělají kdyby náhodou tak uvidíme potom Profertilu ale obávám se, že když nebyli ani na tom druhém tak, že asi ani te´d nebo nevím. Já chci taky vyzkoušet všechno

simona80
4. dub 2011

Profertil je jediný preparát co nám Kočí řekl, že tak doporučuje na užívání. Je možné ho nahradit jednotlivými vitamíny, ale prý je toho strašně moc.
My zatím nezkoušíme nic, jestli se má něco ukázat tak se to ukáže, jestli ne tak tomu ani profertil nepomůže.

a vy to zkoušíte jak dloho?

kacula87
4. dub 2011

@simona80 Dobře tak já se nato potom doma v klidu podívám. Pro mě už byla jenom první bomba ten SPG kdy nám řekli, že tam nic není v životě bych to nečekala partner je z hodně dětí a mají početnou rodinu kde nikdo neměl žádný problém byl to pro mě šok takže tedka už mě nic nepoloží půjdem přes překážky!!

kacula87
4. dub 2011

@simona80 Jo a pokoušeli jsme se rok a 2 měsíce a bylo nám to pořád divné, že nic tak jsme šli na kontroly no a takhle dopadli takže jsem ráda, že jsme nato tak rychle přišli protože jsme poměrně mladí a dr. říkal, že kdybych měla umělé oplodnění, že to to tělo lépe snáší tak nevím.

simona80
4. dub 2011

@kacula87 přesně tak Kačko - už tě nemá co dalšího položit.
Švagrovcům (manželovu bratrovi) se malá podařila "omylem" a na poprvé... to ti prostě hlava nebere. Jeden bez problému a druhý...

kacula87
4. dub 2011

@simona80 Ty abych ti řekla pravdu já když teďka vidím těhotnou ženskou tak mám kní úplně odpor víš jak je člověk úplně už zoufalej tak tomu člověku úplně závidí a mrzí mě, že prostě já mít nemůžu je to prostě hrůza.

simona80
4. dub 2011

tak pokud to dobře chápu tak tobě je 24 - to jsi opravdu mlaďučká a nebudete mít problém...
Já doufám že už jsme si všechnu smůlu vybrali za poslední dva roky (umřel mi šéf, dva pitomci mi za dva roky rozbily auto, hádala jsem se s pojišťovnou o peníze protože nás podezírali z pojistného podvodu, sousedi na stavebním pozemku se rozhodli že tam náš dům stát nebude, umřela mi babička... atd.) a snad už to bude jen lepší, snad už jsme si všechno zlé vybrali

kacula87
4. dub 2011

@simona80 No mě taky nemluv já měla rok úplně nebudu radši sprostá takže doufám, že tento rok budu mít kolouška v bříšku doufám a věřím byla bych nejšťastnější na světě. Jj oby máme 24. Teda přítel už jo já až v květnu ale jsme už spolu 9 let takže už potřebujem se někam posunout a miminko je to nejhezčí na světě. Ale jsme ráda, že jsme na to přišli takhle brzo víš co aspoň máš spoustu času kdyby to nevyšlo zkoušet ještě další věci.

simona80
4. dub 2011

to určitě... My jsme teda spolu taky 9,5 roku - spíš to máme posunuté o VŠ - chodili jsme spolu celou výšku , navíc já jsem ji ukončila v 26, než se osamostatních, zařídíš bydlení, zabezpečíš příjem tak aby sis dítě mohla dovolit tak to dopadne tak, že přijdeš na tohle... Pak se kukneš k některým lidem, co měli první dítě sotva v 15, do 25 jich stihli dalších x... a děcka se živí jak ulice dá.
Ty se snažíš zabezpečit prostředí tak, abys děti mohla zabezpečit a dopadneš takhle... taky mi je z toho občas smutno. Sousedka minule byla nešťastná, že otěhotněla AŽ druhý pokus...

kacula87
4. dub 2011

@simona80 Jj, to je pravda tak my naštěstí máme taky oba dva práci i byt takže jsme zaopatřeni kdybych neměla kde bydlet a byla rodičů nešla bych do toho. No vidíš někdo je neštastnej, že je těhotnej a co my bychom za to dali ☹

simona80
4. dub 2011

přesně Kači - my teda u rodičů bydlíme, ale v rodinném domě takže je to v pohodě - máme pro sebe patro... letos jsme začali stavět tak doufáme, že se na podzim příští rok budeme stěhovat - možná i dřív - manžel se ještě nerozmyslel, jestli chce přes zimu pracovat nebo nechat vymrzat 😎 už asi 3x změnil názor - podle toho jaký článek si přečte, protože zedníkům nevěří...

ale my do toho jdeme i za cenu bydlení u rodičů - naši jsou v pohdoě - můj s nima vychází perfektně - někdy mám pocit, že líp než s vlastníma rodičema. Navíc táta je věčně v čudu (má vlatsní firmu tak je pracovně pořád mimo). tudíž barák většinou máme pro sebe s mamkou a to je v klidu.

kacula87
4. dub 2011

@simona80 Tak to je super, že to máte takhle zařízený. Domeček bych taky chtěl a a aspon ti potom může kdykoliv mamča pomáhat s mimi. Kéž by moc nám to všem přeji. 😢

simona80
4. dub 2011

víš co - ono je toho hodně co by si člověk přál a co by přál ostatním co mají stejné trápení...

kacula87
4. dub 2011

To je jasný už se nemůžu dočkat čtvrtka aspon budu vědět víc a dám sem vědět 🙂

simona80
4. dub 2011

Kačko a ve čtvrtek jdeš na tu konzultaci?

kacula87
5. dub 2011

@simona80 Anu Simi jdu na konzultaci stím, že si domluvím i termíny stimulace a asi ještě nějaká vyšetření, ael přítel už všechna má já má jen vyšetření na hormony a na ovulaci. Takže uvidíme co mi řeknou vůbec nevím. 😕

simona80
5. dub 2011

Tak to je super. Mě strašně štve pořád to čekání - pořád na něco jen čekat a nevědět na čem člověk je. Teď to musím vydržet až do 28. to jedeme do Prahy na kontrolu a uvidí se co dál. Už takhle jsem tak strašně protivná a chytlavá.... už mi to leze na mozek.

kouklas na to video nebo jsi nenašla odvahu?

kacula87
5. dub 2011

Koukala Simi moc se mi líbilo pan Dr.Kočí je velice sympatický a myslím, že bude určitě výborný doktor. Akorát stím rozdílem, že ten pán už měl dceru z předchozího manželství, takže bylo celkem jasně, že po Mesa Tese mu tam něco najdou, kdežto u nás přítel žádně děti nemá a zatím měla nulový spermiogram takže uvidíme. A vy toho 28. budete co řešit?

simona80
5. dub 2011

nebyl nakonec na té operaci - vyšlo jim to i bez operace.

No pokud 28 nenajdou žádné spermijky (bude to víc jak 3 měsíce od začátku léčby a to by se ukázat měly) tak kočí konstatoval, že zřejmě nebude mít smysl dál dopovat hormonama a přistoupil by k úvaze nad operací. Takže buď budou spermijky (aspoň pár) a bude jasné že léčba někam vede - když nebudou je jasné že léčba nemá smysl a bude řešit nejvhodnější dobu na operaci.

kacula87
5. dub 2011

@simona80 Jo? aha tak já jsem ten konec tam pak nějak spletla já myslela, že byl na operaci mu se to tam nějak vlastně střídalo, že napřed neměl pak jo. Takže vy vlastně čekáte jestli se tam něco nenajde tak to jo. A nakolika těch SPG jste nakonec byli my teda jen dvakrát ale po tom Pregnylu, kterej píchal 2 měsíce se to nezlepšilo vůbec.

simona80
5. dub 2011

@kacula87 Kačko já myslím, že po dvou měsících Kočí říkal, že by se mohlo projevit, ale minimální doba podle něho jsou 3 měsíce. Navíc u mého chlapa je to opravdu poruchou funkce varlat - to bylo vidět na tom rozhozeném HP:
FSH 26 doporučený limit 2 - 15
testosteron 11,74 limit 12 - 29,5
to jsem ti jen vybrala z HP který mu dělali ve zlíně (obsahoval 7 položek - u kočího asi 30...).
Z toho vycházel... při druhé návštěvě po 6 týdnech kdy si 2x týdne píchal Pregnyl se dostal testosteronem na 14 a FSH někam do limitu. s tím že na konci března - po dvou měsících píchání byl v normě ve všech bodech - dokonce mu pregnylu ubral (prý vysoký testosteron se zase mění na nějaký jiný ženský hormon a dělá neplechu). Takže v tuto chvíli si píchá co 5 dnů.
no a pokud to nezabere po 3 měsících - neobjeví se spermijky tak to prý dál nemá moc smyslu - zbytečně to hrotit a rvát ho hormonama. Tak jsme zvědaví - pokud všichni říkají 72 dnů na obnovu spermatogeneze tak buď to půjde vidět nebo to ukončíme. Ale je prý zarážející , že má takové "divné" pocity - jakoby ho to lechlato uvnitř varlat - tak na to mu říkal, že je možné že se jakoby probouzí funkce...
jenomže je to celé na vodě. Kdybychom mohli věřit druhému spg ze Zlína tak by to znamenalo že je šance. Jenomže já jim prostě nevěřím. Mám strach z toho, že to zmanipulovali (i když je to asi mimimálně proti zdravotní etice) ale mám z nich takový pocit. Jdou po penězích. NEchtěli ani muže léčit, rovnou ho poslat pod kudlu...
a na tom spg byl ve Zlíně 06/2010 a pak 10/2010 ( tu našli pár spermijek - morfologicky špatných) a pak v Praze 01/2011, 02/2011 a 03/2011

kacula87
5. dub 2011

@simona80 Aha to je opravdu divné. Moc bych jim teda taky nevěřila a ty jsi odkud já myslela, že Kočí je v Praze nebo někde jinde? A máte jít teda 28. dubna tam se určitě něco najde uvidíš. Já bych taky strašně ráda věděla co je naším důvodem, ale to mi asi nikdo neřekne.

simona80
5. dub 2011

@kacula87 jj, jezdíme ke Kočímu do Prahy. Bydlím kousek od Zlína