MTHFR mutace. Co to znamená?

marca22
1. srp 2011

Ahoj,v CARu mi zjistili z krve MTHFR mutaci,prý je to prkotina,co to pro mě znamená a čeho je to mutace?

boruuvka
1. srp 2011

Neznamená to vůbec nic, má to velké množství populace akorád že o tom třeba vůbec neví. Já jí taky mám a akorád jsem měla ve zprávě napsáno, že mám v těhu užívat kyselinu listovou. Ale vzhledem k tomu, že je užívání všeobecně doporučováno, tak nic nového pod sluncem.

janca_dobi
1. srp 2011

No nevím, jestli to úplně nic neznamená. Já mám tuto mutaci také, zjistili mi jí těsně před porodem a musela jsem si před i po porodu píchat injekce. Vzhledem k tomu, že to vím opravdu jen chvilinku, tak o tom zase tolik informací načtených nemám, ale ono asi taky hodně záleží na přesné diagnóze a konkrétních výsledcích.

prdecek
1. srp 2011

ahojky, mě tu mutaci zjistili taky, není to nic vážného, na hematologii mi pak odebrali krev a bylo to ok, takže mám brát jen kyselinu listovou jak píše boruvka. Vysvětlovali mi to tak, že tělo špatně vstřebává nějáký vitamíny, přesně nevím.

Chci se Tě zeptat, tu imunologii sis v caru vyžádala nebo ti ji udělali jen tak? jak dlouho trvají výsledky??? napiš mi prosím do IP podrobnosti. Děkuji

martinka021
12. srp 2011

Ahoj holky,

nechci Vám nahánět strach, ale já to mám taky a myslím si, že ta veselá formulka o tom, že to má každej druhej a jenom o tom neví a vůbec to není nebezpečný, je něco, co říkají hematologové automaticky, aby se s náma vůbec nemuseli zabývat.
Způsobuje to buď problémy s otěhotněním a nebo posléze samovolný potrat kromě hromady dalších věcí, které souvisí spíš o operacemi, dlouhodobým pobytem na lůžku apod.
Pokud Vás to zajímá hledala bych spíš na internetu a doktory vůbec neposlouchala aspoň ne ty, kteří tvrdí, že to nic není. Já doktora změnila a teď jsem v Brně Bohunicích, kde ten doktor ví, o co jde. Taky si od začátku těhotenství píchám injekce a ještě mě to čeká celé šestinedělí.
Celý problém spočívá v tom, že je pro pojiš´tovny jaksi levněší zaplatit každej měsíc dvacku za kyselinu listovou než tři tisíce za injekce a když potratíte, tak vám řeknou, že ta krev za to nemůže.
Moje původní hematoložka mi taky tvrdila, že to nic není, ale když mi při různých kontrolách v nemocnici a tak řeklo nezávisle na sobě asi pět doktorů, že to nebezpečný je a že bych si měla píchat injekce, abych nepotratila, prostě jsem si našla jiného hematologa.
Vrcholem všeho bylo, když mi jeden doktor otevřeně řekl, že je to o penězích a že pokud jsem ochotná si to platit sama, klidně mi ten recept vystaví, protože píchat si mi neublíží, ale nepíchat si může znamenat potrat.
Mrkněte na nějaké diskuze, je tu hromada příběhů, který s tímhle tématem souvisí.