První menstruace po revizi dělohy (anembryomola)

lentixx
11. kvě 2016

Ahoj,
11.4.2016 jsem byla na revizi dělohy - nevím jak to nazvat, když nešlo o těhotenství, ale přišlo se na to až na konci tzv. 9 týdně "jakoby těhotenství". Doktor mě hned druhý den poslal na revizi. Ta dopadla v pořádku, na kontrole 28.4.2016 doktor našel 7mm sraženiny, prdnul mi oxytocin - který nezabral, ale to je prý také ok, prý se to vstřebá, nebo odejde s menstruací. A teď se dostávám k otázce 🙂 Je to již 4 týdny a dva dny, menstruace zatím nikde, žádné příznaky, žádné výrazné problémy. Nekrvácím, ani nešpiním už dva týdny. Asi tři dny mě mírně píchá v podbřišku na pravé strašně. To předtím nebylo .... Za dva týdny máme jet na dovolenou a já nevím, co bude ! jestli je to "píchání" předvoj menstruace?
Jak jste blíží se menstruaci po revizi poznaly? Pokud jste to vůbec poznaly? 🙂 Moc děkuji za komentáře!
P.

klia
11. kvě 2016

@lentixx ahoj...ja som prekonala presne to isté ako ty v prosinci....MS došla 30 deň, ale v podstate ma stále pobolievalo brucho...ono sa ti sťahuje děloha, to je v poriadku, len keby to boli nejaké neznesiteľné kŕče, tak to je lepšie si zájsť ku gynekológovi...takže bolesť ako signál, že bude MS tentokrát nefunguje...ja som tiež bola nedočkavá a tak som si otvorila červené víno a po večeroch popíjala a za tri dni som to dostala 😉

andysek2512
11. kvě 2016

@lentixx já měla revizi 16.4.2015 a menstruaci jsem dostala 30.5.2015 .... a to jsem pár dní předtím byla na kontrole s tím že jsem to pořád nedostala jenže já měla pořád nízkou sliznici tak proto no a i přesto že to na ultrazvuku vypadalo že to nebude v nejbližší době, tak jsem asi za 5 dní menstruaci dostala 🙂 ale teda už si nepamatuji jestli mě začalo bolet břicho nebo jestli přišla z ničeho nic :-//

rennni
Autor odpověď smazal
Zobraz
misao
11. kvě 2016

@lentixx mám za sebou revizi 04/2015 - ms došla po 61 dnech, mezitím jsem po měsíci od revize stihla zánět dělohy + ATB, měsíc byla dle utz MS na spadnutí a nic, nakonec se však uráčila sama......další revize 08/2015 - ms došla po 75 dnech, opět zánět dělohy (tentokrát v začátku, 2 dny po zákroku děsné křeče, výlet na pohotovost a ATB), po měsíci kvůli křečím opět hospitalizace, objeven opět zánět + Atb, při propuštění vyvolávačka (po 5 týdnech od revize), ovšem ta nezabrala, na utz problém žádný, došla až se jí chtělo, celkem po skoro 11 týdnech.....

lentixx
autor
11. kvě 2016

Děkuju, dnes si tedy skočím pro červené vínko 🙂
Jen to popichuje, normálně se s tím můžu bez omezení hýbat - jen o tom vím.
Piju kontryhelový čaj a baštím femibiony. Je mi 27 a byl to úplně první pokus. Takže koncem léta chceme zkusit štěstí znovu 🙂
Jen mě teď trápí ta menstruace, vzhledem k té blížící se dovolené. Četla, jsem, že první je dost silná a nepříjemná :(

lentixx
autor
11. kvě 2016

Ještě jsem si vzpomněla, že jdu 26.5. na další kontrolu. Tak pokud do té doby nepřijde, doktor to určitě začne řešit. Taky říkal, že by měla přijít po 6-8 týdnech od revize, takže asi nemám důvod to nijak zvlášť hrotit, ale je mi z toho úzko, když čtu, že to některé holky dostaly už po 3-4 týdnech 🙂

rennni
Autor odpověď smazal
Zobraz
lentixx
autor
11. kvě 2016

@rennni mě doktor doporučil nechat orijít 1-2 cykly, aby se vše srovnalo do normálu. Říkal, že když se to povede hned po prvním, že ok .. ale doporučuje raději dva. Ale i tak tomu chci dát čas a vidím to na srpen 🙂

rennni
Autor odpověď smazal
Zobraz
lentixx
autor
11. kvě 2016

@rennni U nás právě taky první pokus a byla z toho anembryomola. 😖

lentixx
autor
11. kvě 2016

@klia A jak ta první menstruace probíhala? Byla horší? 😕

lentixx
autor
11. kvě 2016

@misao Ten zánět po měsíci jsi poznala sama díky křečím a teplotě, nebo doktor při prohlídce? 🤐

klia
11. kvě 2016

@lentixx čo sa týka bolesti tak áno, ale dá sa to prežiť...a asi som aj viac krvácala...normálne som mala cyklus 23-26 dní, takže u mňa 30 dní bolo dlho 😉...a aj tie ďalšie MS mám teraz ešte také že viac krvácam ale už sa to začína normalizovať, aj cyklus už mám zase 26 dní 😉...
Čo sa týka snaženia, tak v nemocnici mi hovorili 3MS a gynekológ povedal, že stačí jedna 😉...ono ževraj je dosť veľká šanca otehotnieť hneď po prvej MS, že tie hormóny sú ešte také pobláznené, ale chce to sa dať aj dušičku do poriadku 🙂...my sme sa začali snažiť hneď po prvej MS ale zatiaľ bez výsledku ☹...

misao
11. kvě 2016

@lentixx měla jsem takový bolesti, že jsem skoro nedošla ani do auta, když mě muž vezl na pohotovost - dr. zavedl utz, já zařvala bolestí a on, že prý mám pěkně rozjetej zánět. Teplotu jsem neměla vůbec, takže mě to ani nenapadlo ☹ a 14 dní před tím jsem byla na kontrole po 2 týdnech od zákroku a nic. Pár dní jsem měla bolesti, hlavně na WC, spíš takové že jsem čekala MS, ale pak se to vystupňovalo strašlivým tempem. Začlo to ráno, přežila jsem směnu v práci, myslela jsem, že si lehnu a teplo mi udělá dobře. Ani omylem, volala jsem muži že potřebuju na pohotovost, ráno k dr. už bych bývala nevydržela. Takže když mě po druhé revizi bylo dost podobně, jeli jsme znovu, koukal na UTZ a že to nemůže ani potvrdit, ani vyvrátit......a dotřetice jsem jela v křečích rovnou z práce, posledních asi 5 km už jsem myslela, že stavím a volám sanitku. Dojela jsem s vypětím sil - jenže to bylo nejspíš v začátku, na UTZ nic, jen vyšetření opět tak bolestivé, že jsem málem proskočila zdí. Až pak při pobytu mi vyletělo CRP a nasazovali ATB.

lentixx
autor
11. kvě 2016

@misao To je strašný 😢 😢 😢 Jsi statečná, že jsi to vše vydržela!!! Ono taky, co jinýho dělat, viď 😨

misao
11. kvě 2016

@lentixx no popravdě bych radši 2x za sebou rodila, než jeden zánět. Ovšem žena vydrží vše 😉. Muž už to pokoušet nechtěl, podruhý jsem byla dost psychicky v háji. Jenže já si postavila hlavu, že si to jednou nechci vyčítat, že jsem si tu šanci nechala utéct. Dr. se přikláněl k tomu, že to byla 2x za sebou ošklivá náhoda, hematologii jsem měla v pořádku. Po novém roce jsme zkusili štěstí znovu. No a dnes jsem začala 16. týden 🙂 Takže už můžu říct, že mi každá loňská slza za dnešní štěstí stála, byť jsem to v tu chvíli tak neviděla.

lentixx
autor
11. kvě 2016

@klia No já jsem teď přesně 30 dní po revizi. Bez problémů. Čekám a čekám .... Mám nakoupené zásoby vložek a už se nemůžu dočkat, až ta první mrcha přejde (pokud vůbec přijde 😒 ) 🙂

lentixx
autor
16. kvě 2016

Tak červené víno popíjím každý večer od minulé středy a pořád nic 😕

vezam86
25. říj 2017

@misao ahoj jsem tady nová :( druhy den mam bolesti bolesti jak kdybych to měla dostat (stejne jako ty jsem byla po 14dnech na kontrole a vse ok) ....je to4 tyden po revizi tak cekam zda to nepřijde a ono nic tak začínám mit strach zda se neco nedeje :( jak dlouho jsi bolesti měla prosím? Zítra radeji budu volat :(😖

misao
26. říj 2017

@vezam86 bolesti na MS jsem měla normálně (i mi říkali, že je to normální), od 4 ráno, kdy jsem vstávala do práce jsem měla co takcca půl hodiny spíš křeče jako kontrakce, kolem 9 už mě to lámalo v pase, ale vydržela jsem do konce prac. doby, jela domů, vzala si prášek na bolest a zalezla do postele s tím, že klid a teplo mi udělá dobře.Ve 3 jsem volala muži, ať spěchá s malou domů, že potřebuju k dr, že to do rána ke gynekologovi určitě nevydržím a sama si řídit už netroufnu. Cesta byla hrozná, nevěděla jsem, jak si sednout a na semaforech jsem říkala muži, že kdyby mě vzal na veterinu utratit, tou dobou už by mě to nebolelo. Když do mě na pohotovosti dr. sáhnul, bolestí jsem se vyšplhala na horní část vyšetřovacího lůžka......nechtěl věřit, že mě to bolí "jen" od rána, že už mě to musí bolet min 2 týdny......zánět jak vyšitej. Ta bolest se prostě nedá s ničím zaměnit, i když já se furt uklidňovala, že zánět to být nemůže, když nemám teplotu, jenže já na teploty netrpím.

Jinak jsem MS po první revizi dostala po 9 týdnech, podruhé po 11 týdnech (to jsem dělala možné i nemožné) a po porodu po 5 měsících (po prvním porodu už si nepamatuji, navíc jsem po 6 nědělí dostala HA). Takže mému tělu trvá celkem dlouho, než se vzpamatuje po těhotenství.

vezam86
26. říj 2017

Děkuji za odpověď me se dnes dost ulevilo tak asi hormony a příprava na menzes...je to jako bych mela meznes ale bez krvaceni....uvidím zitra kdyz tak se pujdu radej zkontovat....taky na teploty netrpim ale kdyby to byl zánět myslim ze by se to spise zhorsilo nez uklidnilo....každopádně děkuji...už bych si přála at to přijde .....

misao
27. říj 2017

@vezam86 každopádně by se to zhoršovalo, zánět bez léčby sám nezmizí. Držím pěsti, ať jsi co nejdříve v pořádku 🙂

kacasa
27. říj 2017

Ahoj, ja prodělala revizi 17.10. břicho mě bolelo jen 2. den, pak v pohodě a teď mě už 3. den poboliva na pravé straně a jde to jakoby do zad..tak nevím, jestli jít k DR..říkám si, že kdyby to byl zánět, asi mě to bolí hodně.. na kontrolu jsem objednaná jinak až za měsíc