Volný čas

Možná, že si říkáte “Cože?! Volný čas? To si snad dělají legraci!” Neděláme, i přesto, že se vám teď v tom shonu přebalování a krmení a uklízení, kdy odpoledne zjistíte, že jste stále v pyžamu a ještě jste se ani nestihla nasnídat, zdá nemožné, že někdy budete mít nějaký volný čas, ale vězte, že i ta doba jednou přijde.

Pokud zrovna neholdujete různým kreativním ručním pracím, které by vám mohly pomoct se trochu odreagovat, možná že se potěšíte alespoň fotkami vašeho miminka. Že ještě žádné nemáte? Na koníku najdete seznam ověřených dětských fotografů včetně zkušeností maminek.

Když se vám narodí miminko, stane se z vás máma na plný úvazek, můžete z toho mít tak trochu “depku”. Najednou nechodíte do práce, kde jste měly možnost potkávat kolegy a řešit jiné věci než plenky a krmení a můžete se cítit izolovaná. Nejste v tom sama, podobně se cítí spousta maminek. Naštěstí existují různá mateřská centra, kam můžete vzít svého prcka, aby se seznámil s novým prostředím a dětmi a zároveň třeba potkáte novou kamarádku.

Jestli vám stále ještě zbývá kapacita na další činnosti, můžete zkusit třeba psát svůj blog, klidně začněte právě na koníku.

No a v neposlední řadě je třeba myslet na to, že je třeba vyplnit volný čas našich nejmenších tak, aby měli dostatečný výdej energie a získaly nové podněty. Mohou třeba chodit do různých kroužků.

Děsíte se, jak přežijete prodloužený deštivý víkend? Co třeba výlet do aquaparku? Jejich seznam a další atrakce pro děti v ČR tu najdete také.

Hodnocení a zkušenosti s volným časem

Máš zkušenost s volným časem?
Poděl se o ni a pomoz tak ostatním maminkám.
Napiš svou zkušenost