Nebude papilom na prsu překážet při kojení?

Zodpovězené
18. led 2023

Dobrý den,

u dvorce na prsu se mi vytvořil papilom. Vypadá jako ty, co se často objevují v podpaží či spíše na krku. Aktuálně jsem ve 21. týdnu těhotenství.

Nebude to problém při kojení?

Mám navštívit kožní za účelem odstranění tohoto papilomu?

Děkuji

Dobrý den,

bohužel nemohu Vám konkrétně odpovědět. Lze předpokládat, že vadit nebude, ale každé miminko je jiné a samozřejmě, že pocitově může rozdíl při přisátí vnímat a například jedno prso upřednostňovat. Nevím, jak je papilom velký a jak blízko bradavky je. Doporučím tedy raději poradit se s dermatologem.

Pokud byste se ale rozhodla jej neodstraňovat, rozhodně doporučuji z daného prsu kojit, je možné, že mimi žádný rozdíl vnímat nebude.

Drží palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová