Způsobí jednodenní odloučení od kojeného miminka problémy při kojení?

Zodpovězené
12. únor 2024

Dobrý den,

před dvěma měsíci se nám narodila druhá dcerka. Zatím je plně kojená a velmi ráda bych kojila co nejdéle. Moji čtyřletou dcerku čeká operace nosní mandle. Bude to jednodenní záležitost, půjde-li vše hladce. Ráda bych však byla s ní. Zároveň potřebuji být i s druhou dcerkou, protože ani ji nechci stresovat odloučením a také kvůli kojení.

Je také možnost, aby byl se starší dcerkou při zákroku manžel. Vím, že to pro ni bude velmi stresující a ona si přeje, abych tam byla s ní. Než se však plně rozhodnu, ráda bych si přečetla Váš pohled a názor.

Co si myslíte o odloučení od miminka?

Nechci ji také stresovat odloučením a k tomu by byla tedy celý den krmena UM z láhve.

Mohlo by to způsobit problémy s kojením?

Děkuji

Dobrý den,

toto je těžká volba a jen Vy ve finále můžete rozhodnout. Nepochybuji, že správně. Pokud Vy budete s rozhodnutím spokojena, tím lépe vše dopadne, věřím, že hladce.

Jednodenní alternativní dokrm by kojení ohrozit neměl, nicméně může se stát, že mimi např. nebude umět z láhve pít. Ostatně, doporučila bych dokrm cévkou po prstu, není těžký, je rychlý a tatínkové to obvykle bez problémů zvládnout - viz www. infookojeni.net.

Jemožná alternativa být s dcerou a mimi by na kojení tatínek přivezl a na chvíli byste se vystřídali?

Zkute probrat možné varianty a moc držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová