1,5 letý syn je už přes měsíc nemocný - rýma, kašel. Může jít o alergii?

15. dub 2019
Dobrý den,

syn (1,5r) je od začátku března nemocný ( rýma, kašel). MUDr nejprve nabídl med a vincentku, týden poté sirup na alergii a týden na to nás poslal na ORL. Syn dostal antibiotické kapky a za 3 dny byl dobrý. Týden byl fit než přišel opět kašel a dnes i rýma. MUDr si stále myslí, že jde o alergii. Je to možné? Nekoukl mu do krku. Synovi rostou zuby, muže být kašel od zubů? Ještě dodám, ze první 2 týdny jsem tuto “alergii” měla i já i manžel.
Dobrý den,
batolata jsou běžně zvýšeně nemocná během sezony respiračních infektů, je to v rámci procesu budování si vlastních protilátek. Obzvlášt', když je v rodině starší, zejména školkový, sourozenec / sourozenci.
Při respiračním infektu jsou sliznice dýchacích cest více prosáklé, dráždivé, produkují více hlenu - chovají se jako při alergii. Proto doporučuji i nealergickým pacientům doplnit léčbu anithistaminikem ( pro batole Fenistil kapky ). Pakliže je v rodině alergická dispozice, nebo mám podezření na alergický původ potíží, nejdříve okolo třetího roku je vhodná testace.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová
Polož anonymní otázku

Sem začni psát odpověď...

Odešli