1,5 letý syn je už přes měsíc nemocný - rýma, kašel. Může jít o alergii?

Zodpovězené
15. dub 2019

Dobrý den,

syn (1,5r) je od začátku března nemocný ( rýma, kašel). MUDr nejprve nabídl med a vincentku, týden poté sirup na alergii a týden na to nás poslal na ORL. Syn dostal antibiotické kapky a za 3 dny byl dobrý. Týden byl fit než přišel opět kašel a dnes i rýma. MUDr si stále myslí, že jde o alergii. Je to možné? Nekoukl mu do krku. Synovi rostou zuby, muže být kašel od zubů? Ještě dodám, ze první 2 týdny jsem tuto “alergii” měla i já i manžel.

Dobrý den,
batolata jsou běžně zvýšeně nemocná během sezony respiračních infektů, je to v rámci procesu budování si vlastních protilátek. Obzvlášt', když je v rodině starší, zejména školkový, sourozenec / sourozenci.
Při respiračním infektu jsou sliznice dýchacích cest více prosáklé, dráždivé, produkují více hlenu - chovají se jako při alergii. Proto doporučuji i nealergickým pacientům doplnit léčbu anithistaminikem ( pro batole Fenistil kapky ). Pakliže je v rodině alergická dispozice, nebo mám podezření na alergický původ potíží, nejdříve okolo třetího roku je vhodná testace.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová