Bolest nohou 3,5letého syna. Je to normální nebo to řešit s lékařem?

Zodpovězené
16. pro 2019

Dobrý den,
syna (3,5 roku) často večer nebo v noci bolí nohy. Někdy pomůže studený obklad, někdy ale musím dát sirup proti bolesti.

Je časté bolení nohou normální (růst) nebo se mám znepokojovat a řešit s lékařem?

Může to být důsledek přílišného pohybu? Syn se celý den nezastaví a pořád běhá, šplhá, skáče...
Znepokojuje mě, že ho to bolí hodně, pokaždé pláče, a to několikrát do týdne.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

bolesti nožek je potřeba objasnit. Doporučuji vyšetření Vašeho chlapečka - pediatrem, včetně rozboru krve, moči a výtěru krku, a ortopedické vyšetření.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová