Červené fleky na břiše u kojence. Fleky se šíří i na předloktí, tvář a záda. Je to ekzém?

Zodpovězené
20. kvě 2019

Dobrý den,

syn má 8 měsíců. Prospívá pěkně, ale už nějakou dobu má červené fleky na břiše, které se nelepší, spíše se to zhoršilo. Náš pediatr nám poradil, ať si koupíme v Dm drogerii krém od Alverde s bambuckým máslem, že má s tím dobré zkušenosti. No vyzkoušeli jsme ho a chvíli zlepšení bylo, pak se to zase zhoršilo. Zřejmě jde o alergii, ale nemám vůbec tušení na co.z Syn jí všechno stejně. Peru ve stejném gelu už do jeho narození. Má to i na tváři, ale tam to není tak hrozné. Ale koukala jsem, že se mu dělají flíčky i na předloktí a na zádech. Sem tam si to na tom bříšku poškrábe, ale není to nic častého. Teplotu nemá, nic jiného ho netrápí. Můžete mi prosím poradit nějaký přípravek nebo co by na to mohlo být vhodné a pomohlo mu? Přikládám i fotku. Náš pediatr má teď 2 týdny dovolenou.

Moc děkuji za odpověď.

Dobrý den,

podle fotografie se jedná o typický projev ekzému u kojence.

Již jsem několikrát na Koníkovi celkem podrobně odpovídala na podobné dotazy, zkuste prosím pročíst ( dietní opatření, režimová opatření, péče o kůži, ev. podání antihistaminik ).

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová