Červené pupínky pod očima. Čím to může být?

Zodpovězené
13. lis 2019

Dobrý den,

moje dcera, 11 měsíců, má tak 1x až 2x týdně červené pupínky pod očima. Někdy se jí udělají i fialové kruhy, jako kdyby měla monokly. Většinou se jí objeví ráno po probuzení. Nevím, čím to může být a naše paní doktorka také ne.

Poradite?

Děkuji mnohokrát.

Dobrý den,

popravdě řečeno, také nemám nápad, co to Vaše dcerka pod očičkama má...udělala bych základní krevní rozbor, výtěr krčku, popřípadě konzultovala očního lékaře. Nejčastěji na kojenecké kůži bývají projevy potravinové intolerance - zkuste vysledovat, zda existuje výskyt zarudnutí v závislosti na jídle či pití.
Je moc roztomilá 🙂

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová