Červený flíček nad okem. Co to je?

Zodpovězené
29. črc 2019

Dobrý den,

mám skoro 5měsíční holčičku a dneska ráno jsem si všimla, že má na očíčku červený flíček, na druhém taky (menši), viz foto.

Z čeho prosím se jí to mohlo udělat?

Včera nic neměla, přemýšlím, že by se mohla škrábnout, nebo že jí mohlo ofouknout?

Mám být znepokojena a zítra s ní jet k doktorce, nebo to podle Vás samo zmizí?

Děkuji za odpověď a přeji krásný den!

Dobrý den,

podle fota to vypadá na podráždění spojivek (prach, vítr, slunce).

Doporučuji oční klid a opakovaně vykapat obě oči Ocuflashem či Ophtalmo septonexem. Při zhoršení navštivte v dalších dnech pediatra.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová