• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Červené flíčky u holčičky na pipi, máte zkušenost?

16. září 2013 
Ahoj maminky, měla bych dotazík. Máte některá zkušenost s červenými flíčky na pipí u holčičky? Malá má takový to flíček na jednom pistíku zhruba měsíc. V podstatě na to nic nepomáhá, ale flíček se nezhoršuje. Přemýšlím, zda to nemá náhodou spojitost s příkrmy, Před měsícem a týdnem jsme začali s podáváním, změnila se tedy moč a stolice, že by tedy příčinou bylo toto? Dětská dr. říkala, že jde o opruzeninu, ale mě se to nezdá. Normálně na případnou opruzeninu používám robátko a vždy zmizí, na tohle napomáhá zatím nic (sudocream, robátko, pytiol, mastička od Justu). Máte tip, co použít? Děkuju.
16. zář 2013 v 17:10  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Naše malá na to taky hodně trpěla.Tvá doktorka je ale jaksi "zapomnětlivá" že ti neřekla co na to přesně dát.Na opruzeninu v pipince se totiž nesmí dávat většina krémů co jsou určeny na opruzeninu na zadečku. My na pipinku používály Imazol krém-pastu,ono ani moc na výběr co na opruzeninu na pipince není. Pokud by to ale nemizelo je vhodné vyhledat dětskou gynekoložku, prý se jim plní ordinace miminky a batolaty kvůli špatnému "větrání" pipinek. Jinak stoprocentně vím že Rybilka a Sudocrem opruzeninu v pipince zhoršují (alespoň u nás a v lekárně říkali že jí to opravdu na pipču nemám dávat). Ostatní jsme nezkoušeli.
Jídlo na to animoc vliv nemá, může to zhoršovat i určitý druh plen, vlhčených ubrousků (ve vašem případě hlavně pozor na parfémované a s heřmánkem- to je dost velký alergen a cpou ho skoro všude). Pokud by se vám opruzeniny v pipince táhly dlouho bude dcerka zřejmě náchylná k ekzémům (má to mezi s sebou spojitost a pak je třeba prát a mýt jen těmi nejcitlivějšími prostředky).
Přeju ať je to brzy vpořádku :slight_smile:
16. zář 2013 ve 20:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek