Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Červené flíčky u holčičky na pipi, máte zkušenost?

drozdicka
16. zář 2013

Ahoj maminky, měla bych dotazík. Máte některá zkušenost s červenými flíčky na pipí u holčičky? Malá má takový to flíček na jednom pistíku zhruba měsíc. V podstatě na to nic nepomáhá, ale flíček se nezhoršuje. Přemýšlím, zda to nemá náhodou spojitost s příkrmy, Před měsícem a týdnem jsme začali s podáváním, změnila se tedy moč a stolice, že by tedy příčinou bylo toto? Dětská dr. říkala, že jde o opruzeninu, ale mě se to nezdá. Normálně na případnou opruzeninu používám robátko a vždy zmizí, na tohle napomáhá zatím nic (sudocream, robátko, pytiol, mastička od Justu). Máte tip, co použít? Děkuju.

anushka111
16. zář 2013

Naše malá na to taky hodně trpěla.Tvá doktorka je ale jaksi "zapomnětlivá" že ti neřekla co na to přesně dát.Na opruzeninu v pipince se totiž nesmí dávat většina krémů co jsou určeny na opruzeninu na zadečku. My na pipinku používály Imazol krém-pastu,ono ani moc na výběr co na opruzeninu na pipince není. Pokud by to ale nemizelo je vhodné vyhledat dětskou gynekoložku, prý se jim plní ordinace miminky a batolaty kvůli špatnému "větrání" pipinek. Jinak stoprocentně vím že Rybilka a Sudocrem opruzeninu v pipince zhoršují (alespoň u nás a v lekárně říkali že jí to opravdu na pipču nemám dávat). Ostatní jsme nezkoušeli.
Jídlo na to animoc vliv nemá, může to zhoršovat i určitý druh plen, vlhčených ubrousků (ve vašem případě hlavně pozor na parfémované a s heřmánkem- to je dost velký alergen a cpou ho skoro všude). Pokud by se vám opruzeniny v pipince táhly dlouho bude dcerka zřejmě náchylná k ekzémům (má to mezi s sebou spojitost a pak je třeba prát a mýt jen těmi nejcitlivějšími prostředky).
Přeju ať je to brzy vpořádku 🙂

Sem začni psát odpověď...

Odešli