Dcera, 2 roky, málo čůrá. Může to být virózou?

Zodpovězené
3. bře 2020

Dobrý večer,

moje dcera (2 roky) v neděli celé odpoledne a v noci zvracela. Asi jsme měli nějakou virózu, protože já to měla v pátek v noci a přítel potom v pondělí. Dcera v pondělí už nezvracela, ale byla taková, že jí není úplně dobře. Až dnes v úterý jsem si všimla, že skoro nečůrá. Několikrát se držela plenky mezi nohama a pobrekávala. Myslela jsem si, že potřebuje přebalit, ale plenka byla vždy suchá, tak jsem jí tu pipinku vždy jen trochu otřela a pak i zkusila namazat krémem, jestli ji třeba nepálí nebo tak. Dnes jsem jí jen dvakrát měnila plenku. Malou jsem jen kojila a občas si sama vzala hrneček s vodou. Nevím, jestli to může být tou virózou nebo mám radši letět k lékaři, že by to mohlo být něco vážnějšího.

Děkuji

Dobrý den,

doporučuji brzkou kontrolu dítěte pediatrem, k vyšetření přineste i moč (zkuste ji odchytit např. do močového sáčku - nalepí se na genitál dítěte ).

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová