Dcera si stěžuje na knedlík v krku. Jak z toho ven?

Zodpovězené
14. kvě 2023

Dobrý den,

asi 3 týdny dceru trápí "knedlík" v krku. Byly jsme u dětské Dr. a ta se ptala, zda jí pálí žáha. Nemyslím si, že jde o reflux, ale jsme nachlazení prakticky už 4 měsíce v kuse. Napsala Xyzal. Odeslala nás na ORL a tam dostala další Sinupret 3x denně, Omeprazol 1x večer plus mořskou vodu a spreje do nosu. Ještě máme s alergologie napsaný Bronchovaxom. Je toho už fakt dost.

Dneska v noci se zase vzbudila s tím, že má knedlík v krku. Bojí se, že bude zvracet, takže proto dojde. Prý má na zadní straně hustý hlen. Přes den je dcera v pohodě. Už jsme z toho všichni nešťastní. Léky bere necelý týden a změna žádná. Kontrolu na ORL máme až 18.5. s tím, že se bude dělat endoskopie.

Poradila byste, jak z toho ven?

A ta endoskopie, bude se dělat přes pusu nebo přes nos?

Často trpí i na záněty ucha. 😔😥

Děkuji

Dobrý den,

endoskopie by ve Vašem případě byla vhodnější přes nos s prohlédnoutím i horních cest dýchací. Dále bych doporučovala vyšetření na alergologii, kde by se provedla spirometrie (tj. neinvazivní vyšetření funkce plic), aby se zjistilo, zda příčinou obtíží není astma.

Doporučuji důkladně čistit horní cesty dýchací mořskou vodou, vyplachovat konvičkou, krátkodobě používat i přípravek Sterimar, protože se zdá, že by to mohl být problém horních cest dýchacích.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Pavlína Koucká