Dlouhodobě zvýšená teplota a večerní únava. Může ještě jít o doznívání nemoci?

Zodpovězené
19. únor 2024

Dobrý den,

syn prodělal před měsícem nějakou virózu, nic hrozného, jen rýma a teplota plus mínus 38. Nicméně od té doby se s ním táhne večerní únava a zvýšená teplota. Ráno má kolem 37 (což je jeho běžná provozní teplota i z dřívějška) a je v pohodě, kolem šesté večer ale začne odpadat, bolí ho hlava a je viditelně unavený. Když změříme, má tak 37,3 - 37,5, a to bez ohledu na to, jak je vyspalý/nevyspalý.

Může ještě jít o doznívání nemoci (covid test byl negativní)?

Pokud ano, jak dlouho může takový stav trvat?

Děkuji

Dobrý den,

mohlo by to být spojeno s předchozí virózou. Bez vyšetření a odebrání podrobnější anamnézy je těžké odpovědět. Je ale třeba být ve střehu, aby se něco nepřehlédlo. Pokud budou zvýšené teploty přetrvávat déle než 14 dní, pak bych se raději obrátila na pldd k dovyšetření.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Pavlína Koucká