Jak dlouho je dítě infekční u syndromu “ruka, noha, ústa”?

Zodpovězené
9. srp 2019

Dobrý den,

zajímalo by mě, jak dlouho je u syndromu “ruka, noha, ústa” dítě infekční a nemůže mezi lidi? Je to stejně jako u planých neštovic do uschnutí puchýřků?

Na internetu jsem našla informaci, že dokonce až 10 dní po odeznění příznaků.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

infekce se snadno šíří až do doby, než se zhojí projevy na kůži. V pozdějším období, tj. po zhojení kůže, se virus nachází ještě ve stolici ( až měsíc ), přenosu zabrání zvýšená hygiena rukou.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová