Krupička na hrudníku a zádech. Ekzém, kopřivka nebo alergie?

Zodpovězené
27. čer 2022

Dobrý den,

mám dotaz, ale nevím, jak daný problém nazvat - ekzém, kopřivka, či alergie?

Syn, 19 měsíců, má na hrudníku, bříšku a zádech něco jako krupičku... Není to červené, nesvědí ho to, neškrábe to, jen je to drsné na omak, jako když má člověk husinu. Nemá teploty, je při chuti...

Mazali jsme Bepanthenem, Weledou, mlékem z lékárny a teď Indulonou a stále beze změny. Občas to není tak hrubé, ale stále to tam je... Potničky jsme řešili před rokem, také tímto časem, ale to byl osypaný a červený. Teď jen ta krupička... Vyfotit to nejde, na fotce by nebylo nic vidět.

Děkuji

Dobrý den,

bez fotografie a odebrání detailnější anamnézy (vyvolavatel, změna v jídelníčku, pracího prášku, výskytu jiných příznaků, ...) se nedá stanovit diagnóza kožních problémů. Doporučuji navštívit PLDD, v případě nejasností pak ev. navštívit dermatologii, či jeví-li se to jako alergický projev, pak navštívit imunologa.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Pavlína Koucká