Měření teploty v konečníku. Jak je to prosím s (ne)odečítáním 0,5°C?

Zodpovězené
18. črc 2022

Dobrý den,

jak je to prosím s (ne)odečítáním 0,5°C při měření teploty v konečníku?

Pediatrička mi říkala, že dle nových pravidel, co se kdesi dozvěděla, se už nic neodečítá a jakmile se naměří 38°C, je vhodné teplotu srážet. Všude se ale dočítám o odečítání onoho půl stupně.

Jak to tedy, prosím, je?

A kolik je tedy normální, tj. nezvýšená tělesná teplota? Konkrétně u skoro 5měsíčního dítěte.

Děkuji moc za odpověď!

Dobrý den,

při měření teploty v zadečku se odečítá půl stupně. Horečku tedy srážíme od 38,5 stupňů Celsia při naměření v zadečku. Při naměření v podpažní jamce či na čele se nic neodečítá, horečku tedy srážíme již při teplotě 38 stupňů Celsia.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Pavlína Koucká