Náhrada ryb v jídelníčku. Lze získat z jiných zdrojů potravy?

Zodpovězené
10. říj 2020

Dobrý den,

nejsem vůbec zastánce multivitamínů, přípravků "na posílení imunity" apod. tabletek, sirupů a bonbónů. Přesto teď zvažuji, zda svou zásadu neporušit. Jde mi o dostatečný příjem (nejen) omega kyselin pro syna.

Doma totiž téměř nejíme ryby. Jednak z důvodu jejich ceny v obchodě, ale také proto, že mám hrůzu z rybích kostí, takže jakákoli konzumace ryb je pro mě taková malá válka (a to včetně jakéhokoli zpracování rybího masa, jsem zřejmě jediný člověk na světě, který najde kost i v plechovce tuňáka nebo rybí pomazánce). Ryba je tak u nás vyloženě svátečním jídlem, kdy na Vánoce je kapr a párkrát do roka se přinutím upéct hejka - údajně jedinou rybu bez kostí (protože pangase za rybu považovat nelze).

Ale vím, že ryby tak v synově jídelníčku chybí. Chci se proto zeptat, zda omega kyseliny může získat i z jiných zdrojů v dostatečné míře, nebo mám přeci jen zvážit nákup některého z doplňků stravy.

Ve druhém případě bych poprosila o radu, jaký přípravek zvolit, popř. podle čeho vybírat.

Děkuji

Dobrý den,

zkuste synovi zařadit do jídelníčku tuňáka, v tuňákových konzervách určitě kostičky nejsou (mluvím z vlastní zkušenosti, moje děti na tuňáku vyrostly). Z doplňků stravy se mi jeví jako nejvhodnější přípravek Eye Q.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová