Nezlepšující se kašel a 4 dny po antibiotikách stále vyšší teplota. Za jak dlouho by antibiotika měla zabrat?

Zodpovězené
7. pro 2022

Dobrý den,

můj syn, 23 měsíců už od minulého víkendu má teploty 39 °C, kašel, na který mu dávám ACC a přes noc Sinecod. V úterý nám paní doktorka předepsala Cefzil 3 ml po 12 h, ale stále žádné zlepšení. Kašel není pořád stejný, ani teploty, také střídám po 4 h Nurofen, Panadol.

Za jak dlouho by ta antibiotika měla zabrat?

Děkuji

Dobrý den,

potřebovala bych vědět, jak se kašel a horečky mění. Píšete pouze, že nejsou stále stejné. Jestli se např. kašel změnil ze suchého na vlhký, nebo o jakou změnu šlo. Někdy antibiotika zaberou až po několika dnech. Kašel může přetrvávat, horečky by měly odeznít rychleji. Kdyby horečky přetrvávaly, doporučuji vyšetření u pldd, možná by byla nutná změna antibiotické léčby.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Pavlína Koucká