Nízká tělesná teplota. Je to v pořádku?

Zodpovězené
31. pro 2020

Dobrý den,

téměř dvouletý syn měl rýmu a horečku, trvalo to asi 2 dny. Další 2 dny byl již bez rýmy i teploty, ale měl ještě trochu zastřený hlas. V noci se vzbudil s pláčem a zdál se mi celá studený - ruce, nohy i za krkem. Změřila jsem ho v zadečku digitálním teploměrem a po odečtu 0,5 stupně měl teplotu 35,1 stupně. To mi přijde strašně málo.

Je takhle nízká teplota v pořádku?

V pokojíčku topení není nastavené úplně naplno, ale termostat v obýváku nastavený téměř na 22 stupňů. Syn spí v pyžamu s dlouhým rukávem a v teplém spacím pytli bez rukávu. Zkusila jsem ho dnes přiobléknout na horní části těla a zvýšila i topení, ale chci se zeptat...

Může takhle nízká teplota souviset s tím, že byl po nemoci? Nebo může na něco poukazovat?

Topíme stále stejně a venku k nijak výraznému poklesu teplot nedošlo.

Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

doporučuji kontrolovat chlapci tělesnou teplotu několikrát denně a to buď měřením v podpaží nebo bezdotykovým na čelíčku či hrudníčku. Normální tělesná teplota by měla být v rozmezí 36,2 až 37,4. V případě kolísání tělesné teploty bez zjevného důvodu doporučuji vyšetření dítěte pediatrem - může se jednat o počínající infekt. K vyšetření donést moč.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová