Nízká tělesná teplota u dcery. Je to normální?

Zodpovězené
28. pro 2022

Dobrý den,

mám dceru 6 let. Od září se potýkáme s nemocností a také komplikací po operaci nosní mandle, kdy měla po operaci krvácení, ale nebyla nutná revize. Dále měla střevní bakterii a zánět průdušek. Nyní je už zdravá a chystá se do školky, ale poslední dny má nízkou teplotu. Dva dny jsem ji naměřila v noci max. 35,5 °C poté i celý den, ať už měla teplé ruce nebo studené. Pořád se teplota pohybovala max. 35,8 °C. Nyní má kolem 36-36,2 °C.

Je to prosím normální?

Měřím v podpaží a nechávám ještě v podpaží i po zapípnutí teploměru. Doma máme 22 °C.

Moc děkuji za odpověď.

Dobrý den,

normální teplota je 36 °C a výše. Myslím si, že se jedná o technickou záležitost měření. To znamená, že záleží na typu teploměru, stavu baterie v teploměru, technice samotného měření apod. Zkuste změřit teplotu na více typech teploměrů.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Pavlína Koucká