Noční kašel u 4leté. O co by mohlo jít a jak to řešit?

Zodpovězené
9. čer 2022

Dobrý den,

je to asi týden, co dcerka, 4 roky, začala v noci kašlat. Jde o suchý dráždivý kašel. Když je vzhůru, tak nekašle nebo jen minimálně, rýmu nemá. Cca 3 týdny zpátky měla zánět spojivek. Kašlání trvá, dokud se nedostane do opravdu hlubokého spánku, pak se zklidní.

O co by mohlo jít? Jak řešit?

Děkuji

Dobrý den,

kašel po ulehnutí by mohl značit alergii na prach nebo roztoče, kteří jsou v lůžkovinách. V případě přetrvávání obtíží doporučuji navštívit alergologickou ambulanci.

V případě negativity alergologického vyšetření je na místě zvážit, zda není usínání či spánek spojený se strachem či úzkostí, které dítě ventiluje kašlem.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Pavlína Koucká