Opakované angíny i po vytržení nosních mandlí. Proč se stále vrací a co dělat?

Zodpovězené
8. kvě 2019

Dobrý den.

Chtěla bych se zeptat co dělat? Syn má 7let a má od 4let neustále angíny. Byly doby, kdy dobral ATB a za 3dny je dostal znovu, ale od vytržení nosní mandle se nám doba prodloužila na 6 týdnů. Čím by to tak mohlo být? Co dělat?

Moc děkuji za odpověď.

Dobrý den,

to bývá zapeklité....dříve se hovořilo o PHAPA syndromu, tj. cyklické horečky s klinickým obrazem angíny ( zarudlé hrdlo i krční mandle, ty někdy s povlakem nebo čepy ) a vždy normálním nálezem ve výtěru z krku.

Z mojí praxe vím, že je nutné opakovat ORL vyšetření a zvážit částečné odstranění i krčních mandlí.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová