Po vyšetření kyčlí výsledek IIa. Musí dcerka používat peřinku na kyčle?

Zodpovězené
25. únor 2019

Dobrý den,

dostali jsme peřinku na kyčle, malá v ní hrozně trpí na prdíky, četla jsem, že nález IIa je ještě v normě (byly jí dva týdny, když peřinku dostala). Mohla bych jí peřinku na pár hodin denně sundat? Aby se prokopala a uklidnila. 🙂

Dobrý den,
ano, nález IIa není kritický, jsou ještě vyšší stupně dysplazie. Peřinka, resp. abdukce kyčlí je ovšem vhodná i u této mírné formy proto, aby se dále dysplazie nezhoršovala a Vaše dcera měla co nejdříve normální nález na kyčlích, tj. 1a.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová