Popotahování kalhotek. Co s tím? Zajít na dětskou gynekologii?

Zodpovězené
16. kvě 2021

Dobrý den,

nevím, jestli můžu napsat tuhle otázku přímo na Vás, ale zkusím to, třeba mi poradíte...
Dcera (4 roky) si začala popotahovat kalhotky, jak mezi nožičkama, tak i vzadu u konečníku. Že ji to lechtá... Vyměnili jsme už spoustu typů kalhotek (větší, menší, bezešvé, nohavičkové..), ale škrábe se, i když má jen pyžamo. Občas jí to na noc namažu Sudocremem.

Na vyšetření moči nic, ve stolici také žádní paraziti nebyli. Teď v zimě nechtěla ani chodit ven, když měla na sobě punčochy a kombinézu, že se nemůže poškrábat... Už nevím, co s tím...

Zajít někde na dětskou gynekologii?

Hodně pije, a tak chodí i hodně čůrat. Momentálně řešíme i afty v puse, bere vitamíny na posílení imunity (jestli i to má s tím nějakou souvislost).

Budu ráda, za každou radu.

Děkuji

Dobrý den,

doporučuji zkusmo dělat sedací koupele v řepíku (2x denně 10-15 minut), podávat probiotika, přeléčit Vermoxem možné parazity. Může se jednat i o projevy ekzému - zkuste zavést dívce nedráždivou dietu, podat antihistaminika (Fenistil kapky 4x denně ústy).
Na noc nanést místo Sudokrému Imazol pastu.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová